Talizmany, kamienky, symboly...:) (ezoterika má zelenou:) )
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d575647994504359b1f62e014b204972Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:05 pm    Předmět: Citovat

Nosím jak polodrahokamy, tak symboly - hlavně ve formě různých šperků. Šperky celkově mi připadají jako velmi osobní záležitost - mám ráda kousky s historií či významem, zkrátka takové ozdoby, které jsou víc, než jen ozdobami - ať už je to kámen svým účinkem a nebo symbol....taky si myslím, že když někdo něco takového nosí, měl by vědět, co nosí....na druhou stranu - pokud mám k určitému kousku nějaký vztah a nebo pokud se pojí s nějakou pro mě významnou příhodou, už je to pro mně asi taky něco víc, než jen ozdoba.......

Osobně jsem taky nikdy neměla ráda a ani nenosila přívěsky typu rozpůlené srdce, jméno, medailon s fotkou tj. něco, čím si mě takto viditelně k sobě poutá jiná osoba.......jsem na tom v tomto asi stejně jako Nicole........

Nějaký určitý talisman nemám, ani na ně moc nevěřím.....
Nicméně, před asi 6-ti lety, mě po vystoupení v Děčíně odchytila nějaká slečna s hlediště, a vstrčila mi 2 čínské mince - že prý je má pro štěstí a že mi je chce věnovat za můj tanec......a od té doby je nosím v kabelce.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

používám drahé kameny i talismany
od přítele jsem dostala takovou malou brož - čtyřlístek k maturitě, aby mi přinesl štěstí
od té doby ho nosím, kdy je nějaký vyjímečný den, důležitý test, zápočet, zkouška, ... a věřím, žemi přináší štěstí a to to jde, víra je velice důležitá Wink

o drahé kameny se zajímám už dlouho a mám několik kamínků doma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:

Pro mě jsou takové věci vzpomínkou na někoho blízkého, který tu už není, nebo na někoho koho mám rád. V žádném případě mi nepřijde, že hodinkama po dědovi se mě někdo snaží ovládat.
Naopak mi přijde absurdní, že kus šutru mi pomůže meditovat a třeba se psychicky naladit.

Ty jsi každým coulem pragmatik, tak to zřejmě nevycítíš. Jsou lidé, kteří to cítí a kterým to pomáhá. Jeden příklad za všechny:
Měla jsem ukrutné křeče v žaludku po návštěvě nějaké restaurace. Doma jsem si lehla a na oblast žaludku si položila tyrkys, který je právě na podobné potíže dobrý. Za 15 minut bolest ustoupila, až zmizela úplně.

Samozřejmě, že si nemůžeš jít do lomu nasbírat kdejaký "šutr" Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 4:27 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
sobebor napsal:

Pro mě jsou takové věci vzpomínkou na někoho blízkého, který tu už není, nebo na někoho koho mám rád. V žádném případě mi nepřijde, že hodinkama po dědovi se mě někdo snaží ovládat.
Naopak mi přijde absurdní, že kus šutru mi pomůže meditovat a třeba se psychicky naladit.

Ty jsi každým coulem pragmatik, tak to zřejmě nevycítíš. Jsou lidé, kteří to cítí a kterým to pomáhá. Jeden příklad za všechny:
Měla jsem ukrutné křeče v žaludku po návštěvě nějaké restaurace. Doma jsem si lehla a na oblast žaludku si položila tyrkys, který je právě na podobné potíže dobrý. Za 15 minut bolest ustoupila, až zmizela úplně.

Samozřejmě, že si nemůžeš jít do lomu nasbírat kdejaký "šutr" Laughing


můj přítel je taky takovej "nevěřící", každopádně toleruje moje zájmy a podporuje mě v nich, na vánoce mi koupil knížku masáže drahými kameny, já si ho vzala onehdá jako pokusnýho králíka a vzala jsem achát ve tvaru vajíčka a začala jím kroužit NAD jeho pokožkou (oblast kříže na záda) a on mi po chvíli říká, jak tím kamenem tlačím!! jsem mu řekla, že se nedotýkám, mi nevěřil, vyzkoušela jsem takle na něm skoro veškeré mé kamínky, jeden ho píchal, druhý ho pálil nebo cítil tlak... Cool podotýkám, že jsem se nedotýkala kamenem kůže, mamku zase všehcny lechtali Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2010 8:22 pm    Předmět: Citovat

Prstýnek z kosti. Nosím na řetízku, z lásky, ráda a dobrovolně. Nedělá žádné zvláštní efekty.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:31 am    Předmět: Citovat

To přiznávám, jsem pragmatik Smile Nepopírám, že když má člověk nějaký ten šutr pro štěstí, tak mu zvýší náladu, protože tomu prostě věří a cítí se fajn a je mu líp. Ale že by balvan léčil? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Surrya
81-160
81-160


Založen: 31.1.2010
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 2:08 pm    Předmět: Talismany, symboly Citovat

Já vždycky ráda nosila nějaké šperky nebo přívěsky, či talismany a amulety. Nejvíce mě vša uhranuly keltské symboly a podobné severké artefakty. Rozhodla jsem se už jen ze zájmu to později studovat a mým hlavním takovým symbolem je keltská triquetra

http://www.fantasyobchod.cz/bmz_cache/5/5527a99f23d68a70e7a7a06f02640a5b.image.115x115.jpg

Dále pak pohanský znak slunce a přívěsek který nikdy nesundávám je kovový tygr, strašně dlouho jsem ho sháněla, než jsem ho dostala k Vánocům a je to takový symbol mojí osobnosti a moje vizitka. Alepravdou je, že málokdy odolám těm typickým stánkům, kde mají plno cínových a kovových přívěsků.. vždycky tam nějaké peníze nechám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 3:36 pm    Předmět: Citovat

sobebor napsal:
To přiznávám, jsem pragmatik Smile Nepopírám, že když má člověk nějaký ten šutr pro štěstí, tak mu zvýší náladu, protože tomu prostě věří a cítí se fajn a je mu líp. Ale že by balvan léčil? Rolling Eyes

No dát si na to břicho balvan, to bych si moc nepomohla Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pop.art
321-600
321-600


Založen: 6.6.2009
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 7:14 pm    Předmět: Citovat

Uf...musím se podělit co se mi včera stalo...jdu asi v 21h domů...zmrzlé ruce (polospánek po hektickém dnu).. připravím si klíče do ruky..otevřu výtah....a najednou mi ty klíče vypadly a během 1s zmizely v škvíře mezi výtahem a podlažím.... Hned mně napadlo, že jsem přišla o přívěsek od nejlepší kamarádky který nosím 8let(!!!!!) a přívěsek který máme stejný s přítelem (vzpomínka na začátek vztahu).... dojedu sklíčeně domu..dozvoním se a říkám co se stalo..naštěstí máma neztratila optimismus..zkráceně... 20min jsem se 0.podlaží plazila po zemi v otevřeném výtahu s mobilem (jako baterkou) a mamka nade mnou držela 3m drát (uff ani nevím proč jsme ho měli) a povedlo se !!§ !!! !!!!! klíče ok, ale hl. přívěsky mám zpětVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy mamka ně na závěr dorazila hláškou: "aspoň, že je v tv Ordinace a nikdo nikam nejel" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2010 11:02 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
sobebor napsal:
To přiznávám, jsem pragmatik Smile Nepopírám, že když má člověk nějaký ten šutr pro štěstí, tak mu zvýší náladu, protože tomu prostě věří a cítí se fajn a je mu líp. Ale že by balvan léčil? Rolling Eyes

No dát si na to břicho balvan, to bych si moc nepomohla Laughing Laughing



To bych řekl Laughing
Spíš to přispěje k psychické pohodě, když tomu člověk (aspoň malilinko v hloubi duše) věří. Ale tím to IMHO tak končí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.