Balet
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=07195fc897926244fbcc8513c6e564c9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 11:08 am    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
pro všechny Ostraváky: ve studiu FIT & FUN na Tovární otevřeli balet pro dospělé! Kdo chodíte na OSU, tak máme přes TEP nějaké zvýhodnění..já do toho teda jdu! Smile


HA! Díky ti Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jandria
41-80
41-80


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 4:44 pm    Předmět: Citovat

Holky když to tu tak čtu jak ste šikovnéSmile. Balet se mi vždy líbil. Jak jsou ladné krásné a dokáží vyjádřit dvé emoce. Jsem poměrně bohužel nemehlo plus do toho sem nikdy nedělala jiný sport než ježdění na koni. A škoda, že v mém případě by byly baletní hodiny vyhozením peněz.... Přece jen začít ve 22 je už bohužel pozděSmile.... Alespoň se ale snažím zkoušet doma protahovat:))...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 7:23 pm    Předmět: Citovat

Jandria: není pozdě ani po třiceti, jsem toho zářným příkladem. Wink Ovšem nesmíš aspirovat na primabalerínu, na to to pozdě je, to jo. Very Happy Ale koně, to je též krásný svět. Moc krásný. Do tohohle světa jsem zas neměla šanci proniknout já... No, třeba se ještě někdy zadaří.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 7:50 pm    Předmět: Citovat

Do baletu s námi chodí i jedna čerstvá babička a jde jí to skvěle! Smile
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Caithlin
***moderátorka***


Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 2495

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 7:56 pm    Předmět: Citovat

Můžu se zeptat jaké protahovací cviky cvičíš? Balet jako takový nikde v okolí nemám, ale něco na protažení by se hodilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chabriela
41-80
41-80


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Tak já baletím cca 3 roky. Je mi šestnáct, ale se svoji skoliózou 33 stupňů nahoře a 27 na bederní páteři jsou znát. Nicméně už dva měsíce stoupám na špice a neskutečně mě to baví. Tak snad to půjde dál Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jandria
41-80
41-80


Založen: 11.2.2011
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: ne říjen 30, 2011 10:45 pm    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Jandria: není pozdě ani po třiceti, jsem toho zářným příkladem. Wink Ovšem nesmíš aspirovat na primabalerínu, na to to pozdě je, to jo. Very Happy Ale koně, to je též krásný svět. Moc krásný. Do tohohle světa jsem zas neměla šanci proniknout já... No, třeba se ještě někdy zadaří.


Na koně není nikdy pozděSmile.. a v dnešní době si stačí zaplatit hodinu a můžeš jezdit:). Vřele doporučuji.
No já sem takové nemehlo... dotknu se země maximálně prsty, ale už pomalinku začínám pokládat i dlaně, ale to mi potrvá... taky se snažím o provaz:)). Primabalerína opravdu být nechci:), neměla bych na to:). Ale sem ten typ co chodí nahrbený a má občas problém s vlastním tělem(na druhou stranu sem rok tancovala a docela mi to šlo). Krom plavání, lyžování a koní mi snad žádný sport nešel no:).... Koukala sem, že na půl roku to stojí 4000 a nevím zda by to nebylo vyhození peněz na to, aby mi učitel řekl jaká sem neschopná a poslal mě domů(no v tomhle případě by mě asi trpěl na hodinách a dával mi to sežrat:D)... Ale na druhou stranu si tu všichni pochvalujete zlepšení držení těla (což by mi prospělo). Moc vás všechny obdivuji:)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: po říjen 31, 2011 9:05 am    Předmět: Citovat

Jasně, že na koně není nikdy pozdě (tak jako na balet), jen se k tomu dostat - mít tu příležitost (kde jezdit nebo baletit) a mít na to čas a peníze. Teď nemám ani jedno (ohledně těch koní - jsem ráda, že dávám ten balet po všech zmíněných stránkách). Embarassed Ale třeba někdy se ta příležitost naskytne a půjde to. Uvidíme.

Zadní strany nohou jsou můj věčný problém (jak to trochu protáhnu a říkám si, že snad konečně celkem dobrý, tak pak chvíli je nějaký jiný blázinec, já necvičím a je to zpátky Embarassed Rolling Eyes ).

Jinak s těma penězma: kursy stojí v různých školách různě. Taky jde o to, jestli to je za jednou týdně nebo dvakrát týdně. Jestli dvakrát, tak je to výborná cena. Já jak z časových tak z finančních důvodů chodím jen jednou týdně. No a ohledně toho učitele - zajdi se podívat na hodinu. Školy obvykle nabízejí buď první "testovací" hodinu zdarma a nebo si můžeš zaplatit nejdřív jen jednu hodinu (třeba za 200 nebo tak nějak) a tak se na hodinu podíváš a očíhneš si, jak se učitel chová, pak teprve se rozhodneš jestli si koupíš pololetí (nebo permici na 5/10lekcí, či cokoli jiného, co ta škola nabízí). Jinak učitel je tam od toho, aby opravoval, takže když by neopravoval, neupozorňoval na chyby, nevysvětloval a neukazoval, jak se to dělá dobře, tak k takovýmu já bych nechodila, to je pak o ničem. Ale samozřejmě jde o styl, jakým to dělá - ten náš je bezva (nic mu neujde, ale vždycky to řekne vtipně, s humorem, takže žádné deptání a "dávání sežrat", i když samozřejmě ve chvíli, kdy opravuje přímo tebe a ostatní na to koukají, tak to moc příjemné není ani tak, ale jak říkám, kdyby neopravoval, není to k ničemu). Domů tě nepošle v žádným případě. Jsi klient, který ho platí. Wink Jo, a myslím si, že většinou budou učitelé fajn, protože jim musí být jasné, že u těchhle kursů jde o to, aby se tam lidi chodili po práci hýbat, a ne o nějaké výkony (i když zlepšovat se je samozřejmě cílem baletky a naučit balektu něco nového je cílem učitele Wink ). Fakt radím, zajdi na jednu hodinu začátečníků ve vyhlídnuté škole a uvidíš. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so leden 14, 2012 10:14 pm    Předmět: Citovat

Byli jsme teď ze začátku ledna hned na dvou baletech - na Giselle (Státní opera Praha) a na Zlatovlásce (ND Praha)... a musím vám to napsat - byla jsem nadšená z objího. Giselle byla klasická, moc pěkná, krásná scéna i tanec... děckám se ale líbila líp Zlatovláska - nebyl to klasický balet, ale zato spousta nápadů, vtip. Ačkoli to bylo dlouhé (2,5hodiny), děti se dobře bavily.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Natu
0-7
0-7


Založen: 11.1.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st leden 18, 2012 8:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, na DV jsem teprve chvíli a vaše téma týkající se baletu mě hned zaujalo, protože i já chodím do baletu. Už 12 let navštěvuji TO ZUŠ ve Vsetíně a balet mě strašně baví Smile Nevím jak jste pokročily s Chainés ("šené" Smile ) ale obecně i u piruet je základem přehazování hlavy, díky čemuž se vám hlava pak netočí Smile Na špičky nás pan učitel pustil po šesti letech (je mi 16). Určitě neuvažuji o profesionální kariéře a sdílím názor, že na balet není nikdy pozdě, protože tanec sám o sobě je zábava a mě osobně pomáhá překonávat veškeré smutky a je skvělým odreagováním od učení Smile Very Happy Doporučuji alespoň vyzkoušet Wink -jinak jsem narazila na pěknou stránku -> http://baletky.webgarden.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.