Nakupování přes internet - Amazon, Ebay, atd.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3dfc113e3c94cd85591173b59b133fdaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste spokojeni s PayPal?
Ano!
36%
 36%  [ 14 ]
Ne!
2%
 2%  [ 1 ]
Občas.
2%
 2%  [ 1 ]
Nemám účet.
57%
 57%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt květen 13, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
...Nemáte někdo zkušenost s celním řízením, pokud vaše zásilka podléhala DPH i clu? Chtějí celní prohlášení (že prý je to tiskopis, ale jak ho mám sakra poslat e-mailem?), doklad o zaplacení...

Už je to dávno, takže nevím přesně. Ale pamatuji si, že jsem tam poprvé byl osobně (ne u celníků, ale u dopravce, který ten balík z USA vezl). Tam jsem cosi podepsal a dál už to snad řešili oni, takže to zřejmě byla právě ta plná moc. Řekl bych, že osobně jsem jim nic neplatil, až při převzetí zásilky - prostě to šlo klasickým kurýrem s dobírkou. A jestli se dobře pamatuji, tak podruhé (u stejného dopravce) už to stačilo vyřešit telefonicky (zavolali oni).
Ale pokud nejsi z Prahy, bude to komplikovanější Sad. Každopádně, já teď kdykoliv něco kupuji, tak se ze všech sil snažím clu vyhnout (už proto, že je nefér platit DPH (které se platí se clem), když na českém území žádná přidaná hodnota nevznikla - tak proč z ní platit daň?).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:28 am    Předmět: Citovat

Vlkun: díky, bohužel kvůli tomu jezdit do Prahy nemůžu, takže už jsem odpoledne nevěděla, co dělat a koho se zeptat - nakonec jsem se asi po 30tém telefonátu dovolala a zjistila, že by to mělo být jednoduché. Chtěla jsem to původně jako obchodní zboží, na IČO, protože je to je software, který potřebuju k podnikání, jenže to bylo strašně složité - plná moc, vyplnit tiskopis JSD, nějaké poplatky, jet do Prahy a další papírování, pro osobní potřebu prý stačí zaslat mailem prohlášení co to je, že je to pro mou osobní potřebu, kolik to stálo a že to prosím běžně proclít a zaslat na uvedenou adresu, do kopie přiložit nějaký doklad o zaplacení, stačí i print screen z Pay Pal. Tak jsem to poslala, uvidím, snad to bude vše ok, DPH jsem se bohužel vyhnout nemohla, poněvadž to je dost drahý balíček, který by levněji uhrát nešel Sad
S tím DPH a clem mi to přijde jako okrádání ze strany státu, DPH v USA klidně zaplatím, ale proč proboha platit DPH v ČR? Ještě zjistím, jestli jsem neplatila dvoje DPH, to bych snad i měla právo požadovat vrácení jednoho, ne?

Tak snad moje zkušenosti pomůžou někomu, kdo se dostane do stejné situace.
Příště si snad počkám, až někdo pojede do USA a převeze mi to osobně, protože ty prachy, co nacpu zbytečně státu do chřtánu mě vážně mrzí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

Medea: cena toho balíčku byla kolem 860 USD, takže se obávám, že kdyby to otevřeli, tak bych měla celkem velký průšvih. Ačkoliv je to pár DVD v klasickém DVD obalu formátu knížky, takže rentgenem by to mohlo projít bez podezření, ale stejně, prý je to brané jako daňový únik a jsou za to docela vysoké pokuty Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá květen 14, 2010 8:36 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Medea napsal:
...Cetla sem treba, ze nekomu celníci odevreli zásílku, v které byl prilozený úcet s pravou hodnotou, a zabavili jí to! Zvenku mela taky napsanou nízkou sumu, ale asi se to celníkum nezdálo... Jinak by to neodvírali.

To se mi nezdá. Ano, občas zásilky otevírají (čert ví proč, mě se to jednu dobu stávalo pravidelně, a to jsem měl uvedenou správnou částku - balík pak na poštu přijde v obrovském "bramborovém" pytli s celní pečetí Smile ), ale i pokud by zjistili, že uvnitř je uvedena cena vyšší, tak spíš jen vyměří clo podle té vyšší ceny.

A nebo mají právo cenu určit podle tržní ceny v ČR, což je docela nepříjemné, pokud lidi kupují ze zahraničí kvůli výrazně nižším cenám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

Tímto děkuji adminům, že mi to vlákno našli. Vyhledávač zde na webu toho totiž nebyl schopen:-/
Příspěvek jsem samozřejmě smazala.

Ovšem otázku mám stále:

Je pravda, že Amazon nezasílá do ČR kosmetiku ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vloucak
81-160
81-160


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 9:30 am    Předmět: PayPal Citovat

Ahojky!
No tak jsem si zřídila účet PayPal protože si chci koupit nějaké jehlice do vlasů ze zahraničí. Jenže nevím jestli jsem takové tele nebo co ale nemůžu pochopit jak to všechno funguje.

1) po založení se pokouším propojit PayPal s kreditní kartou - zatím neúspěšně

2) chtěla bych si poslat nějaké peníze z banky na PayPal takže v internetovém bankovnictví české spořitelny jsem si našla jakou mám přesně uvedenou adresu a jméno ( zvrtali mi jméno na kreditce místo Veronika tam mám Veronik) stejným způsobem jsem si vyplnila adresu na PayPal aby se to shodovalo. Pak jsem provedla platbu z účtu na účet 81880926/2700 zadala částku a do poznámky pro příjemce jsem zadala Transfer ID - peníze se z účtu odečetly tak teď čekám jestli se ukáží na PayPal

3) v PayPal jsou nastaveny limity na platby a já bych potřebovala zaplatit víc než mi limit dovoluje jak si mám limit navýšit?

Jaké máte s PayPal zkušenosti vy? Případně pokud se mi PayPal nepodaří zprovoznit byl by někdo ochotný mi provést platbu, že bych mu peníze poslala na účet v česku? Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Viděli jste včera zprávy? Od března nám chce váda zatnout tipec. Všechno nad 550,- korun koupené mimo EU bude podléhat DPH. Clo zůstává na těch 3000 nebo tak nějak. Prý, abysme se sjednotili s EU.
Já se nechci sjednocovat! Odmítám kupovat zboží dovezené do ČR s 300% horskou přirážkou a ještě se tvářit vděčně, že mi sem ty džíny někdo dovezl Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2010 11:03 pm    Předmět: Citovat

Aneb pojmenováváme věci pravými jmény - prostě se bude platit dvojí DPH (logické, že?), jenom u zboží z EU se milostivě požadovat nebude. Schováno za "Sjednocování"... trapné.
Kdyby radši EU sjednotila ceny za telefonování v rámci EU, vždyť to je ostuda platit za to takové nehorázné částky. Ale z toho nepoutečou nikomu žádné peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 7:35 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Kdyby radši EU sjednotila ceny za telefonování v rámci EU, vždyť to je ostuda platit za to takové nehorázné částky. Ale z toho nepoutečou nikomu žádné peníze.


přesně tak!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla Amálka
81-160
81-160


Založen: 27.1.2008
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 11:57 am    Předmět: Citovat

Objednávali ste niekto z amerického Amazonu knihy alebo DVD? Na koľko vás asi vyšlo poštovné Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.