Balet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e421776f8fdc90517a4119aa986d11f5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 4:19 pm    Předmět: Citovat

Bohužel už ne, jen miluju se na balet koukat.
Chodila jsem na moderní gymnastiku asi ve svých 10-12 letech, v 11-19 do skupiny moderního tance, kde byl taky klasický balet ale ne jako hlavní, a v 14-17 taky na lekce klasického baletu. Bohužel po úraze a zotavování už jsem si netroufala pokračovat, obávala jsem se, že už by mi to nešlo. Šel mi hlavně ten moderní tanec (který měl v pojetí naší skupiny docela hodně blízko klasickému), klasický pouze, dokud se netančilo na špičkách. Sad Ještě je mám, ale nikdy mi to nešlo. S moderním tancem to bylo bezva, měly jsme i různá vystoupení. Možná bych v tom pokračovala i teď nebýt toho, že jsem měla několik let pauzu a bydlím v jiném městě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 8:07 am    Předmět: Citovat

Máte někdo zkušenosti s baletem v Centru tance v Praze?
A jak byste pochopili tohle: "Kurz je určen pro začátečníky, kteří již prošli úvodní lekcí baletu a znají základ." ???
Je to kurz Začátečníci 1, balet jsem nikdy nedělala, ani nic podobného, s tancem taky nemám téměř žádné zkušenosti (nějakou dobu orient). Ale tenhle kurz se mi nejvíc hodí termínově... Ostatní bych sotva stíhala z práce nebo chodila pozdě.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 8:26 am    Předmět: Citovat

ja mám skúsenosti iba z Brna. na tvojom mieste by som zašla na open class a tam sa skúsila opýtať priamo lektora. ale popravde si myslím, že určite je to vhodné aj pre úplných začiatočníkov... ja som sa zúčastnila open classu tu v Brne a lektor naozaj všetko vysvetloval od základu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá únor 12, 2016 8:28 am    Předmět: Citovat

Díky, asi se tam mrknu, je to už příští pondělí...
Našly by se i jiné hodiny, na které bych mohla, ale tahle bude pro mě opravdu nejvíc v pohodě časově. Tak jsem zvědavá. Smile
A v Brně jsi byla v Centru tance spokojená?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2016 11:08 am    Předmět: Citovat

A ještě jeden dotaz - chodíte někdo z Prahy do Piruety? Jak jste tam spokojení? Je možné se zapojit v pololetí a stíhat?!? Psala jsem tam dotaz a únor bude prý věnován pomalému opakování...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2016 11:27 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:

A v Brně jsi byla v Centru tance spokojená?


ja tam chodím na lyrical dance, čo nie je úplne balet, a som spokojná ... skôr iba také technické hovadiny typu kúrenie je tam občas na hlavu, ale čo sa týka lektora a hodín, tak tie sú super Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne únor 14, 2016 9:32 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
A ještě jeden dotaz - chodíte někdo z Prahy do Piruety? Jak jste tam spokojení? Je možné se zapojit v pololetí a stíhat?!? Psala jsem tam dotaz a únor bude prý věnován pomalému opakování...
Jestli jsi nikdy k baletu nečuchla, tak začátek v pololetí moc nedoporučuju - v Piruetě se jede spíš na školní roky, aspoň tak to na mě působí. Oni jsou hrozně milí, rozhodně tě v pololetí vezmou a taky tě nenechají tam na hodině jen tak povlávat, věnovat se ti budou, všechno... ale prostě jsi o půl roku pozadu a nic moc s tím neuděláš, zvlášť pokud nemáš už nějakou předchozí zkušenost. Lektor ti sice vše vysvětlí, ukáže, ale má tam i zbytek té třídy a pozadu jsi, tak to prostě je... Pravda, ty začátky pololetí bývají takové "línější", ale i tak. Nicméně, záleží taky na tom, jak rychle se takové věci učíš...
Jinak Piruetu doporučuju. Dají se tam koupit jednotlivé lekce, takže prostě můžeš zkusit jít okouknout vše na svou první hodinu a rozhodnout se podle toho, jak to bude vypadat.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 9:40 am    Předmět: Citovat

Díky, já tam zkusím mrknout na jednu lekci a uvidím... Nevěděla jsem, jak to teď udělat právě. Úplné začátečníky mají i v Centru tance, ale Pirueta se mi zamlouvá o něco víc. A nevím, jak bych to pak udělala - jestli po půlroce v Centru tance jít znovu do začátečníků v Piruetě v září? Na pokročilé by to rozhodně nebylo... A čekat se mi teď moc nechce, ale možná mi nakonec nic moc jiného nezbyde. Embarassed Dnes se jdu poprvé podívat, tak uvidím, jak moc mimo budu a jestli mi to třeba půjde nebo naopak vůbec... Taneční průpravu žádnou nemám, chodila jsem jen na orientální tanec a to těžko srovnávat.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2016 11:50 am    Předmět: Citovat

Tak ono vůbec není špatné ty začátečníky zopakovat. Já furt na baletu bojuju s tím, že stále přemýšlím, co dělám a ne jak to dělám. Nová kombinace, mozek se vaří a na to, aby to člověk udělal pořádně, není kapacita. Když mám něco známého, můžu líp zkusit udělat to pořádně. Snad je aspoň trochu zřejmé, co tím myslím... Embarassed

Jinak určitě dej vědět, jak to dneska dopadne. Možná se i potkáme.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.