Skolioza
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f99446eba934b6d8a5ee0419a8bb7730Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 3:47 pm    Předmět: Skolioza Citovat

Byla jsem dnes u lékařky na vstupním vyšetření kvůli nové práci. Ta lékařka mi řekla, že mám prý dost skoliozu! Shocked Já teda koukala jak zjara, jako dítě jsem měla záda rovná, ani moje obvodní lékařka nic takového nezjistila. Záda mě nebolí, prostě no problemo. Ale toto mě vyděsilo, máte to někdo? Bolí vás z toho záda? Prý už tomu nijak nepomůžu, jen mám cvičit na záda pro zpenění svalstva... Třeba to ta doktorka jen viděla blbě. Zrptám se obvoďačky, až tam půjdu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 4:04 pm    Předmět: Citovat

Mám skoliozu diagnostikovanu už niekoľko rokov,vlastne odmalička. Bolesti chrbta mávam, ale myslím že pravidelným cvičením sa dá tomu značne pomôcť, len to chce cvičiť. Pretože bolesti sa objavujú ked dlhšie necvičím, alebo ked dlho sedím/stojím(napr. skúškové).
Prajem nech chtbát nebolí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

Mám skoliózu 2. stupňa Sad Pretože moja obvodná doktorka je **** a keby nebolo mojej mamy možno by som to mala aj v horšom stave. Viem, že sa mi chrbát už nenapraví ale to cvičenie fakt pomáha Wink Len tá nechuť (a v mojom prípade aj korzet Confused )...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: st listopad 18, 2009 10:12 pm    Předmět: Citovat

Korzet? To bych radši umřela... Holky, už vím, jaká potvora je psychika. Co mi to ta doktorka dnes řekla, chytly mě záda, jaksi mě pobolívá páteř... To je tím, že na tu skoliozu furt myslím. Jinak mě celý život záda nezabolela! Je dost pravdy na tom, že dokud člověk nechodí k doktorům, nic mu není...... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 11:55 am    Předmět: Citovat

Mauči, nepanikař! Skolioza nemusí bejt nic tak strašnýho - tedy pokud to není nějaká drsnější forma. Já ji mám odmalička, a se zádama mám problémy minimálně (teda zhruby nastejno ne-li míň než kamarádi, který žádnou skoliozu nemaj). Daleko horší problémy, alespoň co jsem se s tím tak setkala, bývají třeba ze zvětšený lordozy a tak - a nebo potom z fakt vážnější formy skoliozy. Prostě ti páteř ujela maličko do strany - a pokud si toho doktoři doteď nevšimli, tak to žádná trága nebude (u mně ji zpravidla diagnostikovali na první pohled - a to nejenom ortopedové, jak mě nějaká doktorka viděla svlečenou, tak už to bylo, hm, a teď se ke mně obraťte zády a předkloňte se - víte, že máte skoliozu? Twisted Evil ). To hlavní, co teď potřebuješ, je cvičení - aby se Ti zádový svaly pořádě posílily a tu páteř Ti držely. Takže vlastně takovej podomácku udělanej korzet ze svalů Wink - a ten se ostatně hodí pro záda obecně, nejenom pro skloliozu. .Jsou na to speciální rehabilitační cviky, ale já si v pohodě vystačím s pilatesem (on tam ten základ stejně je). Fakt se toho tolik neboj!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Mauči určite to nebude u teba na korzet, to by si už niekto dávno všimol. Ľahké formy skoliózy má kopu ľudí a ani o tom nevie.
Len musím sa priznať, že sa okolo štyriciatky vidím na vozíčku Sad . Otázkou je či sa potom zbláznim alebo to nevydržím a všetko rázne ukončím. Skolióza a kopu ďalších vecí sú dôvodom prečo som na tom dosť psychicky zle. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

Holky, od včerejška mě ty záda začaly normálně bolet! Shocked Asi to mám od psychiky, jak na to furt myslím. Je toto vůbec možný, aby něco, co mě v životě nebolelo, po vyřčeném ortelu doktorky začalo fakt bolet? Psychika je sviňa. Začnu na ty záda teda trochu cvičit. Ale do posilovny, ani na žádná hromadná cvičení mě nikdo nedostane. Jedině doma. Neměli byste někdo odkaz na nějaké stránky s osvědčenými cviky? Asi se cvičí s nějakými lehčími činkami, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 5:48 pm    Předmět: Citovat

Tak to neviem, ale mna poslala doktorka na rehabilitácie, aby som sa tam naucila ako a co cvicit. Alebo nejaka fyzioterapeutka.
Neviem či je vhodné cvičiť, len tak sám podla nejakej stránky, to si clovek moze skor ublížit kao pomocť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 8:24 pm    Předmět: Citovat

Mauči, doktorka by Tě měla poslat k ortopedovi nebo rehabilitačnímu lékaři, který Tě pošle na rehabilitaci, kde Ti můžou udělat různé mobilizace, ale také Tě naučit, jak cvičit. Cvičí se, pokud vím, spíš "vlastní vahou těla".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

bloodQUEEN napsal:
Otázkou je či sa potom zbláznim alebo to nevydržím a všetko rázne ukončím. Skolióza a kopu ďalších vecí sú dôvodom prečo som na tom dosť psychicky zle. Confused

nepropadej panice, když jsem byla malá, tak mému taťkovi řekli, že za pár let bude na vozíčku (ne teda kvůli páteři, ale kvůli kloubům) no a už je mu 56 a chodí.. a nikdo by nepoznal, že by chodit neměl... takže třeba to nebude tak zlé Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.