Chuť se ostříhat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 85, 86, 87  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=207ffc3db7174b85993fdd68e847f5dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte/chcete mít přítele s DV ?
Ano
38%
 38%  [ 30 ]
Ne
25%
 25%  [ 20 ]
Je mi to jedno
29%
 29%  [ 23 ]
Jsem muž :D
6%
 6%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 78

Autor Zpráva
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:28 am    Předmět: Citovat

medunka napsal:
osminka napsal:
Mám chuť ostříhat se, a velkou. A cože mi na těch vlasech tak vadí? Totiž to, že to někomu bodlo, že se to někomu hodí do krámu. Děti jsou na škole, já opakovaně ztrácím a nalézám práci, manžel měl úraz. Takže se musí šetřit a jim vyhovuje, že nenavštěvuju kadeřnici - ovšem tu spotřebu šampónu už nějak nevidí. Ten účes mi vymyslela maminka, i babička, dokud byla živa, a to mě dříve nutily stříhat se nakrátko a trvalou. Taky myslím, že mi lhaly, jak mi to bude slušet, protože viděly, že bude třeba ušetřit. Tyhle triky používá celá rodina, když mě chtějí dostat tam, kam chtějí oni. Doma dělám první poslední, manžel nemocný, děti mají zkoušky, s rozpuštěnými vlasy to nejde a s drdoly se cítím jako služka. A proč ještě nejsem ostříhaná? Protože je tu pořád kapka strachu, abych neudělala blbost. Jako naschvál by si někdo známý nechal vlasy narůst a třeba bych i záviděla. Je to asi jen věc sebevědomí: před 20 lety měla švagrová dlouhatánské vlasy a já po porodu nic moc. Cítila jsem se méněcenná, když to přede mnou rozčesávala, nikdy na ten pocit nezapomenu. Když to je naopak, já dlouhé vlasy, ona ostříhaná a nabarvená - cítím to tak: ona je dáma, já chudák bez peněz.


To je všechno smutné, ale cítím v tom trochu i černobílé vidění s kapkou deprese. Vždyť to přece není jen o penězích. Ostříhání nemusí být radikální. Stačilo by zkrátit je třeba po ramena. Pořád budou ještě relativně dlouhé, půjde z nich udělat culík a drdol, ale už nedají tolik práce. A kadeřnice nemusí být super kadeřnice v luxusním salonu. Jsou i učňovská kadeřnictví nebo pánská holičství, kde tě ostříhají za pár šupů a docela pěkně. Nebo mít nějakou kamarádku, která umí trochu stříhat. Nebo si můžeš nechat ustříhnout jen nějakou módní afinu. To oživí i dlouhé vlasy a ani ten drdol už nebude vypadat tak uťáple.
Spotřeba šamponu na dlouhé nebo krátké vlasy v podstatě stejná. Vlasy se mají našamponovat spíš u hlavy a po délce umýt vytvořenou pěnou. Spíš bych řekla, že na dlouhé vlasy je spotřeba i menší, teda aspoň u mě, protože krátké je potřeba mýt častěji, aby trochu vypadaly.
Každopádně jsou to jenom vlasy a ty vždycky znovu narostou. Možná je problém někde jinde. Chce to změnit přístup k životu a nenechat se sebou manipulovat.

To je právě to, když se to zkrátí jen trošku a půjde udělat culík a drdol, tak je to sestřih, který se nemusí udržovat. Zase praktický účes, když nejsou peníze. Já totiž potřebuju ty peníze, abych měla pocit, že to co mám na hlavě, opravdu chci, ne že se přizpůsobuju nějaké bídné situaci.
To je jako když nějaký den chcete uklidit a jindy už to nejde. Váš manžel má stejný názor. Ale pak vám nakáže to, co jste vlastně vy chtěla, a je to v pytli, prostě mám zlost a nejsem schopna dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 9:50 am    Předmět: Citovat

citace:
To je právě to, když se to zkrátí jen trošku a půjde udělat culík a drdol, tak je to sestřih, který se nemusí udržovat. Zase praktický účes, když nejsou peníze. Já totiž potřebuju ty peníze, abych měla pocit, že to co mám na hlavě, opravdu chci, ne že se přizpůsobuju nějaké bídné situaci.
To je jako když nějaký den chcete uklidit a jindy už to nejde. Váš manžel má stejný názor. Ale pak vám nakáže to, co jste vlastně vy chtěla, a je to v pytli, prostě mám zlost a nejsem schopna dělat.


Taky jsme měli finanční problémy a docela velké. Žijeme z jedné výplaty a to v rodinném domě a já navíc ještě studuji a nepřináším skoro žádné příjmy kromě pár brigád, takže žádná legrace. Ale vždycky se to nějak udělalo. Není to o penězích, ale o člověku. Chodila jsem do učňovského kadeřnictví za 50Kč. Prostě jen stříhání. Vlasy jsem si umyla doma, tužidlo a foukání jsem odmítla. Vyfoukala jsem si to sama. Není to tak dávno. Myslím, že by se podobné kadeřnictví dalo najít i dnes. A stříhali líp než na pánském, kde měli stejnou cenu. Chce to chtít a vědět, co chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 10:29 am    Předmět: Citovat

osminka napsal:
Neš´tastný, bodejť ne, když s vámi rodina manipuluje. Když je vám 16, máte na hlavě květák a vypadáte na 70, protože oni to chtěli. Pak je vám přes 40 a máte dlouhé vlasy, protože to chtěli a hodí se jim to. Kontrolují vám byt, jak máte uklizeno, diktují, co kdy budete dělat, počítají, kolik jste udělala, i když vás bolela hlava. Jenom 10 dkg ořechů vyloupáno - to je málo! A zastání nemám, maminka má stejné názory jako tchyně i manžel.


Koho myslíš tou rodinou, co s tebou manipuluje? Dovedu si představit, že by se mnou mohl manipulovat manžel ( což naštěstí nikdy nedělal a myslím,že bych to ani nesnesla) ...ale děti?
Maminka a tchýně - jojo, ty jsou oboru manipulace mistři Laughing - ale ty přece nejsi malé dítě, abys je musela poslouchat.... pochopila jsem , že asi bydlíš ve společné domácnosti bud s maminkou svou či manželovou ( mám to stejné) - ale jsou prostě věci, které si dělám po svém, i kdyby se babičky stavěly na hlavu - a když jsou pak uražené - je to jejich problém, ne můj ... a vlasy jsou jedna z těch věcí.Samozřejmě, že mě to mrzí, když je bábi uražená a tváří se, jako měl být konec světa - a v podstatě kvůli blbině ... ale člověk se přece nemůže přizpůsobovat donekonečna!
Vím,jak je to těžké, když bydlí ve společné domácnosti víc generací, někdy fakt na zabití .... ale nenech sebou mávat - čím víc si necháš líbit,tím hůř!
...možná by pomohlo, kdyby jsi je poslala do patřičných míst a dala jim najevo, že nejsi žádná jejich služka ... není špatné občas projevit své emoce a říct nahlas svůj názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

osminka napsal:
medunka napsal:
osminka napsal:
Mám chuť ostříhat se, a velkou. A cože mi na těch vlasech tak vadí? Totiž to, že to někomu bodlo, že se to někomu hodí do krámu. Děti jsou na škole, já opakovaně ztrácím a nalézám práci, manžel měl úraz. Takže se musí šetřit a jim vyhovuje, že nenavštěvuju kadeřnici - ovšem tu spotřebu šampónu už nějak nevidí. Ten účes mi vymyslela maminka, i babička, dokud byla živa, a to mě dříve nutily stříhat se nakrátko a trvalou. Taky myslím, že mi lhaly, jak mi to bude slušet, protože viděly, že bude třeba ušetřit. Tyhle triky používá celá rodina, když mě chtějí dostat tam, kam chtějí oni. Doma dělám první poslední, manžel nemocný, děti mají zkoušky, s rozpuštěnými vlasy to nejde a s drdoly se cítím jako služka. A proč ještě nejsem ostříhaná? Protože je tu pořád kapka strachu, abych neudělala blbost. Jako naschvál by si někdo známý nechal vlasy narůst a třeba bych i záviděla. Je to asi jen věc sebevědomí: před 20 lety měla švagrová dlouhatánské vlasy a já po porodu nic moc. Cítila jsem se méněcenná, když to přede mnou rozčesávala, nikdy na ten pocit nezapomenu. Když to je naopak, já dlouhé vlasy, ona ostříhaná a nabarvená - cítím to tak: ona je dáma, já chudák bez peněz.


To je všechno smutné, ale cítím v tom trochu i černobílé vidění s kapkou deprese. Vždyť to přece není jen o penězích. Ostříhání nemusí být radikální. Stačilo by zkrátit je třeba po ramena. Pořád budou ještě relativně dlouhé, půjde z nich udělat culík a drdol, ale už nedají tolik práce. A kadeřnice nemusí být super kadeřnice v luxusním salonu. Jsou i učňovská kadeřnictví nebo pánská holičství, kde tě ostříhají za pár šupů a docela pěkně. Nebo mít nějakou kamarádku, která umí trochu stříhat. Nebo si můžeš nechat ustříhnout jen nějakou módní afinu. To oživí i dlouhé vlasy a ani ten drdol už nebude vypadat tak uťáple.
Spotřeba šamponu na dlouhé nebo krátké vlasy v podstatě stejná. Vlasy se mají našamponovat spíš u hlavy a po délce umýt vytvořenou pěnou. Spíš bych řekla, že na dlouhé vlasy je spotřeba i menší, teda aspoň u mě, protože krátké je potřeba mýt častěji, aby trochu vypadaly.
Každopádně jsou to jenom vlasy a ty vždycky znovu narostou. Možná je problém někde jinde. Chce to změnit přístup k životu a nenechat se sebou manipulovat.

To je právě to, když se to zkrátí jen trošku a půjde udělat culík a drdol, tak je to sestřih, který se nemusí udržovat. Zase praktický účes, když nejsou peníze. Já totiž potřebuju ty peníze, abych měla pocit, že to co mám na hlavě, opravdu chci, ne že se přizpůsobuju nějaké bídné situaci.
To je jako když nějaký den chcete uklidit a jindy už to nejde. Váš manžel má stejný názor. Ale pak vám nakáže to, co jste vlastně vy chtěla, a je to v pytli, prostě mám zlost a nejsem schopna dělat.


Holka a víš Ty vůbec, co chceš ? Co považuješ za ideál na své hlavě nebo co to má vlastně být, aby to nebylo jako služka a bylo , dle Tebe , reprezentativní ? Přeci vlasy jako takové neznamenají nic špatného a účes jako takový. Píšeš, že drdol je účes pro služky, dovolím si nesouhlasit !!! Pokud se sem tam podíváš na fotky nějakého vysokého menežmentu a nebo význačnýh lidí, tak pukud mají dlouhé vlasy a nemají je rozpuštěné, tak je nosí v různých drdolech, pokus se, ale ve všech účesech, které nosíš,cítíš a připadáš jak služka, tak vem mašinku a vem to dohola... to je asi to nejideálnější, co můžeš udělat!!! Promiň, že takto píši, ale pokud si myslíš, že tím, jak vypadáš manipulují Tví rodinní přlslušníci a příbuzenstvo, tak ta mašinka je to nejideálnější a nejlacinější řešení s tí, že to bude Tvé rozhodnutí a zaručeně s nebudeš tuctová a budeš přímo svítit všude, kam příjdeš... akorát si budeš muset zvyknout, že Tě budou asi spojovat se skinhedy... promiň za to, co jsem napsal, ale nerad čtu hlouposti, které píše žena, které je o trochu mladší jak já... vím o čem píš,i neb má žena byla dlouho přesvědčená o podobném nesmyslu...

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 12:46 pm    Předmět: Citovat

Osminko, myslím, že se toho na Tebe navalilo teď moc a vlasy jsou jen zástupný problém. Osobně držím palce, aby se vyřešilo všechno to podstatné - práce, manželovo zdraví a buzerující příbuzenstvo. Uvidíš, že si pak na vlasy ani nevzpomeneš! Kdybys viděla, jak chodím doma já! Jaké příšernosti na hlavě nosím! Služka s drdolem je proti mně výkvět elegance! Takže nezoufej a nestříhej. Ono, byť to teď zní jak planá útěcha, stejně zase bude líp. Fakt. Mám to vyzkoušené! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 1:46 pm    Předmět: Citovat

Tak si zkus v tom drdolu připadat jako dáma a ne jako služka. Já taky chodím dle maminčiných slov jako divá Bára, ale sama si prostě připadám jako Rusalka nebo víla, což se mi docela líbí.

Všechno je o myšlence Wink a přeji, aby se všechno spravilo doma u vás....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aloha
41-80
41-80


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne prosinec 19, 2010 8:36 pm    Předmět: Osminko, nezoufej, rozhoduj až po novém roce! Citovat

Osminko, nezoufej, to jsou jenom ty svátky a ty deprese okolo. Udělej cop, cop strč za triko, v tom se dá dělat všechno podoma a hopla, nádhera se pak vytáhne na světlo boží. Líp nebudeš vypadat, když ti je smutno, ať na krátko, nebo na dlouho, a dlouhé vlasy jsou nejkrásnější šperk. Až ti bude líp, zase budou zářit, jenom stejně jako ty potřebujou přečkat horší šaty. Holky kolikrát použijou penízky akorát k tomu, aby se bohapustě zřídily : ) a o všehno krásu přišly. A Popelka byla krásná : ).

Podle mě jsou dlouhé vlasy nejlevnější řešení : ) A nejkrásnější, nenahraditelný šperk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osminka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.12.2007
Příspěvky: 611

PříspěvekZaslal: po prosinec 20, 2010 1:04 am    Předmět: Citovat

Přečetla jsem si na jistém fóru stížnosti lidí s řídnoucími vlasy a s prosvítající kůží. Jsou zoufalí. Poněkud jsem se již uklidnila. Byli by šťastni, kdyby mohli mít vlasy jako já. Neříkám, kdyby vypadali jako já, protože co mi příroda dala na vlasech, to ubrala na zubech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teri007
81-160
81-160


Založen: 10.8.2009
Příspěvky: 103

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Mám někdy (zrovna v poslední době) chuť se ostříhat právě z důvodu zbavení se něčeho starého, nějaké staré (možná i negativní) energie... Znáte to někdo taky tak? Jako by se ve vlasech ukládala stará energie a vy jste měli chuť se od ní "odstřihnout"?
A napadá vás co s tím? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2011 11:31 pm    Předmět: Citovat

teri007 napsal:
Mám někdy (zrovna v poslední době) chuť se ostříhat právě z důvodu zbavení se něčeho starého, nějaké staré (možná i negativní) energie... Znáte to někdo taky tak? Jako by se ve vlasech ukládala stará energie a vy jste měli chuť se od ní "odstřihnout"?
A napadá vás co s tím? Rolling Eyes


Ostříhala jsem se v pubertě po jednou rozchodu... a pak toho litovala Smile Nedávno jsem se ostříhala kvůli zničeným koncům (kousek nad ramena) a i když jsem to nijak nespojovala s psychikou, cítím se teď tak nějak svobodněji, jako bych za sebou nechala právě to zlé. Jenže ten pocit přijít může, ale i nemusí, na to pozor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 85, 86, 87  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.