Kondicionéry bez silikonů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c7999b4453446b173953ff4e2fa3f780Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:04 pm    Předmět: Citovat

já se taky debilně zeptám...všechny parabeny mají koncovku paraben? Jako když hledám silikony, tak hledám cone..dá se to nějak takhle vyřešit?

Edit: můj oblíbený šampon obsahuje na posledním místě methylparaben, nu což neřeším Laughing Sem ráda, že mám něco, čím si můžu umejt hlavu

Silicony mi evedentně při aplikaci na hlavu ubližují více. Proto je toleruju jen v balzámech a bezoplachových kůrách...nebo na posledním místě va šamponu (šampony střídám, mám otevřené tak 3-4, takže mi to u jednoho nevadí) Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]


Naposledy upravil * dne čt leden 19, 2012 5:15 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:07 pm    Předmět: Citovat

zetonek napsal:
Nikinka napsal:

Tak Balea není špatná, ale člověk se fakt musí dívat... mě osobně ty víc vadily ty parabeny, než občasný použití silikonu, pokud se to dává přímo na hlavu i ke kořínkům. Pokud jenom do délek, tolik bych to asi neřešila, ale i tak. Dva silikony mi ale přijdou i tak dost, stačí jeden Cool


A nevěděla bys náhodou, jestli i jejich šampony obsahují ty parabeny? Vím, že je dotaz mimo téma a omlouvám se moderátorům Embarassed Smile

pokud mi sem někdo hodí složení, tak se podívám, tohle fakt nevím, Baleu šampon jsem nikdy neměla. Stačí se podívat na to složení a nebrat nic s něco-paraben Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:14 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
já se taky debilně zeptám...všechny parabeny mají koncovku paraben? Jako když hledám silikony, tak hledám cone..dá se to nějak takhle vyřešit?

ano, parabeny jsou s pouze s touhle koncovkou -paraben
Oni ty silikony maj i víc koncovek -cone -conol -siloxane -siloxysilicate, Hydrolyzed wheat protein, a vymývací quaternum-80
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:20 pm    Předmět: Citovat

Tak jasně, pokud ti sedí, tak ho používej... a obzvlášt pokud máš kožní problémy a jiný věci ti neseděj.
Zajimavost: Metylparaben je používanej často z důvodu nejvyšší rozpustnosti ve vodě a relativně malý toxicitě.
Myslím že ty asi nebudeš moc chemie používat, tak bych to až tak neřešila Smile Já to mám se silikonama stejně, na hlavu mě už nemůžou, prostě mám tam pocit že na tý kůži něco zůstalo, jen občas v kondiši nebo balzámu to přežiju, tam to neva, a někdy spíš naopak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:24 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
zetonek napsal:
Nikinka napsal:

Tak Balea není špatná, ale člověk se fakt musí dívat... mě osobně ty víc vadily ty parabeny, než občasný použití silikonu, pokud se to dává přímo na hlavu i ke kořínkům. Pokud jenom do délek, tolik bych to asi neřešila, ale i tak. Dva silikony mi ale přijdou i tak dost, stačí jeden Cool


A nevěděla bys náhodou, jestli i jejich šampony obsahují ty parabeny? Vím, že je dotaz mimo téma a omlouvám se moderátorům Embarassed Smile

pokud mi sem někdo hodí složení, tak se podívám, tohle fakt nevím, Baleu šampon jsem nikdy neměla. Stačí se podívat na to složení a nebrat nic s něco-paraben Wink


Díky, tak to je super, když je v tom jméně napsáno paraben tak to poznám i já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 5:34 pm    Předmět: Citovat

odkaz opraven, již by se měl načítat správně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 7:53 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
ano, parabeny jsou s pouze s touhle koncovkou -paraben
Oni ty silikony maj i víc koncovek -cone -conol -siloxane -siloxysilicate, Hydrolyzed wheat protein, a vymývací quaternum-80


Hydrolyzed wheat protein NENÍ silikon! Jestli to bereš podle toho seznamu v top tématu, tak tam je hydrolyzed wheat protein/hydroxypropyl polysiloxane - jen v této kombinaci. Samotný hydrolyzed wheat protein (v překladu hydrolyzovaná pšeničná bílkovina) je přesně to, co znamená název - bílkovina a žádný silikon Wink
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 8:12 pm    Předmět: Citovat

Jenne napsal:
Nikinka napsal:
ano, parabeny jsou s pouze s touhle koncovkou -paraben
Oni ty silikony maj i víc koncovek -cone -conol -siloxane -siloxysilicate, Hydrolyzed wheat protein, a vymývací quaternum-80


Hydrolyzed wheat protein NENÍ silikon! Jestli to bereš podle toho seznamu v top tématu, tak tam je hydrolyzed wheat protein/hydroxypropyl polysiloxane - jen v této kombinaci. Samotný hydrolyzed wheat protein (v překladu hydrolyzovaná pšeničná bílkovina) je přesně to, co znamená název - bílkovina a žádný silikon Wink

No, nejsem si tím jistá, ale mám dojem, že jsem na to narazila i někde jinde... ale asi máš pravdu, spletlo mě to Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 8:20 pm    Předmět: Citovat

Nikinka napsal:
Jenne napsal:
Nikinka napsal:
ano, parabeny jsou s pouze s touhle koncovkou -paraben
Oni ty silikony maj i víc koncovek -cone -conol -siloxane -siloxysilicate, Hydrolyzed wheat protein, a vymývací quaternum-80


Hydrolyzed wheat protein NENÍ silikon! Jestli to bereš podle toho seznamu v top tématu, tak tam je hydrolyzed wheat protein/hydroxypropyl polysiloxane - jen v této kombinaci. Samotný hydrolyzed wheat protein (v překladu hydrolyzovaná pšeničná bílkovina) je přesně to, co znamená název - bílkovina a žádný silikon Wink

No, nejsem si tím jistá, ale mám dojem, že jsem na to narazila i někde jinde... ale asi máš pravdu, spletlo mě to Confused


Tak toto zrovna vím (aspoň k něčemu je dobrá bezlepková dieta).
Je to opravdu ta pšeničná bílkovina neboli lepek (zjednodušeně), přidává se hodně do šampónů na vlnité vlasy, protože podporuje jejich pružnost a asi i na konzistenci má vliv, protože je vidět hodně často i v kondicionérech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt leden 19, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Oki, dík za vysvětlení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.