Knižní ukázky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 327, 328, 329  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f0fb41b41d397ada62d0f8391a2db9d9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 3:54 pm    Předmět: Citovat

Dana: To je krásné Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 4:09 pm    Předmět: Citovat

2 dana- to je tak pekneeeeee
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 4:24 pm    Předmět: Citovat

Ale no tak holky! Tak já k tomu přidám ještě trochu cynismu - až se budem "rozvádět", tak se poperem o to, která z těch knížek je čí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 4:51 pm    Předmět: Citovat

VYHLÁŠENÍÍÍÍ

Ano ano, nebylo to těžké. Tracyho tygr od Williama Saroyana.

Tuto knihu jsem vybral jednak proto, abyste rozuměli, až se vás budu ptát, jak se má váš tygr. Je to takový dobrý test trejsyovců a netrejsyovců, ale taky z toho, jak se má tygr, se dá leccos o člověku vyčíst Smile

Druhak je to příklad tenounké knížky, která přesto obsahuje moudro knihoven.

Třeťak je to kouzelná knížečka.

Čtvrťak, Laura a její tygři býval můj oblíbený band.

Tak a winner is.......

.... porota to měla velice těžké....

... ale po přemnohém mudrování..........

VÍTĚZÍ DANA!

A to sice především díky pěknému příběhu ke knize a pozitivně znevažujícím dodatku Wink)

Čestné uznání NICE za krásné dokončení příběhu a ilustraci.

Takže Dana může v tuto chvíli a kdykoli dál vyhodit ukázku dle pravidel a kdykoli od zítřka dál jí vyhodnotit. Já v tomto kole vyhrát nemůžu, ale just se zůčastním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 4:56 pm    Předmět: Citovat

Právem hodnoceno, krom toho má Saroyana ráda : ). Těším s ena další ukázku, Dani!
Návrat nahoru
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ó, děkuji, děkuji. Je dobře, že jsem vyhrála hned na začátku, protože později už se určitě nebudu chytat - nedávno jsem na něco podobného narazila někde na netu a nevěděla jsem NIC Shocked (a to si říkám intelektuálka)

Tak, teď nová ukázka. Chtěla jsem dát Malého prince, ale to by bylo ještě lehčí než Tracyho Tygr. Takže dám něco jiného. Je to z knížky, která mě kdysi velmi oslovila a moc ráda se k ní vracím, což u mě není obvyklé. Bude to možná trochu těžší, ale vy na to určitě přijdete.

Cituji:
Ach, nemylte se. Nejsem žádný neopeřený, rozpálený mladík. Jsem starší muž, podlomený na zdraví a na těle a brzy musím zemřít. Jsem vědec a filozof. Tak jako všechny generace filozofů přede mnou znám ženu takovou, jaká je - její slabosti a nízkosti a neskromnosti a nešlechetnosti, její nohy připoutané k zemi a její oči, které nikdy neviděly hvězdy. Avšak věčná, nezvratná skutečnost zůstává: Její nohy jsou krásné, její oči jsou krásné, její paže a ňadra jsou ráj, její kouzlo je mocnější nad všechno kouzlo, které kdy oslňovalo muže, a tak jako pól chtě nechtě přitahuje magnetickou střelku, právě tak chtíc nechtíc žena přitahuje muže.

Žena způsobila, že jsem se vysmíval smrti a dálce, že jsem pohrdal únavou a spánkem. Zabil jsem muže, mnoho mužů, z lásky k ženě, teplou krví jsem křtil naše zásnuby nebo smýval skvrnu její přízně k jinému. Klesl jsem do smrti a do bezecti, kdy jsem zradil své druhy a četné hvězdy nad svou hlavou kvůli ženě nebo spíš kvůli sobě, protože jsem po ní tolik toužil. A ležel jsem v ječmeni, churav touhou po ní, jen abych ji zahlédl jít mimo a nasytil oči zázrakem její vlnivé chůze a jejích vlasů, černajících se nocí nebo hnědých nebo světlých jako len se zlatým popraškem slunce.

Neboť žena je krásná - pro muže. Je sladká jeho jazyku a voní jeho chřípí. Je oheň v jeho krvi a třesk polnic, její hlas je jeho uším nad všechnu hudbu a žena dovede otřást jeho duší, která jindy stojí nezlomně ve vichrné přítomnosti titánů světla a tmy. A muž kromě toho, že hleděl do hvězd, rád hledal ve své daleké představě nebes místo pro valkýry nebo hurisky, protože nebe bez žen si nedovedl představit. A meč zpívající v bitvě nezazpívá tak sladkou píseň, jeko žena zazpívá muži pouhým svým smíchem ve svitu měsíce nebo povzdechem ve tmě nebo když kráčí vlnivě pod sluncem, zatímco on leží v závrati touhy v trávě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 10:25 pm    Předmět: Citovat

Jejda, kdybych to tu tak měla, abych se mohla přesvědčit...je to Tulák po hvězdách od Jacka Londona? Toho mám taky moc ráda!

Pěknou ukázku jsi vybrala Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 8:45 pm    Předmět: Citovat

Copato, že se nikdo kromě Daniely neozývá? To jsem vybrala tak nemožnou knížku? No, dám vám ještě trochu času, třeba se ještě někdo bude chtít zapojit (např. Aha tady vykřikoval, že se zúčastní)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 10:14 pm    Předmět: Citovat

No jo, když já tuhle knížku NEZNÁM! Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Já bohužel taky ne..... Embarassed Stydím se... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 327, 328, 329  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.