Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komunista
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5c68fad164dd49f7adbd1bf3ee98fedeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 12:03 pm    Předmět: Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komunista Citovat

Co říkáte tomu, že náš nový český komisař u Evropské komise je bývalý komunista?

Sledujete toto dění nebo je Vám to šumafuk?

Mě osobně to pobuřuje a považuju to za výsměch České republiky EU. Poslat do Bruselu člověka, který nemá žádné normální vzdělání, ale vystudoval jen ústav pro komunisty a ke své komunistický minulosti se nikdy nevyjádřil jinak než slovy: "to nebudu komentovat".

Tedy dle mého je to pouhý opurtinusta, kariérista bez hlubokého přesvědčení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lady Drace
161-320
161-320


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 247

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 12:26 pm    Předmět: Citovat

Z podobných věcí je mi na zvracení, takže se o politické dění příliš nestarám. Jenom mi to přináší do života negativitu. Ale když už něco takového slyším, je mi smutno za tuhle zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 12:30 pm    Předmět: Citovat

Mně taktéž na zvracení a studno, tak jsem chtěla vědět, jak to mají ostatní....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:06 pm    Předmět: Re: Co říkáte tomu, že náš nový komisař v EU je bývalý komun Citovat

Armelle napsal:
Tedy dle mého je to pouhý opurtinusta, kariérista bez hlubokého přesvědčení.


No, bez ohledu na současnou a bývalou politickou příslušnost, který politik není? Kariérismus jde podle mě průřezově celým politickým spektrem. Alespoň na té vrcholové úrovni. Zas na druhou stranu, těžko nominovat na funkci eurokomisaře nějakého starostu malé vesničky.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:23 pm    Předmět: Citovat

Nevšimla jsem si, že by mezi kandidáty na post komisaře byli starostavé zapadlých českých vesniček.

Byli mezi nimi i lidé, kteří buď kariéristy nejsou, nebo to velmi dobře maskují, a zkušenosti s politikou na mezinárodní či evropské úrovni mají větší než ten, který do Bruslí nakonec odchází.

Ještě když už jsme u tématu EU, co jste říkali na akci: "Klaus a Lisabon"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

No, já nevím, za vzor čestnosti, nekariérismu a politické odbornosti bych si z nich nevybrala asi nikoho. Mezi těmi zvolenými zástupci zapadlých vesniček znám jen dva, kterým věřím, že jsou čestní a nekariérističtí. Možná právě proto, že nemají tu politickou odbornost ještě Smile U těch zástupců na vyšších postech nějak nedokážu věžit zas té čestnosti a nekariérismu.
(prostě jednoduše - IMHO kdo je čestný, nemá šanci uplatnit se výš než v malém okruhu. Pak už se nejspíš zasviní o nánosy kompromisů)

Btw. všímáte, že naše polistopadová republika trvá stejně dlouho jako první republika? Zajímalo by mě, jestli i tehdy si mezi sebou lidi a politici vyčítali bývalý monarchismus Smile

A ke Klausovi a Lisabonu se budu vyjadřovat až poté, co si tu smlouvu konečně dočtu. Přiznávám bez mučení, že zatím to bylo nad mé síly.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:47 pm    Předmět: Citovat

Za vzor čestnosti a nekariérnosti bych si také nevybrala nikoho, jen si myslím, že mezi kandidáty na zmíněný post byl lepší politik, a ten, kterého naše umouněná vláda vybrala mi připadá jako výsměch EU. Prostě se mi nelíbí, že naší republiku bude zastupovat právě tento člověk, přestože jako komisař Evropské komise nehájí zájmy našeho státu ... je mi hodně proti srsti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

A který je lepší a proč konkrétně?

A to, že evropský komisař NEHÁJÍ zájmy státu, který ho vyslal, tak to má být Very Happy Od toho jsou tam jiné instituce. http://europa.eu/institutions/inst/comm/index_cs.htm
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 2:41 pm    Předmět: Citovat

Jasně že komisař nehájí a nemá hájit zájmy svého státu ... snad i proto je ten komunista nevhodný... komisař by měl myšlence EU věřit...

Lepší by byl jak Špidla tak i Vondra.

- ani jeden z nich nemá komunistickou minulost
- Vondra je bývalý chartista
- myšlenka sjednocení Evropy je jim vlastní
- oba mají zkušenosti s fungováním evropských institucí
- mluví vícero cizími jazyky

Špidla - má přehled, noblesu, kultivovanost, je slušný, neškodí, neudělal nám ostudu, má již své zkušenosti a kompetence pro jeden určitý konrétní obor, což Fülle nemá. Často jsem se setkala s názorem, že Špidla je "ňouma", ale ten názor pocházel od lidí, kteří ho měli nejspíše z novin. "V akci" jsem ho viděla několikrát a jako ňouma nepůsobil, spíš jako rezervovaný, klidný člověk s přehledem.

Vondra - je dynamický a asi by s ním bylo více veselo Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2009 6:30 pm    Předmět: Citovat

Vondra???
Ten ........ (nepublikovatelné), který LHAL lidem do očí, zapíral, vymlouval se, sváděl vinu na druhé atd. při kauze radar? Viděli jste ten přímý přenos tehdy, jak se řešil radar s lidmi...Vondra tam nebyl sám, samozřejmě, ale jeho nechutné a povýšené chování si obzvlášť dobře pamatuju. Vytáčky, plané nicneříkající řeči, atd. atd. Neodpověděl na jedinou přímou otázku, kterou mu lidé v sále položili, jen se ze všeho vylhal. No FUJ. Z toho člověka a jeho chování, to hlavně, je mi vyloženě zle.
Jsou chvíle, kdy lituju, že tu není zvracející smajl.

Jen vsuvka- ti kdo ten přenos viděli si vzpomenou - v momentě kdy se tam s dotazy postavil Jan Tamáš a koukal na tu politickou bandu podvodníků a lhářů a mluvil k nim, tak to prostě stál Člověk proti bezpáteřním Plazům.
A ten obrovský potlesk obyčejných lidí si zasloužil.
---
Takže odtud, právě z tohohle emočně dost vypjatého přímého přenosu si pamatuju Vondru a ten dojem ulhaného podvodníka už ve mě zůstane. Tak se nechová politik, tak se chová prospěchářský plaz. S prominutím.
Very Happy Very Happy


Naposledy upravil Déscantes dne po listopad 16, 2009 8:18 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.