Hrbím se, co s tím?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d1d4c2e3671a44e1bff15de264fad20fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: st září 25, 2013 4:11 pm    Předmět: Citovat

Cvičit začnu, ale do té doby musím nějak přežít v práci. Na konci směny mě skoro tečou slzy, jak mě ty záda bolí. Confused
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 5:03 pm    Předmět: Návrat k normálním zádům Citovat

Ahoj,
pořadolo se někomu si svůj hrb srovnat a mít rovná záda?
A jak se Vám to povedlo?

děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 6:08 pm    Předmět: Citovat

Já jsem teda nikdy neměla "hrb", ale hrbit jsem se přestala, když jsem začala posilovat. Od té doby, co se zádové a břišní svalstvo probralo z hibernace, tak mě bez řečí drží vzpřímeně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vercaskockama
321-600
321-600


Založen: 12.11.2012
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 6:27 pm    Předmět: Citovat

egle napsal:
Já jsem teda nikdy neměla "hrb", ale hrbit jsem se přestala, když jsem začala posilovat. Od té doby, co se zádové a břišní svalstvo probralo z hibernace, tak mě bez řečí drží vzpřímeně Wink


Souhlas. Když jsem začala chodit do posilovny pravidelně, tak byl pokrok znát (civčila jsem hlavně břicho, záda a prsa). Od podzimu jsem kvůli těhotenství nejdříve polevila a potom přetala.... no a je to fakt znát, ramena mám opět přitažená dopředu a postoj/posez značně shrbený... nemluvě o bolavých zádech Rolling Eyes fakt budu muset zase zamakat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2014 10:30 am    Předmět: Citovat

Jojo, cvičení je na záda a na držení těla pravej poklad. Já teda taky nemám vyloženě hrb, ale dva obratle na hrudní páteři nejsou rostlý úplně, jak by měly, takže má trochu tendenci se mi takovej hrbík dělat. Dokud jsem necvičila, bylo to dost vidět a bylo to hnusný, pak jsem začala s břišníma tancema (ale ono jakýkoli cvičení, kterým se ty svaly kolem páteře posílej) - a najednou jsem byla rovná. Teď už teda posiluju spíš pilatesem a klasickým posilováním, ale "hrb" mám vidět akorát když se fakt protahuju a ohejbám dopředu jinak než se striktně rovnejma zádama (to jsem pak najednou v hrudní páteři ohnutá dopředu v podstatě do pravýho úhlu a cvičitelky nestačej zírat). Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2014 3:51 pm    Předmět: Citovat

Takže posilovat radíte Question

Já totiž chodím na 1-2x týdně aikido,občas jógu a 2x týdně plavat. A hned jak vypadnu z cvičího koloběhu,tak se hrbíma krk mám jak želva,takže pohyb co mám asi nestačí... Confused

Můžete poradit,jaké cviky jste dělaly holky? S vlastní vahou nebo s činkama? Zaměřit se hlavně na záda,břicho a ramena?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 18, 2014 4:43 pm    Předmět: Citovat

Tak ono je hlavně potřeba najít si cvičení, který Ti vyhovuje, a hlavně ho dělat správně. Třeba mně posledních pár let na záda nejlíp vyhovuje Pilates a řekla bych, že už ty cviky docela umím, ale jak přišla nová instruktorka, která bazírovala fakt na stoprocentně precizním provedení a rovnala nás vyloženě o milimetry, najednou to byla úplně jiná zabíračka. Obecně mi přijde, že jsou lepší pomalejší cviky, kde si člověk může líp kontrolovat, jestli je provádí stoprocentně správně. Aikido vyzkoušený nemám, ale určitě tam taky záleží, jak přesně jednotlivý pohyby provádíš. Obecně jsou na záda dobrý věci, který procvičujou střed těla - to jest záda a břicho, obecně svaly hlubokýho stabilizačního systému. Z vlastní nedávný zkušenosti můžu říct, že se mi velmi vyplatilo zaplatit si pár sezení/ležení u fyzioterapeutky, která mi poradila pár cviků vyloženě cíleně na moje problémy a dysbalance, a pak ještě při příštím sezení zkontrolovala, jestli je dělám dobře. Protože ono je sice prima posilovat a protahovat tělo symetricky, ale když je tam třeba skolióza, tak to tak úplně nefunguje, je potřeba tu jednu stranu třeba protahovat víc a tak.
Jinak na střed těla jsem na youtube viděla třeba tohle docela slušný cvičební video (a ten druhej díl je taky fajn). http://www.youtube.com/watch?v=b8c0P-gKF3M
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elysion
321-600
321-600


Založen: 8.1.2014
Příspěvky: 335
Bydliště: Jižní Morava

PříspěvekZaslal: st březen 19, 2014 7:40 pm    Předmět: Re: Návrat k normálním zádům Citovat

Haiky napsal:
Ahoj,
pořadolo se někomu si svůj hrb srovnat a mít rovná záda?
A jak se Vám to povedlo?

Když mi bylo nějakých 13, tak mě doktorka poslala po prev. prohlídce na ortopedii, ram mě zrentgenovali, řekli, že je to děs (a ani jsem za to moc nemohla, jsem hodně hubená a tehdy jsem strašně rychle vyrostla a ta páteř se s tím nějak prostě nevyrovnala...) No a pak jsem jsem nosila 3 roky ortopedický korzet ( = skoro jednolitý kus plastu -ve skutečnosti je to prý kostice, ale prostě to vypadá jak plast - dělají podle míry hrbatosti, stejný jsem nenašla, ale tenhle je dost podobný http://www.ortotech.sk/pics/produkty/ortezy_trupu11.jpg ). Ze začátku 23 hodin denně (hodina na cvičení a sprchu) - v létě opravdu sranda podkorzetové tričko + korzet + tričko... Rolling Eyes Kupodivu nebyl pod oblečením vidět, když nebylo z elastanu, ale pařit se v tom nic moc... A na spaní taky super, když jsem si chtěla lehnout na bok, tak jsem si musela úplně vykloubit ruku, a to nemluvím o tom akné na zádech... Ale každopádně se doba nošení zkracovala a záda jsem pak měla rovná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Haiky
161-320
161-320


Založen: 5.2.2011
Příspěvky: 170

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 9:08 am    Předmět: Citovat

Díky,hlavně Tatianě to navrhnuté cvičení vypadá zajímavě. ..u mě je spíš problém,že skoro jakýkoli pohyb kterej zapojuje záda+břicho mi pomáhá,ale spíš se k tomu dokopat Embarassed proto,když už chci cvičit,tak aby to za něco stálo.

Elysion- jé,to muselo bejt utrpení s tím korzetem (vzpomínám na svoje rovnátka...) ale tak za pěkný záda,to stálo,ne? Smile Některý vady se cvičením nikdy neodstraní,takže nejspíš proto ti ho dali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anywetta
161-320
161-320


Založen: 7.5.2011
Příspěvky: 280

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 10:28 am    Předmět: Citovat

Na správné držení těla je dobrý i tanec, např. balet (nemyslím ten úplně profesionální). Smile
_________________
Nic necini cloveka lidstejsim nez laska ke zviratum... (Henry Fielding)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.