Zánět močového měchýře
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7499fa4b9885f5bac5fd317d95345adcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 12:05 pm    Předmět: Zánět močového měchýře Citovat

Měli jste?

Já mám právě teď. Ale docela úspěšně proti němu bojuju, takže neumírám.

Jaké máte finty na léčení?

Včera večer se mi chtělo často na záchod a jak jistě některé znáte, bolelo to. Tak sem rychle udělala velkej čaj na nachlazení (bo jsem jinej bylinkovej v Brně neměla), nasypala sůl na pánev, ohřála ji a šup s ní do čistých ponožek, nedávala je na nohy, ale přikládala na podbřišek a bederku, zachumlaná v peřině s knížkou. Milému pak cinkla, ať mi v lékárně (bylo 9 večer..., ale jsou i 24 hodinové lékárny) koupí čaj na léčení zánětu močáku.
Dneska mi to nikam nepostoupilo, naopak je to mírnější (ovšem ráno je dycky líp, než večer...). A já přemejšlim, jestli nezajet do města koupit přímo bylinky, který si umíchám sama. Jesli mi ale nebude líp doma v teple s trochu míň dobrýma bylinkama v pytliku z lékárny...

Toš sdělujte své názory, jestli touto nemocí trpíváte apod;)

A jestli tu to téma někde je, tak soráč, já ho nenašla;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 12:24 pm    Předmět: Citovat

Dřív se mi to stávalo často, jednou jsem to musela léčit antibiotiky (nebo to byly jiné léky?), týden utrpení a šílené bolesti. Od té doby si dávám hodně velký pozor. Jak se mi začne chtít na malou trvale, tak si napouštím horkou vodu do vany (co nejteplejší, co se dá snést), hodím nohy přes okraj vany, sedím, čtu si a připouštím horkou vodu až do té doby, co dá močák pokoj Wink takže klidně prohřívám hodinu. Potom letím do postele, na břicho horký termofor, na pití urologický čaj a to obvykle stačí na zahnání zánětu bohatě. Zabalit se do peřin by mi asi nepomohlo, u mě to chce fakt tu horkou vodu nebo termofor.
Ale od té doby, co se otužuju, tak s tím problémy nemám, ani když mi je chvíli zima na nohy.
Tu sůl dáváš do obkladu proč? - Je dobrá na vytahování zánětů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 1:08 pm    Předmět: Citovat

ajajajaj. nezávidím. já ho minulý rok prodělala 3x...2x jsem měla na to léky, podomácku to nijak léčit nezabralo. po 3. zjistili, že v moči nemám žádné ty špatné bakterie, takže to musí být něčím jiným Confused asi zúženou močovou trubicí...cévkování totiž pro mě byla muka. tak mě objednali na nějakou sondu do močáku, už přesně nevím jak se to jmenuje, ale do nemocnice s narkózou (normálně se to dělá ambulantně), ale onemocněla jsem, takže jsem na to nemohla jít.
Původně mi na ty bolesti dali jen Algifen, ale to absolutně nezabíralo, pak mi dal Mictonorm- dává se to třeba malým dětem, aby se v noci nepomočovali, nebo tak, a díky tomu jsem chodila méně na wc, a za týden bylo po bolesti, od té doby nic, ale fakt je ten, že jsem se musela naučit jinak močit, vždy po dočůrání ještě počkat, a vše vytlačit Embarassed a zatím to pomáhá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 2:37 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem 2x. Preventivně jsem pak jedla urinal - takže si dej brusinky- ono to fakt pomáhá. Nejsem si ovšem jistá jestli to zvládneš jen tak sama vyléčit... Nikam nejezdi, lež doma, čti apod. a pořád pij. urologické čaje, nic kořeněnýho, nic sladkýho. Hodně štěstí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 3:04 pm    Předmět: Citovat

Mam takovou mozna blbou radu, ale me pomohlo si dat brko. Trave jinak neholduju, ale ona je opravdu ucine spasmolytikum. A opravdu hodne pit, nemusi to byt urologicky caj, muze to byt cokoli, ale nemelo by to byt kysele nebo pivo. A teple tresnove pecky na podbrisek.
Brzo se uzdrav
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 3:31 pm    Předmět: Citovat

co s etýče brusinek, na mě nezabraly Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Taky mám za sebou - poslendí rok tak 3x - 4x (se střídal zánět a vaginální mykóza, fakt super, doktoru to bylo fuk...), dostala jsem většinou nakonec stejně antibiotika. Stačí mi nasytdnout, třeba spát někde, kde je větší zima, než jsem zvyklá. Ale teď už spolehlivě poznám, že je něco špatně a taky lezu do vany, máme doma nějaký ?špaldový? polštářek, co se dá nahřát v mikrovlnce a ten je fajn. Jinak urologický čaj a vůbec všechny čaje, co doma máme, aby se to prostřídalo...A pokud možno nelézt ven, když, tak pořádně navlečená. Nějakou dobu po zánětu jsem pro jistotu nosila pod kalhotami ještě bavlněné kraťasy a punčocháče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 6:17 pm    Předmět: Citovat

Jo a taky mi přijde, že na to má vliv stres a psychická pohoda, ale to asi platí celkově na celý organismus (když jsem byla nejvíc nemocná, tak jsem se hádala s mamkou, řešily jsme prostě hodně nepříjemných věcí, já z toho byla dost na dně a projevilo se to nemocemi, zhoršenou alergií a tak)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 7:05 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Jo a taky mi přijde, že na to má vliv stres a psychická pohoda, ale to asi platí celkově na celý organismus (když jsem byla nejvíc nemocná, tak jsem se hádala s mamkou, řešily jsme prostě hodně nepříjemných věcí, já z toho byla dost na dně a projevilo se to nemocemi, zhoršenou alergií a tak)


no vidiš to! to mě nenapadlo, taky jsem v té době nebyly psychicky úplně ok! takže to si opravdu souviselo s tím Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 7:09 pm    Předmět: Citovat

Jen se s tím v určitých situacích těžko něco dělá... Ale u mě to funguje, od té doby, co jsme v pohodě, jsem žádný zánět neměla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.