Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komunista
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8dca54f1db6b8a99d336b35200180014Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2009 12:18 am    Předmět: Citovat

No tak všichni ti tři zmínění pánové museli za totáče vystudovat (vzhledem k věku), takže víceméně museli být rudí všichni, jinak by jim to strana nedovolila.

Jinak EU považuji za maňáskové divadlo, nebo Titanic ze kterého kouká už jen kousek, ale na hlavní palubě se ještě tančí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 5:31 am    Předmět: Re: Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komun Citovat

Armelle napsal:
Co říkáte tomu, že náš nový český komisař u Evropské komise je bývalý komunista?

Sledujete toto dění nebo je Vám to šumafuk?

Mě osobně to pobuřuje a považuju to za výsměch České republiky EU. Poslat do Bruselu člověka, který nemá žádné normální vzdělání, ale vystudoval jen ústav pro komunisty a ke své komunistický minulosti se nikdy nevyjádřil jinak než slovy: "to nebudu komentovat".

Tedy dle mého je to pouhý opurtinusta, kariérista bez hlubokého přesvědčení.


No pokud Tě pobuřuje toto, tak by Tě mělo pobuřovat i to, že páně TOPOLÁNEK, bývalý důstojník, byl nejen v KSČ, ale zaručeně byl i nějaký čas v SSSR a studoval tam Marxismus-leninismus, což bylo běžné, jak jako když dneska pošlou nějakého lampasáka studovat do USA..., krom toho dědeček a tatínek našeho nynějšího presidenta také zastávali celkem velké funkce v aparátu KSČ, protože jinak by se do Anglie študovat nedostal... to mohli pouze děti prověřených, kovaných a zasloužilých komunistů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 3:55 pm    Předmět: Re: Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komun Citovat

Clondyk napsal:

No pokud Tě pobuřuje toto, tak by Tě mělo pobuřovat i to, že páně TOPOLÁNEK, bývalý důstojník, byl nejen v KSČ, ale zaručeně byl i nějaký čas v SSSR a studoval tam Marxismus-leninismus, což bylo běžné, jak jako když dneska pošlou nějakého lampasáka studovat do USA..., krom toho dědeček a tatínek našeho nynějšího presidenta také zastávali celkem velké funkce v aparátu KSČ, protože jinak by se do Anglie študovat nedostal... to mohli pouze děti prověřených, kovaných a zasloužilých komunistů....

Ono to bude ještě nějaký rok trvat, než se ta komunistická vlákna úplně přetrhají ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ani nemám slov pro to, jak moc mě Topolánek pobuřuje. Doslova a dopísmene se mi dělá špatně od žaludku, jednou jsem s ním četla nějaký rozhovor a fakt nechápu, jak je možné, že jsme připustili, že došel tak vysoko a daleko. To pobuřování je u mě tak silné, že se mi na Vánoce ani nechce domů, jakožto do České republiky. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

No a co, Havlův tatínek si zase tykal s K. H. Frankem Wink Ne vážně. To jestli byl někdo komunista (mj. dědeček byl komunista od 50. let a můj otec vstoupil do stany koncem 80. let, aby zaměstnavatel splnil normu v počtu členů KSČ a nedosadili jim tam nějakýho aktivního blbce. Ono to bylo spíš takový vtipný, protože matka s ním pak nemluvila a on to po 89 používal jako výmluvu, že nechce do politiky.), spolupracovník StB, potažmo dokonce estébák nebo politický vězeň jsou nic neříkající nálepky, které nic nevypovídají o tom, co je to za člověka. To je prostě jak poválečná nálepka kolaborant, pod kterou se vlezli ti, co si nechtěli zadat, ti, co to dělali z politického přesvědčení, ti, co to dělali prostě za prachy, i ti, co to dělali z donucení a potažmo i ti, kteří to dělali, aby maskovali odbojovou činnost a jestli chceme být důslední tak i pár desítek lidí, kteří neudělali vůbec nic, jen se jich někdo potřeboval zbavit.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 12:39 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
No a co, Havlův tatínek si zase tykal s K. H. Frankem Wink Ne vážně. To jestli byl někdo komunista (mj. dědeček byl komunista od 50. let a můj otec vstoupil do stany koncem 80. let, aby zaměstnavatel splnil normu v počtu členů KSČ a nedosadili jim tam nějakýho aktivního blbce. Ono to bylo spíš takový vtipný, protože matka s ním pak nemluvila a on to po 89 používal jako výmluvu, že nechce do politiky.), spolupracovník StB, potažmo dokonce estébák nebo politický vězeň jsou nic neříkající nálepky, které nic nevypovídají o tom, co je to za člověka. To je prostě jak poválečná nálepka kolaborant, pod kterou se vlezli ti, co si nechtěli zadat, ti, co to dělali z politického přesvědčení, ti, co to dělali prostě za prachy, i ti, co to dělali z donucení a potažmo i ti, kteří to dělali, aby maskovali odbojovou činnost a jestli chceme být důslední tak i pár desítek lidí, kteří neudělali vůbec nic, jen se jich někdo potřeboval zbavit.


Tak s tímhle nemůžu absolutně souhlasit! Dobrá, členství ve straně bychom mohli pominout, protože lidé tam vstupovali z různých důvodů. Ale například spolupráce a členství v StB je odsouzení hodná věc. Ti lidé donášeli a donášeli na koho mohli, i na své blízké... Vstupovali tam dobrovolně, chápali to jako prestiž a byli to většinou lidé, kteří po revoluci nejrychleji převlékali kabáty. Mluvíme-li o komunistické minulosti ČR, tak mluvíme o zločinech spáchaných proti lidskosti a já nemůžu nikdy nikomu odpustit prohřešky, které páchal "v zájmu" režimu. Ať se na mě nezlobí.
To, že máme europoslance bývalého komunistu bych komentovala asi slovy : "máme co jsme chtěli". Revoluce byla krásná věc, ale zapomnělo se na tresty pro ty, kteří tady po desetiletí páchali zlo a kteří si tak dnes žíjí téměř pohádkově. To je smutné, ale vypovídá to hodně o současné situaci u nás.
Akorát nevím, proč pořád máme pocit, že když jsme jednou cinkali klíčema, že máme splněno a musíme se smířit s tím, co se tu děje dnes. Nepřítel už sice není tak jednoznačný, ale i tak bychom zase možná měli trochu projevit nesouhlas se současnou politikou země.
Nemyslíte???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Ale například spolupráce a členství v StB je odsouzení hodná věc. Ti lidé donášeli a donášeli na koho mohli, i na své blízké... Vstupovali tam dobrovolně, chápali to jako prestiž a byli to většinou lidé, kteří po revoluci nejrychleji převlékali kabáty.

Já zase nemůžu souhlasit s tímhle. Protože to prostě není pravda. Celá řada lidí byla v seznamech spolupracovníků a ani o tom nevěděli! Oni nebyli všichni na výplatní pásce. Copak by mohl být nějaký spor o Milana Kunderu, kdyby to bylo takhle jasné? To je přesně to, na co jsem se snažila upozornit. Někteří lidé prostě používají slova jako agent nebo spolupracovník, aniž by znali jejich přesný obsah a používají je prostě jako synonymum pro hajzl. Ale kolik lidí to podepsalo z donucení a pak se snažili, co mohli nikomu neublížit? Copak jste neviděli Zdivočelou zemi? Je to jen tv seriál, ale tohle téma tam je dost dobře.

PS: Jsem ochotná tohle téma trochu prodiskutovat, ale asi v jiném vlákně Wink Je s tím dpojena spousta ošklivých kontroverzních otázek jako jak se dívat na zlo páchané v dobré víře, na pokání (Kohout) a kdo má právo někoho vinit a kdo odpouštět...
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

Ad post pana Füleho: nejsem ráda, nejsem ani překvapená. Ono se stačí podívat třeba na pana Barrosa, současnou "ministryni zahraničí EU" a další, a pak pan Füle ani moc nevybočuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 2:41 pm    Předmět: Citovat

Lucy.W: Fakt, že tam spousta lidí byla napsána neprávem uznávám. Ale každý má možnost si jméno očistit a nechat se ze seznamů oficiálně vyškrtnout. Jsou ale lidé, kteří to ani nepopírají a to jsou přesně ti, co tam vstupovali s přesvědčením. Je to těžké, ale já bych to prostě žádným způsobem neomlouvala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

Je to smutne na druhou stranu kdo ze starsich politiku komunista nebyl (starsim politikem myslim cloveka ktery mel cas byt komunistou)? Kabat lze prevleknout strasne rychle... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.