Jaký účes nosí asistentky, recepční?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a2fdd760fed30f2e7aa4c664ea65e1a9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
modelinka
8-20
8-20


Založen: 23.2.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 6:39 pm    Předmět: Citovat

já pracuju jako asistentka a do práce nosím z ryze praktických důvodů těsnější culíky, nemám pak starosti s vlasy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

Ivet: Já taky ráda nosím džíny a sexy topy a vlasy mám nejraději rozpuštěné. Ale do divadla ani na ples tak nepůjdu a řekla bych, že i pracovní pohovor vyžaduje ctít určitá pravidla úpravy a oblékání.
Já si myslím, že touha zapůsobit není pokrytectví, to by byl pokrytectví téměř každý vztah.

Pak už je na člověku, zda to bude respektovat, nebo ne a holt bude nést riziko, že ho nepřijmou. A určitě existují společnosti, kde šéf nosí džíny, s každým si tyká a je mu upřímně jedno, jaký účes a oblečení jeho zaměstanci nosí.

Ale v profesích, kde je třeba jednat hodně s klienty (advokacie třeba) bych řekla, že jsou přísnější. Na mě taky podvědomě působí seriozněji oholený, ostříhaný a v saku oblečený muž než dlouhovlasý v havajské košili navlečený neoholený mladík, který vypadá, jakoby si odskočil z lesní chýše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 7:46 pm    Předmět: Citovat

Tady asi nemá cenu se o něčem bavit, neříkám totiž, že u pracovního pohovoru nectím pravidla úpravy a oblékání, vždy se snažím zapůsobit co nejlépe, jen na rozpuštěných upravených vlasech prostě nevidím nic špatného, nebudu si česat nějaký usedlý účes jen proto, abych napoprvé zapůsobila, když poté do práce budu chtít nosit alespoň částečně rozpuštěné vlasy, o to tady jde. Tvé přirovnání s divadlem je tedy trošičku zcestné. Pracovala jsem v advokátní kanceláři, kde i právničky nosily rozpuštěné vlasy. Aby nedošlo k omylu, nenosím ráda rozpuštěné vlasy, ve volném čase je mám svázané takřka pořád, ale do práce se lépe upravit neumím, než je nechat rozpuštěné a vzadu sepnout sponou, je to pro mě upravený účes, nic jiného mi nesluší, mít je v culíku mi přijde totiž mnohem horší, jsem přirozený typ a jakýkoliv drdol či cop mi nesluší, zvlášť když nemáte úplně ideální tvar hlavy.
Nikdo tady nemluví o tom, že bych až taková revolucionářka a zcela kašlala na zásady etikety. Teď pracuju ve firmě, jejíž šéf je ze země, kde se u žen stále často vyžaduje sukně, ráda se tomu přizpůsobím, ačkoliv normálně sukni nenosím vůbec. Smile Jde o to umět předem odhadnout, co si můžete dovolit, uniformitu typu černá sukně, bílá blůza, drdol ale zásadně odmítám. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Ivet: Ale já ty zásady nechci obhajovat..prostě jen říkám, že v knihách etikety se o nich píše a že já osobně bych neriskovala dobré živobytí jen kvůli drdolu...Pokud to je nějakému zaměstnavateli fuk, bod pro něj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

V zásadě bych k tomu poznamenala asi tolik, že je mi celkem šumák, co se píše v knihách etikety a na všechny pohovory jsem vždycky chodila s rozpuštěnými vlasy. Pokud mě kvůli tomu někde nepřijali, tak jenom dobře, protože v takovém zaměstání, kde by mě prudili kvůli vlasům nebo džínám a podobným nesmyslům bych stejně být nechtěla Wink Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:18 pm    Předmět: Citovat

Klarusa? Jenže autorce tématu to asi šumák není, když se na to ptá. A možná, že to není šumák ani na její pozici, když jde dělat asistentku a ne prodavačku Wink

Řekla bych, že džíny jsou minimum, i kdyby to po mně nechtěli, tak se snad do práce obleču slušně. Nikdo neví, s kým se ten den setkám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:25 pm    Předmět: Citovat

KDyz jsem delala full time recepcni, tak jsme dziny mohli nosit jenom v patky - po celem tydnu trceni ve slusnych cernych gatich to bylo fakt za odmenu Very Happy

V dalsi praci se pak smirili i se saricky a tam, kde delam tedka, jsem vice mene tak malo, ze je celkem fuk, jestli mam na sobe dziny. Kdybych chtela a nebyly tam koleckove zidle, tak si mozu i tu sarisukni vzit Wink
Ale reknu vam, v tej firme je siroke spektrum babskych ucesu - nektere pani kolem 50 tsypicky kvetak, pak to jde pres ty omelirovane a obarvene proškuby az obcas k normalnim ucesum Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:27 pm    Předmět: Citovat

no ja sa musim zastat tych ryfli zas. preco by mohli ryfle do prace nosit len predavacky a podbne zamestania? aj v rifliach clovek vyzera upravene a pokial to zamestnavatelovi vyslovene nevadi, nevidim dovod co je na nich neslusne.
ako si pisala, ze nikdy nevies koho stretnes. to nevie nikto, ale na hocikoho by som urcite zaposobila lepsie v obleceni v ktorom sa prijemne citim ako v niecom co mi je proti srsti a nosim to len preto, ze musim.
etiketa je jedna vec, ano, ale zasadne odmietam prisposobovat zivotny styl vzitym nazorom. keby sme odjakziva chodili holi , tak by to bolo v poriadku a bolo by to aj v etikete. akekolvek oblecenie by bolo nevhodne....ja viem, ze hrozitansky prehanam, ale konkretne take veci mi vadia. kazdy nech sa oblecie ako chce a ako bolo spominane vyssie, mne by mozno bol sympatickejsi pravnik v havajskej koseli, ako upjaty co ma dobreze nie tvrdiak.
ale kolko ludi, tolko chuti Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

Naprostý souhlas s Ivet i s Klarusou. Kdysi mě prudili s vlasy jen na střední na praxi, ale tam šlo spíš o takovou buzeraci z principu.
A extiketu napsalo pár chlápků tak, aby jim vyhovovala. Mně jejich sešněrovaná a zastaralá pravidla nevyhovují a proto dodržuji svá pravidla. Která mimochodem nikoho nepohoršují, nediskriminují a neomezují.

A divadlo ? Byli jste někdo poslední dobou v Národním ? Ošoupané modré džíny, vytahané triko + batoh jsou tam běžně k vidění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:46 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
čečetka_wendeshki napsal:
když jdu někam "zapůsobit" tak si vždycky udělám dva španěláky, vzadu je zatočím do drdolu a upevním... vypadá to hezky ale je to práce naslepo.... Laughing


Čečetko, co jsou španěláky, prosím?


španělský/francouzský cop.... pardon... Embarassed Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.