Ples Praha - prosím pomoc! 27.2.2010
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3966cb7fdece49205c6e67dd4f367f8fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 9:41 pm    Předmět: Ples Praha - prosím pomoc! 27.2.2010 Citovat

Mám takový problém.... S drahým jsme pozvaní 27.2 do Prahy na Letecký ples. Minulý rok to bylo v Lucerně. Prostě vždycky to je taková "snobárna" na kterou se chodí perfektně učesaná a vyfiknutá. Jako ze žurnálu. Nechci drahému dělat ostudu, nebýt "husička z horní dolní". Proto potřebuju poradit - hlavně co s vlasy. Máte někdo takové zkušenosti? Nejraději bych si je nechala rozpuštěné, jen přichycené sponkou, navlněné, vyniknout tu délku. Ale vůbec si nejsem jistá zdá je to vhodné...
Taky jsem uvyžovala o nějakém fešném drdolu. Klidně s vlasovou podložkou, prostě ať je fakt krásný. Hm, jenže sama sobě ho neudělám a v Praze shánět kadeřnici je dost finančně náročné... Navíc my tam budeme noc předtím spát na nějaké ubytovně a nebudu mít prostředí jak doma, doufám že si zvládnu aspoň umýt vlasy...
holky, kdyby jste některá měla nějaký nápad, sem s ním! Dokonce kdyby tu byl někdo tak moc ochotný a učesal mě v tu sobotu... (samozřejmě to nechcu zadarmo, ovšem nemůžu dát tolik jako salonům... )
díky všem za nápady a pomoc;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 10:26 pm    Předmět: Citovat

Máš Soni krásné vlasy, tak je ukaž Smile
Drdol má každá. Jsou i krásné drdoly, ale prostě pořád je to jenom drdol. Takhle dlouhé rozpuštěné vlasy tam bude mít málokdo. Chce to hezky zarovnané konce, nic roztřepeného, vyfoukat, možná navlnit a třeba i trochu lesku (na jeden večer se styling hodí).
Co třeba kovová čelenka? Přitáhne pozornost tam kam má a oživí účes. Ale musí to ladit se šaty.
Nebo lokýnky...to musí být paráda.
Já mám taky v plánu několik takových "vážnějších" akcí, jednu v horní dolní, kde to řešit nebudu a půjdu v malých černých a háro nechám rozpuštěné, a pak něco krapet lepšího, ale to ještě nevím jistě, v čem přesně a tak vůbec...takže taky by se mi hodila rada Twisted Evil každopádně drdol nechci, to má fakt každý. Asi to nějak krásně navlnit - teď mě mrzí že nemám loknovač - zaleskovat a možná trochu třpytek. A pořád mám před očima tu tenkou kovovou čelenku, to by taky nebylo marné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 10:18 am    Předmět: Citovat

Soni, pokud chceš něco extra, něco, co neděláš běžně, a je to pro Tebe tak důležité, že jsi ochotná tomu věnovat nějaký ten čas na přípravu, tak já bych na Tvém místě především v dostatečném předstihu různé věci zkoušela. Nemůžeš ten účes přece tvořit poprvé to odpoledne před akcí! A pokud víš, jaké šaty budeš mít, tak bych si je na to zkoušení účesu i oblékla, abych to viděla jako celek. Pěkně se postavit před velké zrcadlo a zkouknout to. Nechat se vyfotit zezadu. Pak vybereš, co Ti bude připadat nejlepší.

Myslím si, že navlněné rozpuštěné klidně. Bude to vypadat hezky. Jen zase vyzkoušej, jak dlouho Ti ty vlny vydrží, aby Ti to během plesu nesplihlo do něčeho nic moc. Jinak když drdol, tak bych řekla ponožkový, ten vypadá, že máš v něm zapleteno strášně moc vlasů. A přijde mi, že není tak těžké ho vyrobit... Zapíchat do toho nějaké sponky s ozdůbkou na konci, nebo malé skřipečky v barvě šatů... A kromě drdolu a rozpuštěných, natočených vlasů v různých variantách zkus zvážit i francouzský cop nebo rybák. Tipovala bych, že tohle taky moc lidí mít nebude. Je to zapletené, ale zároveň je vidět i ta dýlka (i když se zapletením ty vlásky opticky trochu zkrátí, je velmi pravděpodobné, že budeš mít jedny z nejdelších vlasů v sále - pokud ovšem nedorazí i třeba Adél nebo Sid Laughing ). Jen pokud nemáš někoho, kdo by Ti rybák zapletl (mně se na mně samé ještě nepovedl, i když to nemusí nic znamenat Wink ), tak to asi není vhodný adept. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Máme se Soniczkou strukturově docela podobné vlasy a nevím, jestli je to rozpuštění dobrý nápad Confused Ale zas to hodnotím podle sebe. Rozpuštěné, aby byly upravené, hezké vydrží fakt jen chvíli a nepomůže tomu žel ani lak, ani tužidlo. Evil or Very Mad Měla jsem rozpuštěné vlasy (a to byly podstatně kratší) na koloně a co se z toho během večera stalo... no děs. Navíc jak je člověk trochu v pohybu a je mu teplo, tak to je na vlasy docela katastrofa. A neměla jsem je úplně rozpuštěné, ale přichycené přední pramínky sponkou a zbytek navlněný. No rozcuchaná zamotaná koudel, děs... Laughing

Pokud můžu poradit a to bych si i sama zvolila, kdybych měla jít na ples, by byla nějaká varianta copu. Drdoly má každý, rozpuštěné vlasy většinou taky, ale právě cop mi přijde dost vzácný. Třeba pečlivě upletený francouzák doplněný ozdobnými skřípečky (Tuším Pimpa má v galerii krásně udělaný francouzák se skřípečky, a nemusela by být ani schovaná délka), nebo třeba Rybí cop a přední prameny okolo obličeje povytažené a navlněné. Při Tvé délce a barvě Soni, to moc hezky vynikne, možná víc než ty rozpuštěné.
Anebo - a to by Ti mohlo také hodně slušet, ale chce to víc cviku, je upletený francouzský cop přes temeno. Začne se pod uchem a vede nahoru podél temena k druhému uchu a zbytek se doplete. Udělá to takovou hezkou "korunu" z vrchních vlasů a zbytek je volně. Myslela jsem, že je to těžké, ale jak se to tak 4x 5x zkusí, tak to docela jde Smile Jen by to chtělo dát lak nebo tužidlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Jéj, tak Meadow mě koukám předběhla Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

Taky nemám s rozpuštěnýma vlasama dobrý zkušenosti, jednak je to okamžitě zacuchaný a druhak se mi loni na plese stala bezvadná věc.. Při jedné figuře při salse jsem se partnerovi zamotala do knoflíčku u saka a pak jsem musela na parketu stát snad deset minut v předklonu, než mě vymotali Very Happy

Co občas na plesech dělám, je, že si doma něco spletu, pak to povolí, tak chvíli vlaju s rozpuštěnýma a pak to zase nějak sepnu sponou.. ale to se na takový nóbl ples nehodí.

Souhlasím s holkama, že by ti určitě slušel nějaký zajímavý cop, mně se moc líbí takový ty asymetrický na jednu stranu. A určitě si to zkoušej předem, nebo pak budeš strašně nervovat a nebudeš s tím spokojená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 7:45 pm    Předmět: Citovat

Já jsem na plese měla sepnuté přední vlasy a zbytek rozpuštěný a chválili mi to...ale to nebyla extra snobárna... Já osobně bych se drdolu bála, že mi povolí, ale nevím jak ti takové účesy drží Soni, třeba drží Smile
Nějaký copánek není špatný nápad, ale nejvíc se mi líbí varianta vlny/lokny-ozdobná kovová čelenka-lesk-ozdoby kterou psala Déscantes.
Myslím, že ostudu určitě neuděláš, budeš výjimečná barvou, délkou... škoda to schovat do drdolu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:39 pm    Předmět: Citovat

Holky, moc děkuju!!
Takže drdol úplně zavrhneme. Máte pravdu, bude ho tam mít každá druhá a vůbec to nevynikne. šaty mám dlouhé, černé, krajkové, takže barva vynikne maximálně. I délka. Teď jsem byla na "místním" plese, kde jsem si prostě nestihla udělat žádný účes - nebyl čas. Takže jsem vlasy(umyté, byly dopoledne v copu, takže zvlněné) měla jen rozpuštěné, bez jakýchkoliv ozdob, bez tužidla či laku - prostě NIC. Za večer mi vlny zmizely, ale stejně mi ty vlasy všichni obdivovali a ROZHODNĚ jsem měla fakt nejdelší vlasy - a to je ZAS TAK dlouhé nemám. Musela jsem sice občas hodit hlavou, ať mám trochu objem, druhý den ráno jsem je měla úplně zmaštěný (jak jsem si do nich furt hrabala a nezvykle dlouho rozpuštěné), ale byly v pohodě - ani nebyly extra zacuchaný! (což jsem fakt byly velmi udivená). Takže teď váhám... Máte pravdu, že cop by byl velmi originální. Jenže moje vlasy když je dáte dohromady nemají žádný objem, je to takový chudinký copánek - tím bych asi nikoho neoslnila:(
Takže asi zbývají ty vlny... Myslím že by mi to vydrželo, i kdyby ne, není to žádná katastrofa, jenže řeším zas další problém - před plesem který začíná v 7 tam budeme muset být asi už třeba v 5 a ještě tam budem mít nějakou lehčí prácičku - já o tom moc nevím - mám pocit že my holky budeme prostírat stoly do slavnostního a pak na zahájení uvádět generály s manželkama ke stolům - jako reprezentantky našich chlapů. A bojím se že i když nevadí že mi v 11 slehnout vlasy tak to v 7,na začátku, kdy jsou všichni jak ze škatulky, vadit bude Sad Že bych si je na tu přípravu hodila do lehkého copu, ale zase tím vlny zničím úplně..Krucifix:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 8:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Soni, na plesy do Lucerny chodím docela často Smile
Z mojí zkušenosti vím, že už bych si tam dlouhý vlasy už nevzala. Jednak se mi v nich blbě tancuje- motají se do šatů, omezují mě v pohybu, nebo s nima zachytím o něco... ale hlavně tam je ŠÍLENÝ vedro, takže to s tou dekou na zádech nedávám a nalepený vlasy na zpocených zádech jsou hnus. Takže já to letos vyřeším tak, že půjdu ke kadeřnici( jsou i levnější salony, podle toho, kdy ples je můžeš se nechat pěkně učesat i v učňovském kadeřnictví, nebo se nechat učesat u vás doma), nechám si vyčesat drdol buď celý, nebo ten falešný(něco, jako jsem měla na svatbě) a nechám se tam i nalíčit. Manžel už je s tím srozuměn Laughing Embarassed
Jo napadlo mě, že to můžeš obzvláštnit nějakou krásnou štrasovou čelenkou, já si ji vezmu určitě.
Cop je také dobrý nápad, já bych si ho nechala uplést zase od kadeřnice, protože umím jen ten obyčejný a nevím, jak do toho zakomponovat přední vlasy.Nejsem na účesy šikovná.
Já bych ten drdol nezavrhovala. Je to nadčasová klasika,která může mít mnoho podob vypadá velice elegantně. Taky záleží na tom, co komu sluší. Mě drdol vyloženě sluší, cítím se v něm dobře a můžu se na parketu i víc odvázat, protože se nebojím, že nás pak bude někdo s manželem rozmotávat.Rozpuštěné vlasy tam měla loni každá, zřejmě proto, že drdol dá práci...
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 8:04 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s holkama. Taky jdeme na ples, tak jsem uvažovala buď o copu, culíku a nebo rozpuštěných (alespoň na chvíli..).. Proč schovávat vlasy při takovej příležitosti Wink Klidně je přeci ukaž ne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.