Může se zastavit růst vlasů?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=500ee902bce2750a16c5a22160eb877eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Annyssek
161-320
161-320


Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 8:01 am    Předmět: Citovat

Možná chce příroda u tebe chránit tvůj obličej a mně chce chránit záda Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harik
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 16.3.2012
Příspěvky: 1270

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2015 1:58 pm    Předmět: Citovat

verushka1992 napsal:
Laughing Tak mě to zrovna vepředu roste nejrychleji a vzadu právě pomalu Very Happy Ale taky by mě zajímalo, jaký k tomu má příroda důvod....
Vidíš, tobě příroda vyrábí podkovu a mně sestříhaný přední vlasy. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2015 5:02 pm    Předmět: Citovat

Nějak od podzimu do jara se mi zdálo, že se vlasy skoro nepohnuly délkou. A v podstatě sem měla skoro pravdu, zpomalily růst na polovinu, než když jsem na DV přišla. No asi pořád dozvuky stresu, vlasopádu a já nevim. Teď to dobře vidím podle odrostů po hennění, ale vypadá to, že zase zrychlují, no snad jim to zůstane a nezakřikla jsem to... Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2015 6:12 pm    Předmět: Citovat

Nikinka: možno to bude tým, že v zime rastú vlasy pomalšie, a teraz sa rast znova naštartuje
ja som sa cez zimu tiež nepohla, odrasty mám oproti januáru zhruba rovnaké, tak dúfam, že teraz už začnú niečo robiť
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2015 9:23 pm    Předmět: Citovat

seelya: Bohužel tím to nebude, mě naopak rostly dřív pořád stejně, možná v zimě i rychleji. Vedu si statistiku růstu od doby co jsem přišla na DV...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Annyssek
161-320
161-320


Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 9:20 pm    Předmět: Citovat

Rozhodla jsem se to hodit sem. Už pát dnů mi vrtá hlavou vliv genetiky na vlasy. Tím myslím to, že mi třeba nikdy vlasy nenarostly dál jak do půli zad. Když pak jsem se v tom déle hrabala, zjistila jsem že, mi pokaždé rostly od mikáda/ramen okolo šesti let a pak se zastavily. Ano, jako mladší a malé mi vlasy rostly neuvěřitelně pomalu. Vy, co vás rodiče stříhali na hrnec...mě ani nestříhali, protože já měla vlasy na uši od přírody (s bonusovou kačeří prdelkou). Mimochodem, taky jeden z důvodů, proč toužím po dlouhých vlasech. Ale odbíhám od tématu. Podle této stránky http://igorsbelltower.blogspot.cz/p/estimating-your-terminal-length.html, která říká, jak se počítá 'terminální délka' (pouze odhadem samozřejmě, pro představu), tedy délka, která je vám dána geneticky. Zaujal mě tento vzoreček:

(Počet vlasů na hlavě (odhadem)) / (Roční počet vypadaných vlasů (odhadem)) = Cyklus, za kolik let se obnoví celý porost hlavy

(Cyklus, za kolik let se obnoví celý porost hlavy) x (Roční přírůstek) = Terminální délka (odhadem)

Žádné počty jsem tedy nedělala (zatím nemám chuť se v tom hrabat až tolik), ale zaujala mě ta souvislost cyklusu s ročním přírůstkem.

Jestli tedy se mi vlasy zastavily plus mínus za šest let (možná pět, nějakou dobu mi stály a pak mě vždy někdo donutil se ostříhat), je tedy možné, že ta doba toho cyklu byla těch pět šest let? Tím pádem se vlasy tím pomalým růstem dostaly jen po lopatky a dál už ne, protože se už zase obnovovaly?

A nyní otázka! Jestliže mi za poslední rok narostly vlasy o cca. 23 cm, z ramen až skoro do půli zad, je možné, že jsem tento cyklus nějakým způsobem (napadají mě hormony) prolomila?

tl;dr: Myslíte že mám šanci na vlasy do pasu i když mi nikdy nenarostly dál než pod lopatky? Laughing

P.S. Prosím, než začne někdo breptat, že se určitě nudím, tak vězte, že mám už pět měsíců prázdniny a ano, nudím se! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 5:53 am    Předmět: Citovat

Napíšu jen toto. Do dvaceti jsem neměla vlasy dál, než po lopatky. V pubertě se nedostaly ani na ramena. Všichni, i kadeřnice a kožní mi tvrdili, že genetika. Že to dál nepůjde. Ale... v šesnácti jsem začala barvit ( šediny) a já zjistila, že mám sice půl roku stejně dlouhé vlasy...ale za to mám 8cm! dlouhé odrosty.
Vlasy se celou dobu lámaly. A nebylo to genetikou, ale kosmetikou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 8:22 am    Předmět: Citovat

Stejná zkušenost jako Wensdy. Vlasy celý mládí (v dětství ne, tam jsem byla furt na hrnec nebo ještě kratší) dorostly nejdál tak cenťák pod ramena, navíc mi víru v genetiku posilovala babička, která tvrdila, že jí taky nikdy nepřerostly určitou dýlku (u ní zhruba po lopatky), i když je měla daleko hustší a hezčí a ne tak jemný jako já (tohle teda neříkala, ale byla to pravda). No a po příchodu na DV (to už mi bylo třicet a vlasy by teoreticky měly bejt za zenitem) a nasazení péče o vlasy zevnitř, ale i zvenku, mi narostly vlasy do pasu a měly by tendenci růst i dál, kdybych dvakrát do roka nestříhla nějakejch šest cenťáků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
víla
161-320
161-320


Založen: 31.10.2009
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 11:17 am    Předmět: Citovat

Souhlasím... taky jsem v dětství neměla delší vlasy než po krk, většinou na mikádo, protože jakmile jsem je měla třeba po lopatky, tak jsem byla odvedena k ostříhání - prostě rozhodovali jiní o tom, jak dlouhé je budu mít a pořád mi tvrdili, že delší je stejně nikdy mít nemůžu - prostě je nikdy nenechaly, aby mi narostly - a navíc, nemohla jsem v dětství rozhodnout o tom, že si budu vlasy mýt jen přírodní kosmetikou a používat bylinné lázně - což by mi k růstu a zdraví vlasů určitě pomohlo - jenže nikdo o to nestál, nikdo se o to nestaral, takže asi v 16 jsem měla vlasy zničené a samozřejmě že "nerostly" - lámaly se, silikony, žádný oleje - prostě naprosto zničující - taky prý za to mohla genetika. Až když jsem se do toho vložila sama, konečně začaly růst a konečně být i zdravé - takže jsem je komplet zachránila před zkázou. Ale musela jsem já sama proti fixnímu přesvěčení všech ostatních podporovaných masivními reklamamy - že musí být jen zničené, nerostoucí a že musím kupovat chemikálie, abych i ty trosky vlasů udržela. Kdybych byla malá a mohla se rozhodnout, hned bych používala od dědství byliny a tak - určitě by to pro budoucnost zdraví vlasů a délku hodně udělalo. a myslím si, že každému dítěti by měla být dopřána šetrná, neagresivní, přírodní péče - protože chemikálie v tak nízkém věku mohou určitě zdraví poškodit, a když se zatím nemohou svobodně rozhodnout buď pro chemii nebo přírodu, neměli bychom je "násilím" přesvědčovat o tom, že jen chemie je dobrá a lhát jim o její bezzávadnosti, zasahovat agresivní chemií do jejich organismu.
Jinak moc nechápu, proč by ve třiceti měly být vlasy za zenitem a nelíbí se mi, že spoustu lidí takhle ještě uvažuje. Mám tak nějak pocit že to všechno o stárnutí (které se jeví předčasné), o zničených vlasech i kůži - že každý bezpodmínečně musí mít zničené vlasy i pleť, pokud si nekoupí nejnovější nejdražší chemický koktejl - že to jsou reklamní nesmysly. A je znát, že se to těm reklamám podařilo - přesvědčit, že každý je od přirozenosti vlastně troska a chemikáliemi se musí vyspravit, jinak nemůže přežít. Myslím, že pokud se používá přírodní péče, tak je mocná, plná života a může mnohé zachránit a navíc podporuje tělo, aby samotné nastartovalo svůj ozdravný proces. Pokud je člověk fyzicky, vnitřně zdravý, nevidím důvod, proč by neměl mít krásné vlasy, a třeba i dlouhé.
I já mám nejdelší vlasy jaké jsem kdy měla. Myslím, že s tím růstem je to hlavně o rychlosti růstu - prostě aby stihly ty vlasy vyrůst co nejrychleji do největší délky po ten vymezený čas, kdy se začnou měnit. A to záleží na tom, jak se každý k těm vlasům chová a jak hospodaří se svým tělem...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/counter/wfzW1Ih/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Annyssek
161-320
161-320


Založen: 16.10.2009
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 11:19 am    Předmět: Citovat

Já zase tedy musím říct, že sice v dětství to lámáním být mohlo, ale odrosty jsem od henny nikdy neměla. Dříve jsem hennovala tak jednou za půl roku a odrosty byly tak centimetrové. Teď mám centimetrové odrosty za dva tři týdny...Samozřejmě teď o vlasy pečuju líp, ale zároveň jsem je předtím také tolik nemučila...hlavně v dětství ne, a to myslím dobu kdy mi bylo třeba deset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.