Drak a jeho symbolika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ecb564f49baf10aac4bcb832c9d83329Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

já to vždycky říkala, že za to může církev, že chudáčkům drakům zbytečně ubližuje.. je mi jasné, že si nějaké oběti musí najít, že jo.. dav se pak lépe ovládá Wink možná někdy nějací žili a byli chytřejší než by se církvi líbilo.. Smile pro mě je to positivní stvoření. je to mocná vnitřní energie jeden z elementů magie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

Říká se, že naposledy draci s lidmi spolupracovali za dob Atlantidy, byli to prý moudří společníci lidí, stejně jako jiné přírodní bytosti, obři a podobní, kteří tamním lidem stavěli zdi a pevnosti z obrovských balvanů Smile
V Atlantidě měl ale po čase proběhnout velký boj mezi dobrem a zlem, ve kterém měli prsty kněží-odpadlíci, a spolu s lidmi, mezi kterými se rozmohla lakota a sobectví způsobili odchod těchto bytostí, které už mezi takovými lidmi nechtěly žít,do jiných sfér.
Kdo ví, jak to bylo, ale představa draka jako moudrého společníka stále u některých lidí přetrvává, možná je to dozvuk něčeho, co bylo hodně dávno, každopádně drak i když očerněn je stále mohutný a mocný symbol síly a třeba se v budoucnu zase bude chápat pozitivněji, než kdysi, už teď je to lepší než třeba před třemi sty lety Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lady Drace
161-320
161-320


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 247

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 8:37 pm    Předmět: Citovat

Pro mne je drak ztělesněním moudrosti, moci a magie, je duchovním průvodcem, rádcem a ochráncem. Ani legendy o zlých ještěrech a saních mne nepřesvědčí o opaku Smile V současnosti mi ale úplně nezdá ani zpodobnění draků v novodobých příbězích jako Dračí srdce nebo Eragon, které dělají z draků domácí mazlíčky s charakteristickými vlastnostmi zlatého retrívra. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:10 pm    Předmět: Citovat

překvapuje mě, kolik lidí je uznává.. myslela jsem si, že už má bohužel církev na lidi takový vliv, že na ně myslí převážně negativně nebo je berou jako hlavní atrakci fantasy knih. Myslim si, že se s nimi ještě setkáme a že jsou lidé, kteří jejich část nosí v sobě. Byli středem. částí dobra a částí zla.. zcelená rovnováha.. zajímalo by mě, co si o nich myslíte vy.. ale néé z knih a internetu..ale z mysli.. z těch zavřených dveří, které v naší moderní sobě máme..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:13 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych chtěla dodat, že podle mě by se Draci a hadi neměli házet do jednoho pytle.. je to jako kůň a osel.. Smile


no ještě bych dodala.. že jako malá jsem měla takové představy, že jednou přijde den a já budu muset najít nějakou jeskyni, kde tam na mě bude čekat můj Dráček (v té době dračí srdce a spol nebyli.. to u nás ještě byla vzácná barevná tv Wink a četla jsem stopy hrůzy, takže tam taky draci ee Wink ) Smile hm.. /no aji tedka by se mi to líbilo /
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Jenom ne vždycky...had a drak toho mají hodně společného a často se najde vyobrazená bytost, která je jakoby něco mezi hadem a drakem, s křídly, ale s hadím tělem, myslím že mezi nimi existuje plynulý přechod a že můžou ztělesňovat každý jiný typ energie, které ale navazují na sebe Smile
---
Pro mě je drak ztělesnění síly a moci, tak jako byl vždycky, ale i průvodce do jiného světa. Myslím, že je možné, že se změnou energie tady na Zemi kdysi v dávnověku se odebrali do jiné roviny a působí stále odtamtud. Určitě to byli silní partneři a pomocníci v magických záležitostech a určitě jejich energie mohla být využitá i ve válečných konfliktech- záleží na mágovi, který je k sobě přivolal a taky záleží, k jakému typu draka se obrátil. Někteří lidé věří, že určité moudré (byť ne-lidské) bytosti mají stejně jako lidé možnost svobodné volby, a pokud je to tak, určitě existují draci, kteří by se obrátili na světlou stranu, a pak tací, kteří na opačnou a ti mohli být předobrazem pekelné bestie -(to by částečně vysvětlovalo i dvojí chápání povahy draka).
Ale kdo ví, jak to je Smile Se spoustou bytostí se člověk může setkat až když se propracuje výše, těžko tady na Zemi můžeme soudit, jak to přesně je, pokud s jejich energií nejsme v přímém kontaktu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:29 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Jenom ne vždycky...had a drak toho mají hodně společného a často se najde vyobrazená bytost, která je jakoby něco mezi hadem a drakem, s křídly, ale s hadím tělem, myslím že mezi nimi existuje plynulý přechod a že můžou ztělesňovat každý jiný typ energie, které ale navazují na sebe Smile
---
Pro mě je drak ztělesnění síly a moci, tak jako byl vždycky, ale i průvodce do jiného světa. Myslím, že je možné, že se změnou energie tady na Zemi kdysi v dávnověku se odebrali do jiné roviny a působí stále odtamtud. Určitě to byli silní partneři a pomocníci v magických záležitostech a určitě jejich energie mohla být využitá i ve válečných konfliktech- záleží na mágovi, který je k sobě přivolal a taky záleží, k jakému typu draka se obrátil. Někteří lidé věří, že určité moudré (byť ne-lidské) bytosti mají stejně jako lidé možnost svobodné volby, a pokud je to tak, určitě existují draci, kteří by se obrátili na světlou stranu, a pak tací, kteří na opačnou a ti mohli být předobrazem pekelné bestie -(to by částečně vysvětlovalo i dvojí chápání povahy draka).
Ale kdo ví, jak to je Smile Se spoustou bytostí se člověk může setkat až když se propracuje výše, těžko tady na Zemi můžeme soudit, jak to přesně je, pokud s jejich energií nejsme v přímém kontaktu.


já mám právě pocit, že je to jedinný tvor, co tě může provést podsvětím, vzít tě do negativní sféry a druhý den být zase pozitivní ...jenom se nesmí narušit určitá rovnováha..
já si myslím, že někteří s jejich energií spojeni jsme..stačí umět poslouchat..
taky bych řekla, že mágové je neovládali.. že spíš oni ovládali je Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:32 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
já mám právě pocit, že je to jedinný tvor, co tě může provést podsvětím, vzít tě do negativní sféry a druhý den být zase pozitivní ..

To je zajímavá myšlenka. Určitě je to možné, a tohle procházení sférami předpokládá právě hodně vyspělou bytost - to by byla hezká charakteristika "moudrého" draka.
Ale existují jen takoví?
K tomu ovládání - z hlediska kladného přístupu je drak pomocník a ochránce, to znamená partner mága, z hlediska negativního - je drak strůjce zla? Pro kterého je mág loutkou? To bych neřekla...a nepodceňovala vůli člověka, ať už je na jakékoli straně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
kalakai napsal:
já mám právě pocit, že je to jedinný tvor, co tě může provést podsvětím, vzít tě do negativní sféry a druhý den být zase pozitivní ..

To je zajímavá myšlenka. Určitě je to možné, a tohle procházení sférami předpokládá právě hodně vyspělou bytost - to by byla hezká charakteristika "moudrého" draka.
Ale existují jen takoví?


já bych neřekla vyspělou, ale energeticky vyrovnanou.. v pravém bodě rovnováhy.. je to jak střed na vahách..
a taky bych neřekla, že se andělé a draci vylučují..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:40 pm    Předmět: Citovat

Vyspělý a energeticky vyrovnaný, to může v určitém ohledu znamenat přece to samé. Very Happy
Proč by se měli andělé a draci vylučovat (něco jsem přehlédla, nějakou takovou zmínku, nebo...)?
Já myslím že v určitých situacích by mohli i spolupracovat, energie jako energie, ať už má jakoukoli formu (asi to u obou předpokládá stejný účel té dané činnosti).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.