Duchové
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d6d53d4fc4ac672971595701f6c3341cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:32 pm    Předmět: Duchové Citovat

Bude Samhain, tak... Smile
Viděli jste nějakého, máte s nimi nějaké zážitky?
A věříte, že po smrti duše člověka může setrvat z nějakých důvodů na Zemi (připoutanost k majetku, k místu atd), nebo považujete vyprávění o zjeveních za smyšlenky?
Sestřenka bydlela za dob studií v jednom hodně starém městském domě, a po nocích tam vídala otvírající se dveře, ráno nacházeli přemístěný nábytek v pokoji. V domě jedné kamarádky vídali občas původní obyvatele, už desítky let po smrti.
Pokud máte nějaký zajímavý zážitek nebo znáte něco z vyprávění, podělte se Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ano, ano a ano. Akorát jim neříkám duchové, ale duše. Pro mě jsou to prostě lidé, kteří z nějakého důvodu úplně neodešli. Bohužel je to jeden z důvodů, proč nemůžu na hřbitovy.
Jinak je nevidím, já je cítím (i čichově) a vnímám.

A zážitek ? Není můj, ale kamarád před lety byl u hradní stráže. Vojáci jsou ubytovaní přímo na hradě a v noci tam po nádvoří jezdí kočár a po chodbách se prochází pár zajímavých "duchů".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:53 pm    Předmět: Citovat

Na hradech a zámcích skutečně jsou. A taky jsou tam místa se špatnou energií, nějak mě to nezajímalo do doby, kdy jsem sebou švihla v jedné zámecké místnosti (ale pozor, vynesli mě ven dva úžasní kluci!! - škoda že si nepamatuju další podrobnosti Mr. Green ) a půl hodiny mě brněla levá polovina těla. Pak mi průvodkyně řekla, že je to celkem zajímavé, protože v té jedné oné místnosti už se vyvrátili tři lidé - a že si to nedokážou vysvětlit, protože větrají, parno tam není, tak že neví. A bylo to hned zezačátku prohlídky, to jsem pak byla pěkně naštvaná, že jsem o ni přišla.
Jinak jsem slyšela zvěsti z Vranova nad Dyjí, kde přespávala v jakémsi sále skupinka turistů, paní v noci vstala a vyrazila na wc, a cestou chodbou nahlédla okénkem na nádvoří, které mělo být prázdné, brána zamčená, všechno, ale na nádvoří postava a vzhlíží k ní nahoru do okna. Pak se ta postava vydala ke zdi a zmizela, paní doklopýtala zpátky a ráno zjistila, že tam v noci vídají "cosi" často.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě Křivoklát - to vyprávěl místní kastelán, že ve věži a v jednom sále se skutečně necítí dobře. Že když má večer projít hradem a zamykat, tak je mu často dost úzko - navíc jeho pes odmítal vstoupit do věže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 10:07 pm    Předmět: Citovat

Na duchy, duše ani bubáky nevěřím.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út říjen 27, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Na duchy, duše ani bubáky nevěřím.

No vidíš, a ode mě si to nedaj vysvětlit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 11:41 am    Předmět: Citovat

já jednou jako malé dítě byla ve školce v přírodě s babičkou(byla učitelka v mat. škole). byly jsme někde v beskydech ve starém domě. měl dvě patra. Já spala s babčou a brouchou dole, a většina dětí nahoře v patře. často si stěžovali, že v noci někdo pořád splachuje a na záchodě slyší bouchání a hlasy.. děti se moc bály. Jednou mě babička poslala pro něco ven.. ke vchodu byly 4 menší schody.. nevim proč, ale najednou jsem upadla a sletěla ty schody.. a pak se strašně rychla začala hýbat klika nahoru a dolů.. ale nikdo neotvíral, i když nebylo zamčeno.. člověk by to tak rychle neudělal.. ani jak jsem pak vyběhla ven a hledala někoho - nikdo nikde nebyl... byla to malá vesnička.. . tenkrát jsem měla strach, ale taky mě to svým způsobem zajímalo Smile
a pak jsem se ještě jednou setkala - s takovou postavou - chvili jsme bydleli ve staré restauraci.. no v noci mě něco vzbudilo. taková zvláštní postava stála u skříně naproti posteli.. chvili tam stála a pak spadla kniha a ona zmizela...

ještě dotaz věříte na sudičky? ptám se zvláště maminek co už mají děti..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

@Descantes : Next time you hear, or see something strange, call these people Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=g4uxIo4t7xM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

kalakai napsal:
ještě dotaz věříte na sudičky? ptám se zvláště maminek co už mají děti..

co to je a jak to funguje? jako v pohádkách?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli bych to nazvala přímo "duší", ale od jisté doby věřím na určitou energii, ať už pozitivní či negativní, která zde po zemřelých po nějakou dobu zůstává.
S něčím takovým jsem se naštěstí zatím setkala jen jednou, a to když před třemi lety naše sousedka spáchala sebevraždu, prakticky pár metrů ode mě, těsně vedle mé ložnice. Je možné, že vše, co jsem poté cítila, bylo způsobeno jen velkým psychickým šokem, ale hodně dlouho poté jsem ve své ložnici nemohla být ani chvíli, nemohla jsem skoro dýchat a (nevím, jak to nazvat) cítila jsem neuvěřitelně hutnou atmosféru stoprocentně vycházející z jejího bytu. Tyhle pocity časem slábly, nicméně skoro půl roku jsem spala v obýváku, než jsem byla znovu schopná ve své ložnici usnout. Samozřejmě mě všichni od té doby mají za blázna, nemyslím si ale, že bych byla až tak nervově labilní, já jsem tu negativní energii cítila a nikdo mi to nevymluví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 22, 23, 24  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.