Zánět močového měchýře
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=821e548ca2a9df12e839edf600e70af4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jája_
321-600
321-600


Založen: 16.2.2012
Příspěvky: 356

PříspěvekZaslal: st únor 13, 2013 5:38 pm    Předmět: Citovat

Princess Lilien napsal:
V tabletkách nebo zaváděcích nebo obojí?


Ještě jsem se o to moc nezajímala, jen vím, že existují tablety. Asi ti moc neporadím, zkus zagooglit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 07, 2013 5:24 am    Předmět: Citovat

Po víc jak dvou letech mě zas bolí močák Sad Šla jsem spát s mírně blbým pocitem a vzbudilo mě to o 3 hodiny dýl už s bolestma a nucením jít čůrat hned jak jsem se vrátila do postele... Letěla jsem si hned pro Urinal Akut (díky bohu za brněnský rozjezdy) a doufám že se to nerozjede víc na antibiotika Sad Jak se tu někdo ptal na močák po sexu, tak bohužel tohle bude pravděpodobně i můj případ teď... a že na hygienu taky hodně dbám... a u mě dřív taky souvisely gynekologický záněty s močákem, šly mi ruku v ruce. No, doufám že to bude ok...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne duben 07, 2013 10:49 am    Předmět: Citovat

jééj Niki to mě mrzí já už naštěstí asi 2 roky nic, Ťuk ťuk... držím pěsti ať se to spraví, určitě víš co dělat - hodně pít, teplo, brusinky po kilech.. možná bych přidala ještě vitamín C (hodně) a možná i česnek.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 07, 2013 5:18 pm    Předmět: Citovat

Soni, díky... zatím to zvládám s urinalem (brusinky) a ibalginem, zejtra skočím k doktorce radši. Jsem furt v teple, piju čaj i vodu a polehávám v klidu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lili_themonster
8-20
8-20


Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2013 11:33 am    Předmět: Citovat

To já se začínám děsit. Naposled jsem to měla v únoru a předtím v prosinci (to jsem skončila na pohotovosti), teď mi to zase začíná tradičně jako gynekologickej zánět, kdy mě bolí spodek a už i břicho. Chci to nějak rozchodit pitím a brusinkama, protože takový častý záněty už jsou hodně na pováženou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2013 11:54 am    Předmět: Citovat

Lili_themonster napsal:
To já se začínám děsit. Naposled jsem to měla v únoru a předtím v prosinci (to jsem skončila na pohotovosti), teď mi to zase začíná tradičně jako gynekologickej zánět, kdy mě bolí spodek a už i břicho. Chci to nějak rozchodit pitím a brusinkama, protože takový častý záněty už jsou hodně na pováženou.

Já to před 4 lety měla pravidelně co měsíc, dva, asi rok... Upřímně, nedoporučuju to moc rozchozovat, tady jsou antibiotika fakt na místě... můžeš si totiž koledovat o zánět ledvin nebo chronickej zánět močáku, kterej se léčí opravdu blbě. Pokud tě bolí celej spodek a břicho, utíkej na pohotovost, fakt to nepodceň... Ano, častý braní antibiotik vážně není dobrý, ale tady je opodstatněný, a že já rozhodně nejsem zastánce.

Pití a brusinky ber spíš jako prevenci... já brala Urinal 4 roky trvale, při náznaku jsem jen zvýšila dávky. Pokud už to fakt bolelo, nic než antibiotika mě nezachránilo.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út duben 09, 2013 12:05 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Nikinkou. Zvlášť když to jde ruku v ruce s gynekologickými problémy. Mně to jednou vyústilo v zánět dělohy. Hodně nepříjemná zaležitost. A musela jsem se léčit dlouho, abych z toho neměla vleklé problémy. určitě bych to řešila s doktorem a antibiotiky, když máš takové bolesti... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sidney
81-160
81-160


Založen: 15.7.2013
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 4:03 pm    Předmět: Citovat

To je fajn, že tu je vlákno o zánětech - právě si jeden prodělávám (teď jsem se vrátila z pohotovosti), tak je to takové inspirativní čtení Smile

Poprvé jsem zánět dostala před čtyřmi lety, pak byl hrozně dlouho klid a teď, za poslední rok, ho už mám počtvrté. Nechala jsem si od urologa vysvětlit, jak to funguje - většinou se do měchýře (nebo trubic) dostanou bakterie, co žijí ve tlustém střevě a rozežerou sliznici na stěnách. Antibiotika je zahubí a pak ještě chvíli dezinfikují prostředí, než se sliznice stihne zahojit. Jenže to většinou nejde tak rychle, takže stěna zůstane poraněná a když ATB odezní, je sliznice k dalším zánětům mnohem náchylnější - proto se taky záněty často několikrát krátce po sobě opakují.

Když se to děje, pomáhá zobat rozmělněnou dávku ATB, která to tam udržuje čisté, ale musí se to dělat asi půl roku až rok :/ No... už jsem jednou začala, ale nevydržela jsem to dýl než dva měsíce. Teď, jak mě zase bolí to břicho, jsem ale opět docela motivovaná, tak asi při kontrole posypu hlavu popelem a začnu se dlouhodobě léčit znova - myslím, že nic jiného mi asi už nepomůže.

Třeba brusinky prý fungujou tak, že obalí stěnu takovou vrstvou, takže tu zanícenou ránu nic nemůže dráždit. Jenže to má smysl, až když už je vyčištěná od všech bakterií, jinak to může uškodit.

Sama jsem zastánkyní metody "nehrát si na hrdinu a jít si co nejdřív pro ATB", protože se bojím zánětu ledvin Embarassed. Pro prevenci a zmírnění příznaků mi ale všechny ostatní přírodnější cesty přijdou taky dobré.

Kvasinky mi to dělalo taky, ale byl to vedlejší efekt těch antibiotik a pomohly laktobacily (v pilulkách).

Třeba tahle miniesej někomu pomůže Smile Mně je vždycky líp, když aspoň trochu tuším, co se mi v těle děje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tingi
41-80
41-80


Založen: 18.1.2008
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 7:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky, nemáte tu někdo podobnou zkušenost? Před 3 týdny při menstruaci mi začalo bolet břicho a měla jsem pocit neustále plného močového měchýře, tak mi doktor dal antibiotika na zánět, bez vyšetření moči, protože ta menstruace by to stejně zkreslila. Po týdnu se nic nezlepšilo, tak jsem přinesla moč na kultivaci a dostala jiná antibiotika, opět nezabraly a výsledky z moči byly v pořádku. Dostala jsem tedy třetí antibiotika, že už neví co se mnou a ty ted dobírám a pocity plného močového měchýře, pálení a bolest mám pořád. Nemůžu se ani pořádně vyspat. Mám udělané další vyšetření moči, které je zas v pořádku, byla jsem na sonu břicha, na gynekologii i urologii. Nic nenašli a já mám neustále pocit, že mám tam dole zánět. Nechápu to a už fakt nevím co dělat. Při těch antibiotikách jsem zkoušela brát ještě lichořeřišnici a brusinky. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deirdre
81-160
81-160


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 10:49 pm    Předmět: Citovat

Na záněty jsem trpěla asi třičtvrtě roku v kuse, dostala jsem několikery antibiotika, vystřídala několik urologů, kteří si mě přehazovali jako horký brambor a vlastně kromě těch antibiotik nevěděli (nebo nechtěli vědět) co se mnou. Nakonec jsem zjistila, že to bylo psychosomatické - ze stresu, hlavně z toho způsobeného nějakým sociálním konfliktem. Takže když mě někdo naštval, začala jsem sama sebe a i svůj močák uklidňovat, a teď (ťuk ťuk ťuk) už mám několik měsíců klid. Takže sice moje zkušenost je trošku jiná, ale třeba ti to pomůže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.