Chuť se ostříhat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 85, 86, 87  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e5377e2fb8c834430340a4ca6cec00acZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte/chcete mít přítele s DV ?
Ano
38%
 38%  [ 30 ]
Ne
25%
 25%  [ 20 ]
Je mi to jedno
29%
 29%  [ 23 ]
Jsem muž :D
6%
 6%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 78

Autor Zpráva
MarkétaMaláková
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.11.2010
Příspěvky: 702
Bydliště: Ceske Budejovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 4:54 pm    Předmět: Citovat

Chuť se ostříhat nemám v lásce, protože pak by jsem toho olitovala.. Tak dam vlasy do drdolu.. A za čas mě to přejde..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 5:57 am    Předmět: Citovat

Mám chuť ostříhat se, a velkou. A cože mi na těch vlasech tak vadí? Totiž to, že to někomu bodlo, že se to někomu hodí do krámu. Děti jsou na škole, já opakovaně ztrácím a nalézám práci, manžel měl úraz. Takže se musí šetřit a jim vyhovuje, že nenavštěvuju kadeřnici - ovšem tu spotřebu šampónu už nějak nevidí. Ten účes mi vymyslela maminka, i babička, dokud byla živa, a to mě dříve nutily stříhat se nakrátko a trvalou. Taky myslím, že mi lhaly, jak mi to bude slušet, protože viděly, že bude třeba ušetřit. Tyhle triky používá celá rodina, když mě chtějí dostat tam, kam chtějí oni. Doma dělám první poslední, manžel nemocný, děti mají zkoušky, s rozpuštěnými vlasy to nejde a s drdoly se cítím jako služka. A proč ještě nejsem ostříhaná? Protože je tu pořád kapka strachu, abych neudělala blbost. Jako naschvál by si někdo známý nechal vlasy narůst a třeba bych i záviděla. Je to asi jen věc sebevědomí: před 20 lety měla švagrová dlouhatánské vlasy a já po porodu nic moc. Cítila jsem se méněcenná, když to přede mnou rozčesávala, nikdy na ten pocit nezapomenu. Když to je naopak, já dlouhé vlasy, ona ostříhaná a nabarvená - cítím to tak: ona je dáma, já chudák bez peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 9:03 am    Předmět: Citovat

Osminko, ty jsi vyloženě nešťastný, ne-li zoufalý člověk, začni s tím něco dělat. Trocha optimismu by neuškodila. Wink A vlasy si nech, určitě by tě to mrzelo.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
knihomol5
321-600
321-600


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 9:22 am    Předmět: Citovat

uff, chuť ostrihať sa...niekedy ma to chytí, ale väčšinou len pri rozčesávaní vlasov pred zmývaním Very Happy a do dvoch minút je to v pohode Smile ja musím skôr bojovať s rodinnými príslušníkmi, ktorí ma chcú vidieť s kratšími, ale našťastie mám aj takých, čo majú radi dlhé vlasy (napr. jeden brat, jeho manželka ma striháva, ale pod jeho dozorom, tak čo ja nevidím, tak vidí on, a už jej do toho hovorí, že menej, menej, ešte menej Very Happy) ale občas tie chúťky bývajú, ale ako vravím, hneď aj zmiznú
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 9:25 am    Předmět: Citovat

Neš´tastný, bodejť ne, když s vámi rodina manipuluje. Když je vám 16, máte na hlavě květák a vypadáte na 70, protože oni to chtěli. Pak je vám přes 40 a máte dlouhé vlasy, protože to chtěli a hodí se jim to. Kontrolují vám byt, jak máte uklizeno, diktují, co kdy budete dělat, počítají, kolik jste udělala, i když vás bolela hlava. Jenom 10 dkg ořechů vyloupáno - to je málo! A zastání nemám, maminka má stejné názory jako tchyně i manžel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 9:54 am    Předmět: Citovat

knihomol5 napsal:
uff, chuť ostrihať sa...niekedy ma to chytí, ale väčšinou len pri rozčesávaní vlasov pred zmývaním Very Happy a do dvoch minút je to v pohode Smile ja musím skôr bojovať s rodinnými príslušníkmi, ktorí ma chcú vidieť s kratšími, ale našťastie mám aj takých, čo majú radi dlhé vlasy (napr. jeden brat, jeho manželka ma striháva, ale pod jeho dozorom, tak čo ja nevidím, tak vidí on, a už jej do toho hovorí, že menej, menej, ešte menej Very Happy) ale občas tie chúťky bývajú, ale ako vravím, hneď aj zmiznú

Mě chtějí rodinní příslušníci vidět s něčím, co hlavně nestojí peníze. Pokud budu vypadat jako jejich služka, tím líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 11:53 am    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Mám chuť ostříhat se, a velkou. A cože mi na těch vlasech tak vadí? Totiž to, že to někomu bodlo, že se to někomu hodí do krámu. Děti jsou na škole, já opakovaně ztrácím a nalézám práci, manžel měl úraz. Takže se musí šetřit a jim vyhovuje, že nenavštěvuju kadeřnici - ovšem tu spotřebu šampónu už nějak nevidí. Ten účes mi vymyslela maminka, i babička, dokud byla živa, a to mě dříve nutily stříhat se nakrátko a trvalou. Taky myslím, že mi lhaly, jak mi to bude slušet, protože viděly, že bude třeba ušetřit. Tyhle triky používá celá rodina, když mě chtějí dostat tam, kam chtějí oni. Doma dělám první poslední, manžel nemocný, děti mají zkoušky, s rozpuštěnými vlasy to nejde a s drdoly se cítím jako služka. A proč ještě nejsem ostříhaná? Protože je tu pořád kapka strachu, abych neudělala blbost. Jako naschvál by si někdo známý nechal vlasy narůst a třeba bych i záviděla. Je to asi jen věc sebevědomí: před 20 lety měla švagrová dlouhatánské vlasy a já po porodu nic moc. Cítila jsem se méněcenná, když to přede mnou rozčesávala, nikdy na ten pocit nezapomenu. Když to je naopak, já dlouhé vlasy, ona ostříhaná a nabarvená - cítím to tak: ona je dáma, já chudák bez peněz.


To je všechno smutné, ale cítím v tom trochu i černobílé vidění s kapkou deprese. Vždyť to přece není jen o penězích. Ostříhání nemusí být radikální. Stačilo by zkrátit je třeba po ramena. Pořád budou ještě relativně dlouhé, půjde z nich udělat culík a drdol, ale už nedají tolik práce. A kadeřnice nemusí být super kadeřnice v luxusním salonu. Jsou i učňovská kadeřnictví nebo pánská holičství, kde tě ostříhají za pár šupů a docela pěkně. Nebo mít nějakou kamarádku, která umí trochu stříhat. Nebo si můžeš nechat ustříhnout jen nějakou módní afinu. To oživí i dlouhé vlasy a ani ten drdol už nebude vypadat tak uťáple.
Spotřeba šamponu na dlouhé nebo krátké vlasy v podstatě stejná. Vlasy se mají našamponovat spíš u hlavy a po délce umýt vytvořenou pěnou. Spíš bych řekla, že na dlouhé vlasy je spotřeba i menší, teda aspoň u mě, protože krátké je potřeba mýt častěji, aby trochu vypadaly.
Každopádně jsou to jenom vlasy a ty vždycky znovu narostou. Možná je problém někde jinde. Chce to změnit přístup k životu a nenechat se sebou manipulovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Osminko, ty jsi vyloženě nešťastný, ne-li zoufalý člověk, začni s tím něco dělat. Trocha optimismu by neuškodila. Wink A vlasy si nech, určitě by tě to mrzelo.

Musím souhlasit s Malonkem. Musíš mít Osminko opravdu nešťastný život, když se na všechno díváš tímhle pohledem. Pamatuj, že je jenom ve tvé hlavě, jestli je láhev poloprázdná nebo poloplná Wink Když se pokusíš vidět na všem i tu lepší stránku, hned ti bude líp Smile
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Prožívám období, kdy poprvé v životě nemám chuť se nechat ostříhat. Díky mamince jsem musela celé dětství nosit vlasy po pás. Nechtěla mě nechat stříhat a já jsem vždycky toužila po chlapeckém sestřihu. Měla jsem toho česání a fénování plné zuby. V hodinách tělocviku, na školách v přírodě, na táborech, na plavání...všude jsem jako malá potřebovala někoho, kdo by mi s vlasy pomohl. Sama jsem si nevěděla rady. Ke konci základní školy mi konečně maminka nechala více méně volnou ruku a od té doby jsem měla vlasy krátké prakticky pořád. Sem tam nebyly peníze na kadeřníka nebo čas, tak dorostly po ramena, ale pak zase šly na kluka nebo na mikádo. Nikdy jsem žádného stříhání nelitovala. Návštěva kadeřnice byla pro mě vždycky relax a odcházela jsem od ní s lepší náladou než jsem tam přišla. Nepočítala jsem ustříhlé centimetry, bylo mi to jedno. Když se mi účes náhodou nelíbil, tak jsem se za týden šla ostříhat znovu na ještě kratší střih.
Teď jsem se rozhodla, že to teda zkusím s těmi dlouhými vlasy, ať je zase změna. Vím, že se jednou zase nechám ostříhat na krátko a litovat toho nebudu, ale teď chci překonat sama sebe a zkusit nechat narůst co nejdelší, co vydržím. Sice mi hodně lidí říká, že s krátkými vlasy jsem vypadala líp. ale to neřeším. Je i hodně pozitivních reakcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hedwica
161-320
161-320


Založen: 30.1.2010
Příspěvky: 310

PříspěvekZaslal: so prosinec 18, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Příznám se, že poslendí dobou mám strašnou chuť se nechat ostřihat. vlasy mě strašně štvou, sjou takový strašně rozlítaný a všude vyčnívaj, strašně mě překážejí.. celkově nejsem moc spokojená, v zimě mám vlasy fakt hnusný, zacuchaný (jak je nosim pod kabátem) .. nadruhou stranu vim, že se ostříhat nemůžu, protože bych toho strašně litovala a úpřišla bych o svůj předmět závisti mých kamarádek Twisted Evil (já mám strašně ráda, kyž mi někdo závidí vlasy Smile)) ) hm, asi se obleču a jdu si koupit nějakej super kondiš od baley, asi meruňka (nebo to je broskev?) no každopádně jsem se teĎ dost namíchla Smile Embarassed¨

Edit : stejně jdu v únoru ke kadeřnici, nechám si je asi o dost zkrátit, nesnášim můj střih do V, tak snad se mi po ustřihnutí vytvoří aspoň lehký Účko Smile aspoň 7 cm si nechám vítSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 85, 86, 87  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.