Drak a jeho symbolika
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2e06492a54f4563187715e47e3142abfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:48 pm    Předmět: Citovat

Je zvláštní, že drak je zobrazován coby dost věrná kopie dinosaura. Že by si lidstvo pamatovalo dobu dinosaurů ? Stále máme nedostatek informací, možné je všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 9:49 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Vyspělý a energeticky vyrovnaný, to může v určitém ohledu znamenat přece to samé. Very Happy
Proč by se měli andělé a draci vylučovat (něco jsem přehlédla, nějakou takovou zmínku, nebo...)?
Já myslím že v určitých situacích by mohli i spolupracovat, energie jako energie, ať už má jakoukoli formu (asi to u obou předpokládá stejný účel té dané činnosti).

někdo tu psal, že jsou draci vyobrazeni zapíchnuti mečem archanděla Michaela.. tak proto jsem to psala..

ani nevím, ale myslim si, že ten by na to rozhodně neměl ani právo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 7:14 am    Předmět: Citovat

No, tak musím říct, že nad symbolikou draků jsem se nikdy do hloubky nezamýšlela... pro mě jsou ale symbolem chamtivosti - jak si střádají a brání ten poklad, který jim k ničemu není. Chamtivost není v mých očích kladná vlastnost, takže ani draka nevnímám kladně. Ani když od té symbolické roviny odhlédnu, tak mi není sympatický - ještěry (tedy zvířata v současné době prokazatelně existující) taky nemusím.

Jak moc za to negativní chápání u mě může nebo nemůže to, že jsem se narodila v Evropě, kde měla (a podle mě už zdaleka nemá) velký vliv (katolická) církev, to nejsem schopná posoudit. Vyrostla jsem v rodině ateistické jako (troufnu si zobecnit) valná většina Čechů, katolické tradice šly širokým obloukem kolem mě, k tomu, že existuje nějaká legenda o sv. Jiří jsem se dostala až téměř v dospělosti... Embarassed V době mého dětství moc žádná fantasy nebyla, takže jenom ty klasické pohádky a s tím zázemím, co mám, fakt těžko posoudím, jak moc je to ovlivněno legendou o sv. Jiří. V době dospívání jsem shltla první české vydání Hobita a Pána Prstenů, Silmarillion ještě v nějakém samizdatovém vydání a tady vidím ten důvod mého nazírání na draky jako na chamtivce ležící na hromadě zlata - Hobita a draka Šmaka. Takže jako symbol moci a síly ano, ale podle mého chápání nesprávným směrem zaměřené (k uspokojení té své chamtivosti). Později vydané fantasy knihy (Eragon a spol.) už jsem nečetla... jedině HP, ale tam taky draci hlídají trezory významných klientů banky - skřetové využívají té jejich chamtivosti ...

Výtvarným uměním moc ovlivněná být taky nemůžu, tady mám katastrofální mezery - hudební vzdělání a výtvarné umění, to jsou dvě oblasti, kde mě vzdělávací proces zanechal opravdu zcela nepoznamenanou a doháním to v dospělosti občasným samostudiem, jak se dá... Embarassed

Hada bych k drakovi moc nepřirovnávala, já je chápu jako dvě různé věci. Drak reálně neexistuje (o odchodu draků do nějakých jiných dimenzí slyším prvně), had ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 8:56 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Je zvláštní, že drak je zobrazován coby dost věrná kopie dinosaura. Že by si lidstvo pamatovalo dobu dinosaurů ? Stále máme nedostatek informací, možné je všechno.

Teď jsem četla o podobné záhadě - archeologové našli keramiku starou desetitisíce let - a na ní byli věrně a detailně vyobrazeni dinosauři , kteří vymřeli před nějakým tím milionem roků.... Shocked Kde tedy vzali předlohu pro svou tvorbu je ve hvězdách - tvůrce keramiky a pravěký ještěr se nemohli potkat a ani náhodou...
Jednoho kovového draka jsem si koupila kdysi na vinobraní - mám ho v ložnici na polici, hned vedle figurky Radegasta a sošky buddhistické bohyně - dohromady tvoří milou společnost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Přišlo mi zajímavé, jak vnímají někteří lidé spojitost draka a magie. Znám hodně lidí, kteří se jí zabývají a prakticky všichni vnímají draka, jako něco jako duchovního průvodce na cestě za věděním. Je to asi stejný symbol, jako v Ćíně, kde drak je symbolem síly a moudrosti.

Takové zajímavé propojení mezi evropským drakem a čínským pojetím je i Quetzalcoatl z tradice jihoamerických Indiánů - opeřený had, nebo drak? Podle toho, jak se na to kdo díváSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 1:08 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
archeologové našli keramiku starou desetitisíce let - a na ní byli věrně a detailně vyobrazeni dinosauři

A o těch stopách jste slyšeli?
Už je to celkem stará informace, ale jedním z archeologických pravěkých objevů je řádka dinosauřích trojprstých stop (to jsou ti dinosauři, kteří chodili po dvou nohách) ve zkamenělém říčním břehu.
Vedle těchto dinosauřích stop se našly lidské šlépěje - a obě řady stop vznikly ve stejné době (a míří stejným směrem) Smile
Dalším nálezem bylo kladívko, prokazatelně lidský vynález, v hornině, která se datuje hluboko do dob dinosaurů.
Zkusím najít odkazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:


já mám právě pocit, že je to jedinný tvor, co tě může provést podsvětím, vzít tě do negativní sféry a druhý den být zase pozitivní ...jenom se nesmí narušit určitá rovnováha...


Dovolím si nesouhlasit, podle mě tohle dokáží i jiné bytosti... Wink
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
ilona napsal:
archeologové našli keramiku starou desetitisíce let - a na ní byli věrně a detailně vyobrazeni dinosauři

A o těch stopách jste slyšeli?
Už je to celkem stará informace, ale jedním z archeologických pravěkých objevů je řádka dinosauřích trojprstých stop (to jsou ti dinosauři, kteří chodili po dvou nohách) ve zkamenělém říčním břehu.
Vedle těchto dinosauřích stop se našly lidské šlépěje - a obě řady stop vznikly ve stejné době (a míří stejným směrem) Smile
Dalším nálezem bylo kladívko, prokazatelně lidský vynález, v hornině, která se datuje hluboko do dob dinosaurů.
Zkusím najít odkazy.


jojo já to taky četla. podle mě to bude pravda. je moc věcí, které se raději utajují, aby nebyl poplach. však se taky říká, že lidé jsou tady mnohem mnohem déle než se původně myslelo..
jestlipak nááááhodou nemůžem nakonec za vymření dinosaurů my? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 11:54 am    Předmět: Citovat

měla bych dotaz ne na draka, ale na lišku Smile Jestli neexistuje nějaká kniha nebo prostě "vědění". co symbolizuje liška z duchovního hlediska. Vím, že jsou dvě knížky na tohle téma, ale mám takový dojem, že ani v jedné není lišce věnováno více řádků...
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 6:54 pm    Předmět: Citovat

Tak to by mě zajímalo taky Smile Doufám že to bude pozitivnější poselství než to co známe z bajek a pohádek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.