Nakupování přes internet - Amazon, Ebay, atd.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ac469f03265b3be50e32d30edf6cabe9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste spokojeni s PayPal?
Ano!
36%
 36%  [ 14 ]
Ne!
2%
 2%  [ 1 ]
Občas.
2%
 2%  [ 1 ]
Nemám účet.
57%
 57%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 6:18 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Na webu jednoho e-shopu jsem našla v obchodních podmínkách odstaveček, který jsem ještě nikdy nikde neviděla. Týká se toho, jak to řeší, když si zákazník nevyzvedne dobírku:

"Od 1.4.2011 budeme předávat nespolehlivé zákazníky, kteří si dobírku nevyzvednu, vymáhací agentuře. Cena k vymáhání se navýší o celkové poštovné a balné a bude k ni napočítána částka 200,- Kč jako POKUTA + náklady pro vymáhací agenturu."

Ne že bych si někde chtěla něco jen tak ze srandy objednávat a pak to nevyzvednout, ale zajímá mě, jestli na to mají právo. Vždycky jsem myslela, že tohle je prostě riziko, které s sebou nese prodej na netu, stejně tak, jako já jako zákazník riskuju, že zaplatím a zboží mi nedorazí. Mohl byste mi to někdo vysvětlit?


Mohlo bz se to schovat pod § 544 a 545 obcanskeho zakoniku

§ 544

(1) Sjednají-li strany pro případ porušení smluvní povinnosti smluvní pokutu, je účastník, který tuto povinnost poruší, zavázán pokutu zaplatit, i když oprávněnému účastníku porušením povinnosti nevznikne škoda.

(2) Smluvní pokutu lze sjednat jen písemně a v ujednání musí být určena výše pokuty nebo stanoven způsob jejího určení.

(3) Ustanovení o smluvní pokutě se použijí i na pokutu stanovenou pro porušení smluvní povinnosti právním předpisem (penále).

§ 545

(1) Nevyplývá-li z ujednání o smluvní pokutě něco jiného, je dlužník zavázán plnit povinnost, jejíž splnění bylo zajištěno smluvní pokutou, i po jejím zaplacení.

(2) Věřitel není oprávněn požadovat náhradu škody způsobené porušením povinnosti, na kterou se vztahuje smluvní pokuta, jestliže z ujednání účastníků o smluvní pokutě nevyplývá něco jiného. Věřitel je oprávněn domáhat se náhrady škody přesahující smluvní pokutu, jen když to je mezi účastníky dohodnuto.

(3) Nevyplývá-li z dohody něco jiného, není dlužník povinen smluvní pokutu zaplatit, jestliže porušení povinnosti nezavinil.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 6:47 am    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Vždycky jsem myslela, že tohle je prostě riziko, které s sebou nese prodej na netu, stejně tak, jako já jako zákazník riskuju, že zaplatím a zboží mi nedorazí. Mohl byste mi to někdo vysvětlit?

Teoreticky neriskuješ, můžeš zaplacenou částku vymáhat soudně a jsi v právu... jak to dopadá reálně je věc jiná Sad

A teď, proč jsem zase v téhle diskuzi - neprodáváte někdo na eBay? Nutně bych potřebovala vědět jak na to a hlavně jaké jsou poplatky za aukci (Kup teď), za platbu přes PayPal, ceny poslání do zahraničí mimo EU, atd., zkrátka vše okolo prodeje přes Ebay...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 6:54 am    Předmět: Citovat

Ok, dík všem za objasnění Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Křivozub
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 2:20 pm    Předmět: Citovat

Grrr Rolling Eyes Sad
Přijdu si tak domů, otevřu si emailovou poštu a vidím jeden email od Amazonu. Raduju se, ale vzápětí radost vystřídá vztek a smutek nad předmětem zprávy:"Undeliverable shipment received on Order bla bla", tedy prostě, že zásilka je nedoručitelná. Evil or Very Mad
A co je na tom nejhorší, tak ani žádný lísteček mi do schránky nepřišel, prostě nic. Chápu, že sice pošta chodí ráno, ale upozornit na to, že mi zásilka leží na poště, by mě snad mohli...Třeba to ani nechodí na pobočku České pošty, ale doručuje to někdo jiný, nevím.

Aspoň že peníze mi vrátili do posledního centu. Confused
Aneb u Amazonu už raději nebudu kupovat (alespoň ne u toho amerického) a najdu si někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Křivozub
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Jadesss napsal:
No já bych řekla že jo... tím, že si nevyzvedneš zásilku, tak vznikne eshopu škoda na poštovném....Našla jsem tohle:

Mluvčí SOS Picková:

"Pokud si spotřebitel zboží objedná a pak si je nevyzvedne, jde o porušení smlouvy a podnikatel má plné právo na něm následně vymáhat náhradu škody," upozorňuje Picková s tím, že si takto provozovatel internetového obchodu může účtovat náklady na dopravu, balné a případné prokazatelné administrativní úhrady."

A jsem v pr...! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 12:33 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se trochu rozšoupla a objednala si na českém outletu hedvábné indické šály, co sem vozí Sanu babu. Kus cca 240,- Tak jsem zvědavá, už je do Sanu chodím očumovat dlouho, jen se mi nelíbila ta cena (600 a víc).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 12:53 pm    Předmět: Citovat

Tak dej vědět, jak a jestli dorazily Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tak ony dorazí asi za měsíc. Na tomhle webu to tak funguje, musí se dýl čekat. Ale už jsem u nich párkrát objednávala. Jedná se o BigBrands obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2012 1:27 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Tak ony dorazí asi za měsíc. Na tomhle webu to tak funguje, musí se dýl čekat. Ale už jsem u nich párkrát objednávala. Jedná se o BigBrands obchod.


Už jsem u nich taky kupovala, a ty šátky by se mi líbily, ale nechtějí se mi otevřít, vše na jejich webu otevřu, ale zrovna šátky jak na potvoru ne Twisted Evil Twisted Evil no budu zkoušet Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malcherovam
0-7
0-7


Založen: 7.2.2013
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2013 12:55 am    Předmět: Poukazy na nákup Citovat

Poukaz na nákup do Teska zdarma! Ahoj, jsem na mateřské dovolené a používám ... edit moderátor:
Příspěvek je skrytá reklama, která je podle bodu 3 Podmínek užívání serveru u nás zakázána. Rádi zveřejníme vaši nabídku jako reklamní sdělení, kontaktujte nás na partneri@dlouhevlasy.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.