Zregenerují se mi vlasy po anorexii?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b9ac8e157a3c6204fb1cfa7a60b47e7eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ellien
8-20
8-20


Založen: 20.4.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so duben 20, 2013 7:56 pm    Předmět: Zregenerují se mi vlasy po anorexii? Citovat

Ahoj, prodělala jsem anorexii a už dva měsíce beru Methionin..také jím potraviny které jsou na vlasy dobré ale začínám si myslet že už se mi asi do kupy nedají..váhově jsem už v normě..nevím co mám dělat poradíte mi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so duben 20, 2013 8:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vitej u nas Smile

Tvoji nemoci dostaly vlasy poradne zabrat a nejakou chvili jim potrva, nez naskoci zpatky do normalu (nebo se alespon natolik otrepaji aby se zlepsily).

Vlas je mrtva hmota, ktera se sama o sobe nespravi (podobne jako nehet) a musi proste odrust/narust novy. Tedy vlasy, ktere mas nyni se jiz nespravi (byt jim muze treba henna trosku pomoct), nicmene vlasy, ktere ti jiz rostou nove (prvni centimetry) uz budou jen lepsi a lepsi Smile

Vitaminy urcite pomohou, take pestra, vyvazena strava. Vhodne jsou na vlasy kremik, biotin, kyselina pantothenova, zinek, ... ovsem jestli zaberou prave na tebe je otazka: vetsinou pomaha prave to, ceho ma clovek nedostatek (a tim padem to doplni a telo je zas spokojene), je treba to vyzkouset Smile

Muzes vyzkouset i lopuchovou/brezovou vlasovou vodu, ktera taktez muze vlasum pomoci v rustu i kvalite Smile

Tipu ve foru najdes urcite habadej a kdyby ti nebylo neco jasne, nebo jsi nenasla odpoved na to, co prave ted hledas, rozhodne se neboj zeptat, nekdo uz se ozve Wink

No a v neposledni rade gratulace k vyhre nad nemoci Wink Mas muj obdiv!

At se ti u nas libi Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ellien
8-20
8-20


Založen: 20.4.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so duben 20, 2013 8:10 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za tipy Wink jsem z toho už moc špatná jelikož jsem měla opravdu pěkné vlasy ale moje smůla nebo spíš špatné rozhodnutí..jediné plus je že jsem přišla k rozumu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 9:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

Měla jsem anorexii doprovázenou těžkou anémií. Chce to trpělivost, tělo první zregeneruje to důležitější a vlasy a nehty jdou nakonec, tak to nějakou dobu trvá, než se dostaví viditelný výsledek. Wink Ale vlasy se mi vrátily i přes to, že jsem brala silné léky na revmatoidní artritidu a dneska není vidět, že jim něco bylo (a to mi od té doby vypadaly ještě 2x, jednou příčina neznámá, podruhé po porodu) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ellien
8-20
8-20


Založen: 20.4.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 10:05 am    Předmět: Citovat

Tak to je moc fajn Very Happy pozitivní zkušenost potěší..a myslíš že je normální když čekám na nějaké zlepšení téměř půl roku? mně to příjde jako věčnost..mám čekat zlepšení třeba spíš po ještě delší době?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 3:17 pm    Předmět: Citovat

U mě to trvalo 4 roky, ale brala jsem opravdu silné léky (chemo v slabých dávkách). U tebe by to mohlo být rychleji, ale i přes to je půl roku brzy. Vlasy rostou cca 1-1,5 cm za měsíc. Vlasový "cyklus" trvá tři měsíce (než začne růst nový), a když se má tělo vypořádat s anorexií, asi se to trochu protáhne.
Vím, není to moc pozitivní informace. důležité je vytrvat, ono to přijde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ellien
8-20
8-20


Založen: 20.4.2013
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 3:45 pm    Předmět: Citovat

Tak je fajn že mi to píšete narovinu..počítám s tím že to bude trvat dlouho a zas je pozitivum že v naší rodině jsme vlasatí tak snad se mi poštěstí alspon do toho roka a půl být z nejhoršího venku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: ne duben 21, 2013 3:56 pm    Předmět: Citovat

Rok a pul je tak odhadem 20cm noveho prirustku .. kdyz to budu brat baj vocko centimetr mesicne +/-.

Ono tedka uz to bude jen lepsi, ackoliv se to asi neda moc srovnavat, pred dvema rokama sem vysadila HA (brala sem ji pet roku) a jak se dneska koukam na svoji hrivu zezadu, poslednich cca dvacet cisel je podstatne ridsich nez to co mam ted od hlavy cca do puli zad. Coz by tak priblizne odpovidalo te dobe "pred vysazenim" ... navic stale na hlave nachazim cele nove kratke prameny (nad spanky, ale i uprostred hlavy v pesince), ktere si tedka proste trci na vsechny strany a maji tak tech 12-15 centimetru na delku ...

Asi s tim ty hormony pekne zacvicily. Mozna bych to mela zastrihnout, at to neni tak "chude" na konci, ale uprimne, nechce se mi Laughing Aspon mam co strihat na pristi udrzbe konecku a do te doby na to hazu bobek.

Doporucuju udelat to stejne. Vlasum se (nejen z me) zkusenosti nejvic dari, kdyz je clovek nejmene resi Smile Cim vic je zkouma a hlida, tim vic "zlobi" :X

A na rovinu .. my si tu med kolem ust moc mazat neumime Laughing Wink tak to proste je .... Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kminek
8-20
8-20


Založen: 7.2.2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so duben 27, 2013 11:37 am    Předmět: Citovat

Gratluju, že jsi přišla k rozumu.
A KDYŽ BUDEŠ CHTÍT, všechno se spraví!
Já jsem měla problémy s výživou v 16, vlasy jsem si samozřejmě pěkně zničila, polovina mi jich vypadala a o kvalitě už vůbec nemluvím, ale pokud si budeš hlídat stravu a pečovat o sebe, tak se všechno srovná Smile

Hlavně jíst, aby tělo mělo energii, správným výběrem jídla dodávat vitamíny a minerály, šetrný šampon, opatrně se stylingovýma věcma a barvama, občas nějakou vitamínovou masku a hlavně vydržet. Tak jako se ti vlasy nezničily ze dne na den, tak se ani stejně rychle nespraví. Ty moje se dostaly do kondice až skoro po dvou letech, ale dneska mám docela pěknou hřívu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.