Skolioza
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4ac8eb9ecac63bc629ac9be1b4dc2ed3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt listopad 19, 2009 9:16 pm    Předmět: Citovat

Mauči napsal:
Začnu na ty záda teda trochu cvičit. Ale do posilovny, ani na žádná hromadná cvičení mě nikdo nedostane. Jedině doma. Neměli byste někdo odkaz na nějaké stránky s osvědčenými cviky? Asi se cvičí s nějakými lehčími činkami, že?


Koupila jsem kamarádce s nemocnými zády Pilates od Evy Blahušový. Nevim teď kolíkátej díl je to asi 2. Je to knížka a jsou tam super cviky. Kamarádka si to chválí, tak pokud proti tomu nebude tvůj doktor nic namítat, tak můžeš. Samozřejmostí je pravidelnost. Já tedy problémy se zády nemám, ale taky jsem cvičila pilates a nebolela mě kyčel a nepraskalo v kolenou. A mě hodně při dřepech praská v kolenou.... Jinak ta knížka stojí něco přes 100, takže žádná velká investice Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 12:57 pm    Předmět: Citovat

BloodQUEEN - mně zaseprorokovali, že budu na vozejčku do dvaceti, když nebudu denně cvičit... No a cvičit jsem pořádně začala někdy ke třicítce, a to ještě hlavně proto, abych si vylepšila fyzičku na šermování a uzvedla meč. A tátovi po úraze taky tvrdili, že už to nerozchodí - no a taky se to nesplnilo, dodneška je jeho oblíbená zábava turistika a mám občas problém mu stačit. Oni doktoři občas přeháněj a strašej - moc držím palce, aby to tak bylo i v Tvým případě!
Mauči - cvičením rozhodně nic nezkazíš. Ä paní Blahušová, jak její knížku doporučuje Adluška, svojí věci opravdu rozumí, ty knížky jsou fajn. Ale stejně bych ti nedoporučovala začít čistě podle knížek, tyhle cviky je potřeba dělat opravdu přesně, zezačátku by Tě měl někdo opravovat, než se to fakt naučíš dělat dobře. Takže buď právě nějaká ta rehabilitace, nebo se párkrát přemoct a zajít třeba na nějaký ty Pilatesy/powerjógu (pokud možno menší skupina a dobrá instruktorka - nebo si zaplatit individuálku, to někde snad taky jde). Držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kamikaii
0-7
0-7


Založen: 9.9.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 6:26 pm    Předmět: Citovat

Pilates je dobrý, mně proti bolení zad pomáhá. s pravidelností mám dost problém Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

mě poslala praktická dr. k ortopedovi někdy v 6. třídě. Chodila jsem na rehabilitaci, poctivě doma cvičila, ale pokaždé se mu na zádech něco nelíbilo, taky musím podotknout, že záda mě nikdy nebolela. Má poslední návštěva u něj byla, když mi řekl, že mě pošle do lázní nebo dá korzet Laughing od té doby mě tam nikdo neviděl.teď je mi 19, občas mě zabolí krční páteř ale žádná hrůza. Na celkové protáhnutí mi ještě víc než pilates pomohla power joga Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 6:08 pm    Předmět: Citovat

egle, Titania ďakujem za povzbudenie. Wink
Chrbát ma bolí len občas napr. keď som dlho v predklone. Ale je fajn, že sa mi to nezhoršuje. Jeden doktor mi povedal, že aj to je úspech Smile .
Titania koľko máš stupňov vybočenia ak sa môžem opýtať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 10:27 pm    Předmět: Re: Skolioza Citovat

Mauči napsal:
...Prý už tomu nijak nepomůžu...

Nesmysl... pomůžeš tomu přinejmenším v tom smyslu, že to pro tebe nebude problém. Je ale dobré to nezanedbat a něco se sebou dělat - pokud má tělo dost svalů a člověk se snaží dodržovat správný postoj a sezení, pak by skolioza neměla dělat problém. Pokud je ale svalů málo či skoro žádné, nemá páteř co držet a situace se zhoršuje.
Tohle by měl řešit ortoped a rehabilitace, vzpomínám si ale, že to cvičení bylo děsně nudné Smile. Nejsou to přímo posilovací cviky, nebo rozhodně ne žádné silové. Ale hlavně plavání, to pomáhá velice. Ideálně pravidelně, alespoň jednou týdně 1,5 hodiny sem a tam. Řekl bych, že mě pomohlo především plavání, cvičení jsem dost flákal.
A mimochodem... kdybys někdy potřebovala, aby si doktor skoliozy nevšiml (což se hodí na různých vstupních prohlídkách Wink ), dá se celkem dobře naučit "předstírat" správný postoj. Což je ale samozřejmě nesmysl dělat u doktora, od kterého chceš, aby ti s tím pomohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mauči
161-320
161-320


Založen: 17.6.2009
Příspěvky: 205

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 12:05 am    Předmět: Citovat

Plavání říkáš? Asi s tím začnu, to mě baví daleko víc, než nějaké cvičení, k němuž bych se donutila tak třikrát a dost.

A jak nacvičím ten případný kamuflážni postoj? Na mě ta skolioza totiž není vůbec vidět, ani nevím, na kterou stranu ji mám, či co vůbec, v které části páteře, připadám si rovná. Doktorka to viděla, když jsem se předklonila a postupně se přes kulatá záda narovnávala. Už mě to přestalo i bolet, bolelo to asi 2 dny- tím šokem! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

BloodQUEEN - víš že s tím vybočením už ani nevím? Ona se u mně ta skolioza řešila tak nějak ještě před pubertou, takže jsem se na to chození k ortopedům tak nějak vykašlala, abyly jiný starosti, navíc mě už tehdy štvalo, jak mě strašej - no a vlastně jsem u žádnýho nebyla nějakejch dvacet let. Ale zase tak strašná nebyla - u mně byl spíš problém, že tam ty zahnutí byly dvě, hezky do esíčka, a asi největší průšvih bylo to, že mám v hrudní páteři dva obratle narostlý blbě - ne vychýlený do strany, ale prostě blbě. (doktor tvrdil něco v tom smyslu, že až umřu, měla bych svoji páteř odkázat nemocnici do lihu - na desetiletý dítě dost drsná hláška, ale musím říct, že hůř to nesla maminka než já Rolling Eyes Wink - i když nakonec mu jenom suše řekla, že s tím nehodláme pospíchat). Taky když mám problém (teda kromě krční páteř), tak to zpravidla bejvá tam - ale od tý doby, co různě sportuju a cvičím, je těch problémů minimálně. Teda samozřejmě to bolí, když třeba hodně dlouho stojím mírně nahrbená (třeba vykrajování vánočního cukroví je na to mor) - ale ono stačí pár komenzačních a rotačních cviků, a je to v cajku.
Jinak souhlas, plavání je fajn, svaly kolem páteře posílí moc hezky a vcelku nenásilně - jenom pozor na to nevystrkovat moc bradu z vody (styl paní radová), jinak je to dost ošklivej záhul na krční páteř ale on ten bloknutej krk tenhle nešvar dost brzo odnaučí. Wink Very Happy
Edit: Mauči, ale úplně jenom na plavání bych to nenechávala, jednak asi nebudeš chodit plavat každej den, jednak alespoň desetiminutovku různejch rotačních cviků plus v letě na zemi zvednutí kusu páteře a pokládání obratel po obratli bych si určitě udělala, když už Tě neláká powerjóga nebo Pilates. Vážně by bylo dobrý ukecat doktorku , aby Ti napsala alespoň dvě nebo tři návštěvy na rehabilitaci.


Naposledy upravil Titania dne po listopad 23, 2009 3:04 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Jo a Mauči - s tím co říká doktorka, že už s tím nic neuděláš: ono neuděláš to, aby se ti ta páteř vysloveně narovnala. Co s tím udělat můžeš, je vytvořit jí ve svalech oporu, takže ji nebudeš tak zatěžovat a ona se ti nebude dál vychylovat, ty svaly jí prostě "podrží" a možná ji dokážou i jemňounce strkat na druhou stranu, teda do rovna. A jak říká Vlkůň - ušetříš si tím problémy (a dokonce jich budeš mít zřejmě i míň než lidi, který skoliozu nemají a necvičí).
Jinak správnej postoj se u lehčích forem skoliózy dá předstírat vcelku snadno - právě když máš dobře fungující zádový svaly, který tě rovně udržej a tu páteř podržej. Ale na tu "předkláněcí" metodu já osobně žádnou fintu nemám- i když se tam ty svaly zapojí, je to znát (možná je to ale znát o něco míň). Takže Vlkůni, pokud máš nějakej trik, sem s ním, ráda se přiučím. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kláruška07
321-600
321-600


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 370

PříspěvekZaslal: pá září 17, 2010 10:50 pm    Předmět: Citovat

jako dlouholetá skoliotička vám všem radím: hlavně cvičte! a zamyslete se nad tím Smile povím vám svůj příběh,třeba vám to v něčem pomůže Smile

mně skoliozu zjistili asi v 10 letech při rentgenu plic. V tý době jsem to měla už docela hodně, ale chodila jsem jen na rehabilitace a cvičila si doma. Pak jsem absolvovala první návštěvu v Jánských lázních na 9 týdnů. Je fakt že ta péče v lázních je nenahraditelná i když to skoliozu vážně nespasí Smile. Jenže pak jsem dostala korzet na 24h denně a spodní i dolní křivka se pořád horšila. Máma mi dělala doma každý den Vojtovu metodu(jestli znáte),cvičila jsem, plavala a POCTIVĚ nosila korzet:) jenže přes všechnu mojí snahu se to pořád horšilo a doktoři začali hrozit operací, který jsem se tolik bála. Byla jsem 3x v láznch a setkala jsem se tam s lidma, kteří na operaci byli a musim říct, že mě to hrozně děsilo. Korzety jsem nosila i do školy, spala v nich, nechodila jsem kvůli tomu odpoledne ani ven, protože hybnost byla značně omezená. Byla jsem naštvaná, že zrovna mě muselo tohle potkat a po každé návštěvě ortopeda jsem brečela. Ale pak se to ve mě všechno nějak zlomilo, naštvala jsem se a řekla jsem si,že se už nenechám takhle omezovat korzetem. Pak už jsem ho nosila jen na noc a později už ani to ne, když jsem často spávala u přítele. Na doktory jsem nic nehrála a přiznala se, že to s tim korzetem flákám. To se jim nelíbilo, ale můj názor to nezměnilo, byla jsem z toho nešťastná. Teď už jenom chodím na rehabilitace a ortoped mě vyloučil z kartoéky. Skolioza už se mi naštěstí nehorší a dokonce se mi zlepšila o 10 stupňů, což se mýmu doktorovi ze všech jeho pacientů stalo jen 2x Smile Moje aktuální křivka je 41cm bederní a 36 hrudní. Ale když se tak zamyslím, tak jsem ráda co jsem pro svoje záda všechno dělala a že jsem ten korzet v dětství nosila fakt poctivě. Protože nechci ani myslet na to, jak bych na tom byla teď.....
Takže vám radím, nedělejte si s tim moc hlavu, ale nezanedbávejte skoliozu a starejte se o svoji páteř, vyplatí se to Smile Hodně štěstí, K. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.