Autoškola - Řidičák
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3ad3b3647cf805a730a8d40e8088d0a7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 6:23 pm    Předmět: Citovat

Ja tiez suhlasim, ze ono to casom pride, len treba vela vela praxe. Vodicak v ruke z nikoho skutocneho vodica nerobi. Este si pamatam na uplne prvy rozjazd na cvicisku, ked instruktor za mna pridal plyn (asi na 20tku) a kricala som nanho, ci mu sibe, ci nas chce zabit Very Happy O par tyzdnov na to som si uz uhanala po dialnici a predbehovala vsetky auta. Prax, prax, prax.
Ja pomaly dojazdujem, caka ma este kurz prvej pomoci a tak mozem ist na skusky. Instruktor ma chce poslat cim skor, lebo vravi, ze je to zbytocne natahovat, lebo jazdim dobre. Stres robi svoje, tak som velmi zvedava.

Inac k tej spojke - pouzivas ju, ked preradzujes rychlosti postupom stlacim spojku-hodim rychlost-pustim spojku a pridam plyn.
K brzdeniu - mam blby zvyk stlacat spojku pri kazdom brzdeni, ale uvedomujem si to a postupne sa od toho oducam. Je to zbytocne - ked chces len pribrzdit (napr.pred prechodom), staci len brzda. Spojku pri brzdeni stlacam len vtedy, ked viem, zeby mi uplne klesla rychlost a mala by som zastavit (napr.ked z dialky vidim, ze na semafore je cervena), ale az uplne na konci - t.j.postup je najprv brzda, potom spojka. Vacsinou pri takomto dobiehani na semafor stlacim spojku a dam neutral, auticko mi k semaforu dojde aj samo (pokial samozrejme neidem do kopca Very Happy) a zastavim si uz len s brzdou.
Auto zdochyna vtedy, ked mam zaradenu rychlost a pustim spojku, preto napr. na semaforoch nestojim na jednotke, ale kludne na neutrali a nedrzim ziadny pedal, maximalne tak brzdu. Ak by som stala na jednotke, musela by som drzat aj spojku a to je zbytocne. Preto davam ten neutral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st duben 24, 2013 8:50 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu zdechání bych dodala, že zjednodušeně to je proto, že motor se chce točit, ale jelikož je auto zabržděné nebo jede příliš pomalu vzhledem k danému stupni, tak se dostatečně točit nemůže a proto se jakoby "zadusí". Sešlápnutím spojky/vyřazením ho odpojíš, takže nepohání kola a točí se jakoby "naprázdno" a tím pádem mu v tom točení nic nebrání a nezdechne (proto se tomu říká volnoběh).
Kromě řazení, rozjezdů a couvání spojku použiješ jen při tom zastavování, když ucítíš, že autu by se už chtělo klepat, sešlápni ji, jinak není třeba, nezdechne.
Mně třeba pomohlo to takhle teoreticky pochopit, od té doby to bylo daleko lepší.

Jinak co se strachu týče, pořád mám trochu nahnáno, ale už je to o hodně lepší, hlavní je co nejvíc jezdit. Nejvíc se bojím věcí, ve kterých mám nejmenší cvik.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 3:43 pm    Předmět: Citovat

Vcera som tu poucovala a dnes mi to zdochlo peknych parkrat. Nechcelo sa mi, bola som unavena a potrebovala som sa len rozjazdit, potom to uz islo bez problemov. Do konca mi chybaju uz len nejake 3 jazdy a zacinam mat cervicka pochybnosti, ze co ked budem mat taky den blbec aj na skuske... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Metalur
81-160
81-160


Založen: 30.5.2010
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 3:56 pm    Předmět: Citovat

No jak to čtu, tak auto řídit je jako dělat kurz potápění bez trénování to nejde. Ještě že tohle nikdy zažívat nebudu muset Smile ale i tak držím pěsti těm kteří na to šli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 4:26 pm    Předmět: Citovat

Mna soferovanie strasne bavi a viem, ze ked budem mat vodicak, budem ho aj realne vyuzivat, len sa treba najprv dostat cez toho strasiaka menom skusky Rolling Eyes
zadok mi uz prirastol do sedadla, uz by som sa najradsej len vozila vo vlastnom auticku Smile Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 4:27 pm    Předmět: Citovat

No mě to v létě čeká taky už to odkládám fakt dost dlouho a myslím žeje na čase do toho jít.Největší pochybnosti mám též z jízd... Rolling Eyes no budeto vážně zajímavé Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Metalur
81-160
81-160


Založen: 30.5.2010
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 4:45 pm    Předmět: Citovat

Jsem asi jeden z mála který by nechtěl řidičák ani zadarmo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 5:50 pm    Předmět: Citovat

Ja by som ho zadarmo brala vsetkymi desiatimi. Myslela som, ze kolok je v cene, ale musime si ho zaplatit. Dalsich 33 eur Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Metalur
81-160
81-160


Založen: 30.5.2010
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 6:50 pm    Předmět: Citovat

Ale štve mě že ho už skoro všude požadují, ale to mě stejně nedonutí si ho udělat Smile Idiotů na cestě už je dost, není potřeba aby tam byl další Smile Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poki
321-600
321-600


Založen: 19.3.2012
Příspěvky: 362

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 3:43 pm    Předmět: Citovat

Ako dlho trva doba od podania ziadosti o skusky po samotne skusky? Ziadost sme podavali 6.5. a 6.6. uz letim prec, najlepsie by bolo s vodicakom v ruke.
Ak by som isla bez neho, nevadi, dostanem ho az v septembri. No horsia alternativa by asi bola, keby sa skusky nepodarili na prvykrat, to uz neviem, ci by som stihla zopakovat. Zacinam mat stresy, ze to nestiham... Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.