Zánět močového měchýře
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ebcf6f2f3a6db948ec97dca1204f1eb5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 8:41 am    Předmět: Citovat

Joycinko, dám Ti jednu radu, co pomohlo mě. Měla jsem taky už skoro chronické záněty močových cest, několikrát do roka a hodně akutní. Nic mi už kromě antibiotik nepomáhalo, i když jsem jedla preventivně Urinal i když jsem hned po zjištění začínajícího problému nasadila Uroval. Známá se stejnými potížemi mi poradila, ať si koupím tinkturu z Lichořeřišnice. Já používám od značky Grešík 50ml stojí cca 60 Kč, běžně bývá v obchodech se zdravou výživou. Je to lehké přírodní antibiotikum a je určeno zvláště pro ledviny a močové ústrojí. Beru ráno a večer 20 kapek vždy cca 3 týdny, pak zase 3 týdny vysadím, a takhle to střídám. Když cítím, že jsem oslabená, zvýším si dávku na 3 x denně 15 kapek. Vloni v létě jsem si "Lichořeřišnici větší" vysadila i na záhonku (lze i v truhlíku, třeba na balkoně) a listy i květy jsem si přidávala do salátu, nebo jsem je i jen tak sem tam jedla. Na zimu jsem si je pak nasušila a dělala jsem si čaje, abych nebrala pořád jen kapky. Za sebe musím říct, že mi to pomohlo a i teď během těhotenství, jsem žádný problém s močákem neměla a to musím teda třikrát zaklepat!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 11:47 am    Předmět: Citovat

Hlavní problém je, že když se nasadí ATB, nikdo nekontroluje, zda došlo k doléčení (to by se mělo kontrolovat sedimentací) Talže se často stává, že pacient se cítí zdráv, ale není a při prvním oslabení se nemoc zase vrátí (Ať už je to zánět močáku, nebo angína).
jediný, co mi a to pomohlo ( a už jsem to tu asi psala), bylo pořádný přeléčení. V těhotenství jsem dostala zánět ledvin. Atb týden v kapačkách + 14 dní tablety. V létě to budou čtyři roky a nic. A to sedím kolikrát s dětma přímo v pískovišti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 12:03 pm    Předmět: Citovat

Wensdy - Když jsem měla zánět močáku, měla jsem pak po dobrání atb přijít a přinést moč na testy. Nebo máš na mysli ještě nějaký jiný způsob, jak se to dá zkontrolovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 12:08 pm    Předmět: Citovat

Lulu Nixe : sedimentace se dělá z krve. je to jednoduché vyšetření, kdy se krev nechá sedimentovat (jako když necháš ve vodě usadit kal) a podle nánosu, který vytvoří bílé krvinky se zjistí, jestli jich je akorát nebo moc - v druhém přípědě tělo stále vytvaří protilátky, tzn stále bojuje s nemocí. A to i v případě, že máš třeba po angíně ukázkově čistý krk, nebo po zánětü močáku čistou moč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 12:10 pm    Předmět: Citovat

Aha, tak to mi tedy nedělali ani po zánětu močáku ani po nedávné infekci na průduškách, kdy jsem taky brala atb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 12:14 pm    Předmět: Citovat

Právěže se to nedělá. Je to trochu OT. Ale jen pro představu. Od 17 jsem trpěla asmatem a opakovanými angínami a infekty celých dýchacích cest. V 19 jsem se dostala k doktorce,která to strikně dodržovala. ATB na týden? Beexistovala, brala jsem je kolikrát i tři týdny. Vždy po sedimentaci o týden prodloužila. Za rok mně z toho vyléčila. po dvou letech bohužel odešla do důchodu, ale od té doby jsem měla klid..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BELA81
81-160
81-160


Založen: 25.11.2012
Příspěvky: 87

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

Taky s tím neustále bojuji.Je důležité především dodržovat pitný režim a na to občas zapomínám Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 9:19 pm    Předmět: Citovat

Je to pár dní, co mě to chytlo taky (prvně v životě, ale mám na to genetické předpoklady, z matčiny strany na to trpí snad všechny ženské) a tak jsem vletěla do lékárny a tam mi dali Lichořeřišnici (Herba Vitalis), jak tu někdo psal a druhý den to bylo o 80% lepší, až jsem zírala. Takže lichořeřišnici budu mít u sebe furt, stejně jako ledvinový pás a budu doufat, že už se to neobjeví Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elisse
161-320
161-320


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 5:47 am    Předmět: Citovat

Se zánětem močáku mám bohužel bohaté zkušenosti. Začala jsem jimi trpět ve 13 a prakticky se pořád vracejí. Můj první doktor mě pořád jen cpal antibiotiky, které mi rozhodily trávení a imunitu. Nakonec jsem před 2 lety změnila doktora. Nová paní doktorka mi dle výsledků testů oznámila, že na většinu antibiotik už nejsem citlivá. Musela jsem jit dvakrát do nemocnice, kde mi antibiotikum museli píchat nitrožilně, aby vůbec zabralo. Pomohlo to ale vždy tak na měsíc. Zánět mám v těle pořád, občas se dostane i na ledviny. Už ani nepoznám, že mám zánět, když je to stálý stav. Co ale doporučuju, tak (já vím,že to vy, co máte tyto problémy slyšíte pořád) hodně pít, hodně chodit na záchod, neprochladnout, zkusit dietu (na vyčištění střev), lichořeřišnici a brusinky jako prevenci, nebo koupel v hypermanganu (ta mi zabrala hodně).
Mám teď měsíc na to, abych zánět vyléčila, protože půjdu na operaci se srdcem a v těle žádný zánět být nesmí. Když to nepřeléčím, kdoví, kdy budou mít volný termín na operaci :/ tak zkusím dodržovat všechny zásady a uvidíme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.