Jaký účes nosí asistentky, recepční?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Úprava a účesy dlouhých vlasů
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e1c69315a67f0be43734dbd82ce5a792Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:56 am    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
A divadlo ? Byli jste někdo poslední dobou v Národním ? Ošoupané modré džíny, vytahané triko + batoh jsou tam běžně k vidění.


Bohuzel. O tomto tu probehla debata uz kdysi.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

Všechno záleží na lidech... a docela hodně lidem se to "upjaté oficiální oblečení" pěkně zajídá... Důkazem je moje známá - realitní makléřka a poradkyně, která se ze zásady neobléká oficiálně, chodí v dlouhých batikovaných sukních a podobném oblečení, na jednání nosí potkanku atp. (pro někoho trošku extrém, to vím) - ale má klientů hooodně, s tím, že to jsou lidi, který už mají dost kravaťáků... a takto se i prezentuje - komu se to nelíbí, prosim, může jít k jinýmu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 10:50 am    Předmět: Citovat

Ono jde taky v zásadě o to, co kdo vnímá jako slušné apod. [size=9]I když pravda, někteří lidé mají dost tendence vnucovat, že zrovna to jejich přesvědčení je správnější Twisted Evil Pak záleží na tom nakolik je člověk ochoten/nucen se podřídit něčemu, s čím třeba nesouhlasí.
Takže k tématu bych řekla asi tolik, že si myslím, že recepční může mít klidně rozpuštěné vlasy. Samozřejmě může dělat někde, kde se to líbit nebude, tak potom už je otázka, zda je ochotna dlouhodobě si tvořit na hlavě na hlavě něco, co mu není příjemné. Já bych to třeba asi neudělala, ale každého věc Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rina
321-600
321-600


Založen: 19.10.2008
Příspěvky: 479

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 11:13 am    Předmět: Citovat

... pridám tiež svoj názor.
Pracujem v dcérskej spoločnosti jednej z najväčších bánk na SR a na zamestnancov sú tu tiež kladené isté požiadavky čo sa týka zovňajšku. Nie je to až také prísne ako priamo na pobočke banky ale určitý štandard treba zachovať. Do vlasov mi už nikto nekafre ale na druhej strane nenosím žiaden extrém. Pokial mám vlasy rozpustené /prípadne zopnuté sponkou tak nie je problém... ale sama musím uznať že sa to nedá nosiť každý deň. Pokiaľ som pol dňa zohnutá nad zmluvami, vlásky zavadzajú a padajú do očí.
Väčšie požiadavky sú kladené na obliekanie = nohavice, skukňa, šaty, elegantný svetrík, košela, blúzka a v lete prípadne tričko s krátkym rukavom (ale musí byť elegantné a nesmie odhalovať celé ram) Viem že v džínach môže človek vypadať lepšie a dokonca aj elegantnejšie ako v nohaviciach ale nepomôžem si. Pokial sa s týmito požiadavkami neviem stotožniť, nikto mi v odchode brániť nebude. to záleží na každom z nás, kde chce pracovať a čo kvôli tomu obetuje. a samozrejme treba vedieť vycítiť u šéfa, čo dokáže tolerovať a čo je už privela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucianetta
41-80
41-80


Založen: 25.3.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:26 pm    Předmět: , Citovat

moc děkuju za všechny příspěvky Very Happy Tak s oblečením to u nás není tak přísné, co jsem stihla vypozorovat - i druhá asistentka chodí v riflích, tričku a vestě (vesta ne jako svetřík, ale jako bunda). S oblékáním teda problém nemám, rifle + elegantní halenka/košile nebo svetřík mi vyhovují. Vlasy jsem měla rozpuštěné i seplé a nikomu to zatím nevadilo, spíš jsem se chtěla nechat inspirovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panvicka
321-600
321-600


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 496

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

No zatím to neřeším, protože studuji a žádné tak moc významné sešlosti se kolem mě nepořádají, ale budu s tím mít velký problém. Nemůžu si totiž ani udělat culík, protože můj obličej má hrozný tvar. Zepředu vypadám jako křeček + sice přišité ale pořád divně odstavající uši Rolling Eyes Jednou jsem si dělala docela složitý drdol na ples, zezadu v zrcadle vypadal úžasně ale když jsem se otočila a uviděla se se staženými vlasy tak jsem ho rychle rozdělala. Culík nosím jenom doma a to ještě když tu nikdo není. A vlasy mám docela dlouhé, práci plánuji... Rolling Eyes

Trochu souhlasím s tím, že delší vlasy do takových těch nóbl firem nepatří. I když jsou krásně upravené, žena v drdolu + nějaké hezké sponě působí prakticky vždy "vznešeněji". Což je na různých jednáních žádoucí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 2:36 pm    Předmět: Citovat

Lucianetta> tak vidis... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majka007
8-20
8-20


Založen: 20.8.2009
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 7:42 pm    Předmět: Citovat

Tak sa tiež pridám. Pracujem už niekoľko rokov ako sekretárka a vlasy nosím takmer vždy rozpustené. Zopnuté iba občas, podľa počasia. A čo sa týka oblečenia, tak je to rôzne. Keď ma pre pár rokmi preložili z učtárne na sekretariát riaditeľa, nosila som iba kostýmy a elegantné veci, žiadne džíny. V poslednom čase však už na takéto oficiálne oblečenie nedbajú ani naši riaditelia a to hlavne v lete. Nosím už aj džíny, ale samozrejme, blúzku alebo elegantný svetrík, pekné topánky... A nielen ja, ale aj ostatné asistentky. Keď mám oblečený kostým, zdá sa mi, že vyzerám staršie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: so září 11, 2010 10:11 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to tady trošku pročetla...

Já coby asistentka nosím společenské oblečení a vždy sukně. Co se týče vlasů, tak rozpuštěné a rozprostřené tak,aby byly vždy za ouškama a nebyly v obličeji (z psychologického hlediska nedělají vlasy v obličeji vůbec dobrý dojem!), aby nepřekážely.

Kalhoty jsem na sobě měla naposledy tak před rokem, ale od té doby nosím kamkoliv, i po doma sukně. Nejsem totiž velký zastánce kalhot u žen. Cool Smile

Co se týče společenských akcí - tak tam se snažím drobně přikrášlit... Smile ale nepřeháním to.

EDIT: Taky jsem vždycky paf z toho, že když někdo řekne sekretářka, nebo asistentka, představují si lidi vysokou ženu s drdůlkem a brýlemi.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 7:19 pm    Předmět: Citovat

Tak se též přidám se svou troškou do mlýna. Myslím, že u recepční nebo sekretářky je to v podstatě jedno, ale třeba pracovníci banky, prestižních hotelů a pod, by prostě upravení být měli. Kdyby ředitel banky chodil v otrhaných riflích, tak by na mě opravdu nepůsobil dobře a šla bych jinam. Co se těch vlasů týče, tak taky záleží na délce, vlasy pod rameny mi rozpuštěné připadají v pořádku, ale třeba vlasy do pasu už ne. Ale tohle by každá firma měla mít určeno a nemá-li, pak je to holt jedno.
Nicméně ty krátké či sepnuté vlasy prostě působí seriozněji.
Sama ještě studuju, tak neřeším, i když na zkoušky chodím zásadně v kostýmku, ať už v sukni nebo kalhotách, ale rifle bych si nevzala. Sice u nás se to neřeší, zkoušející chodí nejen v riflích, ale i v otrhaných a špinavých riflích, ale mě to prostě přijde neslušné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.