Hrbím se, co s tím?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dd9fd92310ca168deaa4ddcc3dd40419Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jitunka
8-20
8-20


Založen: 31.3.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2011 2:12 pm    Předmět: Citovat

Milé dlouhovlásky, mě pomohly MBT boty, ale to celkem nákladné řešení. Doktor mi je zmínil jako možnou (ale drahou) variantu, jak zkusit "spravit" moje příčně ploché nohy (před rokem už jsem skoro v normálních botách nemohla chodit) a já do toho šla.
Ty drahé boty prostě člověku nedovolí chodit shrbeně (ne déle než pár minut), chůze je krásně vzpřímená. První týdny chození v MBT botech mě záda pěkně bolela, protože se postupně probraly všechny svaly, o kterých jsem předtím neměla ani ponětí. No a stát v tramvaji je potom dokonalé balanční cvičení.

Ať máte představu, jak ty boty vypadají: http://cz.mbt.com/ Dají se vyzkoušet v nějakých obchodech akorát myslím jen v Praze a v Brně.

Líbí se mi, že na to narovnání nemusím myslet, rovnám se při té samotné houpavé chůzi. Koho by to zajímalo, tak se s těma botičkama taky krásně zpevňují i svaly nohou a tvaruje zadeček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2011 2:36 pm    Předmět: Citovat

No pomáhat možná můžou, ale vypadají strašně. Tak jako spousta dalších zdravotních bot Sad
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so duben 16, 2011 5:29 pm    Předmět: Citovat

začala jsem chodit pravidelně na pilates (a power jogu, ale pilates mi na to přijde lepší) a musím říct, že jsem se už několikrát přistihla, když třeba čekám na bus nebo tak, tak stojím úplně narovnaná, přesně ve správném pilatesově postoji, dřív mě to moc nenapadlo, narovnat se. takže pilates můžu doporučit určitě, taky se mi po něm osvalily ruce a břicho Smile

jinak ty boty, ty bych brala až v tom nejhorším případě...taky se mi nelíbí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitunka
8-20
8-20


Založen: 31.3.2011
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 10:34 am    Předmět: Citovat

Jasně, MBT boty nikdy nemohou konkurovat lodičkám, balerínkám, topánkům a dalším pohádkovým střevíčkům, protože jsou to taková ošklivá káčátka.

Na tom všem je ale milý paradox zdravotních bot - právě díky těm "ošklivým" botám jsem krásná Smile Chodím krásně rovně, pohodově, s úsměvem na tváři (protože mě nebolí nohy z podpatků) a všichni koukají na můj úsměv a moje vlasy a pohodu, co ze mě vyzařuje, na boty se nekoukne pak nikdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 2:45 pm    Předmět: Citovat

Jako je super, že to takhle člov+ěku pomůže s držením těla. Ale co mi neleze do hlavy, je fakt, PROČ není možné vyrobit zároveň boty pohodlné, hezké a nepoškozující nohy? Rolling Eyes
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 2:49 pm    Předmět: Citovat

já některé boty řeším ortopedickou vložkou. u lodiček a takových bot to moc nejde, ale třeba v converskách je mám a jsou mnohem pohodlnější, a pro nohu zdravější Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne duben 17, 2011 3:03 pm    Předmět: Citovat

Vidíš, koupím. Mám čerstvé plátěnky, tak ať se mi neplacatí noha ještě víc (když už se mi do těch bot vlezou ty nohy konečně celé Very Happy )
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 12:53 pm    Předmět: Citovat

Já se taky hrbím a musím se v duchu pořád okřikovat ,,Narovnej se!"
A nemám jen kulatá ramena,ale taky vystrčený zadek (páteř je prohnutá mnohem víc než by měla) a pomohlo mi nošení sukně.Protože vystrčený zadek je v sukni hned vidět a není to hezké,tak celý den ve snaze vypadat dobře chodím víceméně rovně Wink a snažím se posilovat zádové svaly,protahovat se...hodně je na tohle dobrá joga a ještě lepší pilates (jak psala porcelainswan),taky nosím vložku do bot...ale kdo chce mít pěkný pěkný postoj tak musí prostě zpevnit a protáhnout svaly jinak podle mě nepomůže nic,zbytek jsou jen "berličky" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: st září 25, 2013 3:42 pm    Předmět: Citovat

Potřebovala bych nějakou pomůcku, abych mohla normálně fungovat. Podařilo se mi najít brigádu, ale musím tam stát. Netahám nic těžkého nebo tak ale už po hodině mě tak bolí záda, že velmi obtížně přežívám do konce směny.
Plánuju začít cvičit, ale potřebuju něco do doby, než vybuduju nějaké to svalstvo.
Máte někdo zkušenost s tímhle? Nebo by jste mi doporučili něco jiného?
http://www.zdravotnicke-potreby.cz/8212-bandaz-osmickova-3-455.html
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st září 25, 2013 3:52 pm    Předmět: Citovat

Začni cvičit. Podpůrné pomůcky akorát napomáhají tomu, že si na ně svaly zvyknou a pak už s nima nenaděláš ani prd.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.