Talizmany, kamienky, symboly...:) (ezoterika má zelenou:) )
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=386abeef525edf9f6f394f9ffbbe367dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 11:11 pm    Předmět: Talizmany, kamienky, symboly...:) (ezoterika má zelenou:) ) Citovat

Táto téma tu ešte nie je, a tak mi napadlo sa Vás spýtať, či máte nejaké talizmany a aj všeobecne, či veríte takýmto veciam - že nejaký kamienok, či prívesok môže človeka chrániť a tak podobne Smile

ja teda niesom žiadny šaman, ani bosorka... ale za posledné roky som si vytvorila nejaký zvláštny vzťah k prívesku, resp. skôr symbolu - je to ankh a symbolizuje život. je to starý egyptský symbol. (ak by niekto nevedel, vyzerá to nejako takto: http://www.responseabilityalliance.com/assets/images/ankh.jpg). mala som jeden kedysi, strašne ma priťahoval, tak som si ho zaobstarala a vložila som do neho myšlienku života.. žial, časom som ho stratila. asi po roku som si kúpila ďalší a jakmile som si ho zavesila na krk, cítila som veľkú uľavu a upokojenie. prišlo mi to vtedy zvláštne... patrí ku mne, dávam ho dole iba málokedy Smile

nemá niekto podobné, alebo aj iné skúsenosti? nosíte talizmany? Smile

a opýtam sa aj inak: používa niekto z Vás napríklad kamene či kovy k nejakým účelom? teda mám na mysli rôzne energetické a tak.... ja sa v poslednej dobe zaujímam o to vcelku a konkrétne pasiem po obsidiánovom prívesku, ktorý by mi možno mohol pomôcť v sebapoznávaní (alebo by sa tak aspoň mohol tváriť Very Happy )..

a prosím neodsudzovať hneď tému Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Theres
161-320
161-320


Založen: 20.9.2009
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 11:56 pm    Předmět: Citovat

Musím se přiznat že mám taky takový přívěšek ke kterému jsem si vytvořila určitý vztah.Je to taková slza z křištálu, vůbec ji nesundávám patří už ke měVery Happy
Doma mám pár šutru (nějaké ty ruženíny ,tygří oka, ametyst a rubíny) které by měli mít nějaké ty učely.Kupovala jsem si je jako malá a až ted jsem zjistila že by měli mít nějaké učinky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so leden 30, 2010 11:58 pm    Předmět: Citovat

Toz ja mam talismanu kupu - je fakt, ze je s sebou nosim zejmena tehdy, kdy vzyvam vsechny svate a osm milionu japonskych bohu k tomu - cili o zkouskovem Laughing nemam nic na krk- nevydrzim na nem nosit nic delsi dobu. Nicmene pro stesti a oblibu toho cinkani nosim naramek s rolnickama Smile Na gymplu jsem na pisemky nosila plysoveho slonika. A momentalne k tomuto arzenalu mam jeste vacek s hematitem, avanturinem, křemenem z vesničky Luss na břehu Loch Lomond a anglickou librou. Jo a abych na nic nezapomnela, tak jsem od kamosky dostala kousek mramoru z Connemary s uzasnym rikanim:

'There are only two things to worry about: either you are well or you are sick. If you are well, then there is nothing to worry about; if you are sick, then there are only two things to worry about: either you will get well, or you will die. If you get well, then there is nothing to worry about. If you die, then there are two things to worry about: either you go up or down.
If you go up, then there is nothing to worry about. but if you go down you will be so busy shaking hands with old friends you won't have time to worry Twisted Evil Very Happy '

Kdyz je uplnek, nechavam je nabijet na mesicnim svetle Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 1:08 am    Předmět: Citovat

já talismany (vlastně všechny upomínkové předměty) miluju... mám hodně tašek/kabelek a v každé musím nějakou drobnost mít..andělíčka z korálku od kamarádky..kamínek s výletu.. madonku od známých.. vždycky mám prostě u sebe nějakou drobnůstku od fajn člověka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 9:35 am    Předmět: Citovat

Talizmany nosím, nám prívesky na krk, a väčšinou sú to darčeky. Vždy mám aspon jeden, keď nie som nervózna.
Mám Kórejskú mincu pre šťastie, Yin-Yang a hematitový prívesok.
Nosím aj prstienky, ale skôr asi zo zvyku ako pre šťastie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

Talismany jako takové ve smyslu sentimentálního vztahu k nějakému šperku nemám. Připadá mi hloupé se fixovat na jednu věc a spoléhat, že mi zajistí štěstí. Když jí pak člověk ztratí, zbytečně se stresuje. Jinak mi hodně vadí představa, že člověk nosí snubní prsten, prstínek po babičce, přívesek od manželky atd. Prostě jakýkoli okov, oprátku, pomocí které nás má nějaká jiná lidská bytost jakoby "na vodítku".
Ale symboly, tvarové zářiče (hvězda, kříž, ankh atd. atd.), nebo minerály (krystaly, polodrahokamy) to je jiná. Ty nosím a používám podle jejich energie, schopností a účinku. A fungují.
Minerály (polodrahokamy) používám dost často. Ve formě buddhistických náramků, přívěsků na krk nebo do ruky pro konkrétní účel. Třeba uzemnění či vedení při meditaci. Ale tam už nejde vlastně o talisman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 5:16 pm    Předmět: Citovat

ono záleží, aký vzťah si k tomu vytvoríš.... príliš sa fixovať na nejaký predmet a byť od neho závislá, tak to som zrovna na mysli nemala Smile skôr to, čo si povedala Ty, Nicole. používať dajme tomu kamienky podľa ich funkcie... to znamená nenosiť jeden stále, ale manipulovať s nimi, dávať im "účel"... ja som si nie istá, či to funguje podľa nejakých energií u mňa, ale napríklad som dostala avanturín od kamarátky s tým, že ma môže chrániť od stresu, migrén a podobných vecí. no je fakt, že odkedy ho nosím, tak ma hlava nebolela. neviem čím to je, ale minimálne je to dobrá psychická barla Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne leden 31, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Mám, nosím ... jsem ráda, že mám prstýnek po babičce a po tetě... beru o jako spojení s nimi, i když už tu nejsou... nosím je pouze někdy,při pro mě důležitých událostech, abych je neztratila..navíc už jsou takové opotřebované...

Křišťál, růženín,hematit ,adulár, lazurit v různých špercích i jen tak v kapse , kamínky ze zajímavých míst, pentagram, triskell, runy Laughing Laughing Laughing - ano!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 2:21 pm    Předmět: Citovat

Taky by se u mě něco našlo, právě pro zkouškové období Very Happy
Podkova pro štěstí. Říkám si, že buď přinese štěstí a nebo s tím monstrem zkoušejícího utluču Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Připadá mi hloupé se fixovat na jednu věc a spoléhat, že mi zajistí štěstí. Když jí pak člověk ztratí, zbytečně se stresuje. Jinak mi hodně vadí představa, že člověk nosí snubní prsten, prstínek po babičce, přívesek od manželky atd. Prostě jakýkoli okov, oprátku, pomocí které nás má nějaká jiná lidská bytost jakoby "na vodítku".


Pro mě jsou takové věci vzpomínkou na někoho blízkého, který tu už není, nebo na někoho koho mám rád. V žádném případě mi nepřijde, že hodinkama po dědovi se mě někdo snaží ovládat.
Naopak mi přijde absurdní, že kus šutru mi pomůže meditovat a třeba se psychicky naladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.