Knižní ukázky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 327, 328, 329  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9989478990e2970953403cb96376bdfeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2016 11:24 pm    Předmět: Citovat

Nejdřív formality: Je to kniha od Michaela J. Sullivana ze série Dobrodružství Riyria (Riyria Revelations). Konkrétně se jedná o první knihu - Královské spiknutí.
Pokračovat může třeba Nicole.

A teď ten zbytek: Omlouvám se, že jsem vás tak dlouho napínal. Nakladatelství Argo totiž první tři knihy série dalo do Levných knih a já teď zjistil, že právě Královské spiknutí už není nikde dostupné. A bylo mi blbý nalákat vás na nedostupnou knihu. Takže jí máte naskenovanou zde: http://uloz.to/x9eBfYRs/kralovske-spiknuti-zip. (Heslo jak na uloz.to, tak přímo v samotném zipu, je ,,DV.cz".) PDF soubor je tak, jak to bylo naskenováno (takže možná trochu hůř čitelný), Word je totéž převedeno do textu (tedy čitelnější, ale sem tam asi zůstaly chyby).

Další díly jsou ještě dostupné na Levných knihách.
Druhý díl - Avempartha, tady: http://www.levneknihy.cz/exec/search.aspx?exps=avempartha&mchar=3&SearchType=Fulltext. Tváří se, že je ještě v Kladně, Teplicích a Ostravě. Nebo k objednání online.
Třetí díl - Vzestup Nyphronu, je tu: http://www.levneknihy.cz/exec/search.aspx?exps=nyphronu&mchar=3&SearchType=Fulltext. Ten se online objednat nedá, ale mají ho na Andělu - tam vám klidně sjedu a knížku pošlu poštou. Jinak je v Karlových Varech, Liberci a tam, co Avempartha (Kladno, Teplice, Ostrava).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 6:09 pm    Předmět: Citovat

Velký palec nahoru za doprovodný servis Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 6:28 pm    Předmět: Citovat

Rozhodně se na tu sérii podívám. Vypadá to moc zajímavě.

Děkuji za štafetu.
Mám ten pocit jenom já, nebo je hledání ukázek na netu čím dál obtížnější? Už hledám asi hodinu a nedaří se mi najít jediný zdroj ukázek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seelya
***moderátorka***


Založen: 2.7.2011
Příspěvky: 2258

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 7:16 pm    Předmět: Citovat

hm, ja väčšinou prácne opisujem z normálnej knihy, ak zrovna nemám daný titul vo formáte doc/docx a takých teda fakt veľa nie je Embarassed
_________________
Co víme o lásce? Láska je jako hruška. Hruška je sladká a má určitý tvar. Zkuste přesně definovat tvar hrušky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladyquerida
321-600
321-600


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 8:30 pm    Předmět: Citovat

Díky za odtajnění, připíšu na seznam. Já stejně čerpám výhradně z knihoven a koukám, že tam toho mají dostatek Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so duben 09, 2016 9:40 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Mám ten pocit jenom já, nebo je hledání ukázek na netu čím dál obtížnější? Už hledám asi hodinu a nedaří se mi najít jediný zdroj ukázek.

Na nedostupnosti na netu mi krachly už asi dvě nebo tři knihy, o kterých jsem uvažoval. Na netu to není a doma je to v té ,,knihovně", kde jsou knihy po sloupcích ve třech řadách a bez ladu a skladu. Takže bych radši prosil kupku sena s jehlou, než tam hledat konkrétní titul.

Jinak díky, Bone.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2016 9:07 am    Předmět: Citovat

seelya napsal:
hm, ja väčšinou prácne opisujem z normálnej knihy, ak zrovna nemám daný titul vo formáte doc/docx a takých teda fakt veľa nie je Embarassed


to nie si sama. ja ukážky tiež opisujem z papierových kníh, ktoré mám doma... popravde ma ani nenapadlo, aby som nejaké úryvky googlila. vždycky si listujem a vyberám z toho, čo mám v poličke Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2016 9:51 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi nakonec podařilo něco najít. Doufám, že už to sem někdo nedával:

Dole v ulicích města se galábie otírají o rytířská brnění, kaftany o mnišská roucha a jejich nositelé po sobě navzájem neplivou, ale zdraví se, sdělují si navzájem novinky a zajímavosti a dokonce i nápady.
„Prosím, Vaše lordstvo,“ ozval se Gaius.
Gordinus vzal od něj list. „Ach ano, jistěže. Teď si vzpomínám..., Simon Menahem z Neapole budiž vyslán na zvláštní misi... Židé v Anglii jsou v nesnázích, neb jim hrozí jisté nebezpečí..., místní děti jsou mučeny a usmrcovány...‘ Ach Bože!... a vina se svaluje na židovské obyvatelstvo... Ach Bože, Bože. Máte za úkol nalézt a poslat s oním Simonem osobu, která bude znalá jak řeči anglické, tak i hebrejské, avšak pomluv nikterou řečí z úst nevypustí.‘„
Usmál se na svého sekretáře: „A to jsem učinil, není-liž pravda?“
Gaius se ošil. „Vězela v tom jedna nesnáz, můj pane...“
„Ano, učinil jsem to, docela přesně si to pamatuji. A nenašel jsem jen osobu zběhlou v posuzování vražd, ale zároveň osobu, jež plynně ovládá latinu, franštinu, řečtinu a samozřejmě oba požadované jazyky. Je z mých studentů nejlepší. A tak jsem to řekl i Simonovi, neboť se zdál být
poněkud znepokojen. Nikoho lepšího už není, to jsem pravil.“
„Výborně,“ zvedl se Mordechaj. „Výborně.“
„Ano.“ Gordinus se stále ještě tvářil vítězně. „Myslím, že jsme královy požadavky splnili naprosto přesně, viď, Gaie?“
„Až na jednu drobnůstku, můj pane.“ V chování služebníka bylo něco zvláštního - Mordechaj měl léty vycvičený postřeh. A proč, napadlo ho nyní, byl Simon Neapolský poněkud znepokojen výběrem muže, jenž jej měl doprovázet?
„A jak se vlastně daří králi?“ optal se z ničeho nic Gordinus. „Ty drobné obtíže již vymizely?“
Mordechaj ignoroval dotaz na královy drobné obtíže a obrátil se přímo ke Gaiovi. „Koho jsi poslal?“
Gaius střelil pohledem po svém pánovi, který se mezitím opět pustil do čtení, a ztišil hlas: „Výběr vhodné osoby byl v tomto případě poněkud nezvyklý a já jsem se podivoval...“
„Poslyš, člověče, ta mise je náramně ožehavá. Neposlal jsi doufám nějakého orientálce, že? Žluťase, který by v Anglii svítil jako citron.“
„Ne, nikoho takového jsem neposlal.“ Gordinova mysl se nečekaně znovu zapojila do situace.
„Dobře, a koho jsi tedy poslal?“
Gordinus vyslovil jméno.
Nevěřícnost se odrazila v Mordechajově hlase i výrazu tváře. „Kohože?“
Gordinus jméno zopakoval.
A Mordechajovy nadávky se staly dalším příspěvkem k onomu roku plnému křiku. „Ty jeden
pomatenče, ty starý zatracený blázne!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2016 11:28 pm    Předmět: Citovat

Absolutně netuším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2016 6:13 am    Předmět: Citovat

Tak to jsem taky nečetla ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 327, 328, 329  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.