Autoškola - Řidičák
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b1fec5eff0a6cad02a2317564c4af928Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2012 9:56 pm    Předmět: Citovat

Jitt napsal:
Panvicka: Na tech nejdulezitejsich krizovatkach sviti semafory nonstop, oranzova se v deset/jedenact pousti jen na tech mene dulezitych ... Smile


Tak to jo Laughing tu máme v Liberci asi největší křižovatku na Šaldově náměstí a i ta v 11 umírá a jezdí se podle značek (a že to není úplně jednoduchá křižovatka pro zmateného začátečníka - já se ji vyhýbala dost dlouho jak čert kříži i když semafory svítily)

ještě edit: fungují třeba ty u výjezdu z obchodních center, kde by jinak auto nemělo šanci možná ani v noci (výjezd na rušnou silnici - například OC Nisa, myslím že i PLAZA) ale ty jsou na čidlo a pustí asi po 20s právě těch pár aut co na něm stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weronica.highs
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: út duben 23, 2013 3:11 pm    Předmět: Citovat

Prosím prosím, nemám čas pročítat tady celé to vlákno, ale nevíte někdo o nějaké levné autoškole v Praze? Nemám na ní ušetřeno nějak extra hodně peněz, ale ráda už bych to nějak začala řešit, abych do maturity měla hotovo. Mám na to ještě rok, ale už mě to docela stresuje Laughing Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 10:13 am    Předmět: Citovat

weronica.highs napsal:
Prosím prosím, nemám čas pročítat tady celé to vlákno, ale nevíte někdo o nějaké levné autoškole v Praze? Nemám na ní ušetřeno nějak extra hodně peněz, ale ráda už bych to nějak začala řešit, abych do maturity měla hotovo. Mám na to ještě rok, ale už mě to docela stresuje Laughing Embarassed


Dělala jsem nedávno kurz v Heleautoškole v Karlíně, umožňují i splátky a mají různé akce... Já jsem bohužel nedokončila, vůbec mi to nešlo, neměla jsem čas na učení, co jsem se naučila, ihned jsem zapomněla a nedokázala v praxi použít. Jsem šílený zmatkář, pletou se mi strany, pletou se mi pedály, nepřehmatávám rukama na volantu a už vůbec se nedokážu soustředit na těch milion věcí najednou Sad instruktorka ze mě byla na mrtvici a pak mi navrhla přerušení... asi se na to vybodnu úplně.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 10:24 am    Předmět: Citovat

Já se peru s řidičákem už přes rok, doplácela jsem si hromadu jízd navíc, teď už mě 5x vyhodili od jízd a fakt nevím, jestli mám šanci to vůbec kdy udělat... Kdyby mi nebylo líto těch peněz, co do toho člověk nalil, tak se na to prostě vykašlu a smířím se s tím, že nikdy řídit nebudu. Takhle to budu zkoušet ještě do té půlroční lhůty, pokud to neudělám, tak prostě smůla.
Nejhorší je, že na jízdách už je všechno v pohodě, všechno jde normálně, nedělám chyby, nechcípá mi to, a potom s komisařem za zadkem dělám jednu blbost za druhou a nemůžu se toho zbavit. Ten člověk mě dokáže vystresovat jednou blbou poznámkou, mám za sebou už několik jízd s tímhle člověkem a vždycky to stálo za houby...
A už začínám být dost zoufalá, strašně to žere čas a samozřejmě i peníze, potřebuju dělat úplně jiné věci než se věnovat autoškole Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 10:39 am    Předmět: Citovat

Lalaith, to je blbé, evidentně schopnost řídit máš, ale stresuje tě jen ten člověk.
Jak vlastně člověk zjistí, že na to nemá?Že se ani nemá snažit?
Mě se pletou pedály, pořád mě to nutí se dívat pod nohy, stále mi to chcípe, pak se nemůžu rozjet. Jedu cik- cak, neplynule, škubaně. pořád nechápu, kdy a v jakých případech mám použít spojku. Jestli nejdřív šlápnout na spojku a potom na brzdu, nebo naopak.... jestli před přechodem jen brzdit brzdou, nebo i sešlápnout spojku.
Blbý je, že já ten řidičák fakt potřebuju, kvůli dovážení dětí po doktorech a tak, muž si na to musí brát volno, už mu v práci remcají...
Myslela jsem, že tohle bude po VŠ už jen taková třešinka na dortu. Teda, myslela jsem, že to bude pro mě těžký, ale nemyslela jsem, že až tak moc, vzhledem k tomu, kolik blbečků ten řidičák udělalo.
Instruktorka( a majitelka autoškoly) mi říkala, že za 6 let ještě nezažila někoho, kdo to neudělal. Tedy až na jednoho pána, ale ten byl prý psychicky narušený. Velice povzbuzující Rolling Eyes
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 10:44 am    Předmět: Citovat

Káťo a kolik jsi měla jízd?
Já byla tragická, dlouho, i proto mi to tak dlouho trvá, ale mám bezvadného instruktora, který má moře trpělivosti a naučil mě to... Na první jízdě nacvičáku jsem nebyla schopná jet ani po silnici, vůbec jsem nevěděla, jak kroutit volantem a tak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 10:51 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Káťo a kolik jsi měla jízd?
Já byla tragická, dlouho, i proto mi to tak dlouho trvá, ale mám bezvadného instruktora, který má moře trpělivosti a naučil mě to... Na první jízdě nacvičáku jsem nebyla schopná jet ani po silnici, vůbec jsem nevěděla, jak kroutit volantem a tak...


Mám odježděnou polovinu. Tedy asi 10 hodin?
A stále na úrovni první hodiny...
A navíc, vůbec, ale vůbec si nedokážu představit, že bych kdy vezla ještě děti. Před každou křižovatkou strach šílenej, panika. Jednou jsem vjela kolem na obrubník a instruktorka na mě vyjekla, že ještě jednou se to stane a můžu jít domů. Chtělo se mi brečet. Cítila jsem se strašně poníženě. Možná jsem jen přecitlivělá, nevím. Navíc mám pocit, že ta instruktorka má se mnou nějaký osobní problém. Chtěla jsem někoho jiného a ona že ne, že si myslí, že jedině ona je pro mě ten správný učitel.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 12:12 pm    Předmět: Citovat

seš si naprosto jistá, že chceš pokračovat? Já sice papíry mám, ale nejezdím, protože autoškola mi to naznačila a v průběhu času jsem pochopil, že za volantem nemám co pohledávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

danny1691 napsal:
seš si naprosto jistá, že chceš pokračovat? Já sice papíry mám, ale nejezdím, protože autoškola mi to naznačila a v průběhu času jsem pochopil, že za volantem nemám co pohledávat.


Nejsem si jistá. Ale zase všichni okolo mě( teda kromě mojí mámy, která mě zná ale nejlíp) říkají, že to přijde s praxí, že si to všechno časem zautomatizuji, atd.
Zajímavý je, že já jsem to tý instruktorce u zápisu říkala, že to se mnou nebude jednoduchý, že mám pomalé reakce, extrémně si pletu strany, jsem nesoustředěná, atd., a ona mi říkala, že blbost, že když se zvládnu postarat o děti a domácnost, zvládnu řízení auta taky.
A fakt by se mi to hodilo, včera syn akutní zánět ouška, musela jsem volat manželovi do práce, aby ho odvezl. Kdyby nemohl, budu muset volat rychlou...
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 2:16 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:


Nejsem si jistá. Ale zase všichni okolo mě( teda kromě mojí mámy, která mě zná ale nejlíp) říkají, že to přijde s praxí, že si to všechno časem zautomatizuji, atd.
Zajímavý je, že já jsem to tý instruktorce u zápisu říkala, že to se mnou nebude jednoduchý, že mám pomalé reakce, extrémně si pletu strany, jsem nesoustředěná, atd., a ona mi říkala, že blbost, že když se zvládnu postarat o děti a domácnost, zvládnu řízení auta taky.
A fakt by se mi to hodilo, včera syn akutní zánět ouška, musela jsem volat manželovi do práce, aby ho odvezl. Kdyby nemohl, budu muset volat rychlou...


Ta možnost, že časem nervozitu ztratíš a vše si zautomatizuješ tu opravdu je ... mám hodně kamarádek, které z autoškoly několikrát vyhodili pro neschopnost, nesoustředěnost atd , nevzdaly se a dnes jezdí i dlouhé trasy - třeba i do zahraničí.

Já patřím mezi tu menšinu, která sice řidičák vlastní ,ale vůbec neřídí, která je nervozní i na sedadle spolujezdce ...nedávno jsem jela na nákup se synem ( má řidičák 4 měsíce) a byly to pro mě muka pekelný, i když se zdá, že řídí docela dobře.

Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.