Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 195, 196, 197  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=696f83bb5a4e57ebeaca36bd12987cdcZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 7:23 am    Předmět: Co nejraději čteme aneb doporučítárna :D Citovat

Dnes se všeobecně říká, že náš národ málo čte, že se spíše kouká na televizi, sedí u počítače a tak podobně... proto by bylo zajímavé, dovědět se, co kdo sem tam přečte...
Twisted Evil Wink

Já osobně jsem knihomol, přečtu skoro vše, co se mi dostane pod ruku, jeden čas jsem rozlišoval knihy dobré a špatné dle toho, jak byly silné a kolik měly stránek... čím více stránek, tím lepší kniha...Embarassed Laughing Wink

Pokud mezi oblíbení žánry nepočítám odbornou literaturu,potřebnou k mé práci, tak nejraději čtu sci-fi, fantasy, válečné knihy, jak dokument, tak romány, sem tam detektivku, no a největší mojí láskou je comix... Twisted Evil Wink
doma mám mraky knížek, takže bych si mohl asi otevřít vlastní knihovnu, no má žena má ke knihám stejný vztah, jako já... poslední dobou raději knihy nekupuji a chodím do knihovny, protože jsem se dostal do stádia, kdy nejdou knihy již skoro nikam dávat... sice jsem započal na půdě budovat na knihy regály, ale až vybalím všechny naše knihy z beden, tak asi nebude již žádné místo pro nové.... Embarassed Confused Cool Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 11:19 am    Předmět: Citovat

Já hodně rád čtu fantasy (např. Pán Prstenů) a sci-fi (např Duna,Hvězdné války nebo knížky od Kulhánka).Jinak jsem v knížkách děsně vybíravej.A poslední 3 knížky co sem čet byly:Od Shakespeara:Romeo a Julie,od G. Orwella:1984 a teď čtu Dekameron od G. Boccacia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 11:51 am    Předmět: Citovat

Já čtu ráda skoro všechno co se mi dostane do ruky Smile Nejvíc fantasy a sci-fi. Oblíbení autoři jsou J.R.R. Tolkien, Terry Pratchett,... V poslední době hodně čtu kníky od Wilbura Smithe, líbí se mi i detektivní knížky a romány z lékařského prostředí které píše Robin Cook. Mám ráda i zvířecí příběhy od J. Herriota. Ale klidně si přečtu třeba Bibli , když mě to chytne... Smile A pak teda ještě můžu básničky od J. Wolkera...Všeobecně shrnuto čtu hodně a ráda... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 12:26 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Já hodně rád čtu fantasy (např. Pán Prstenů) a sci-fi (např Duna,Hvězdné války nebo knížky od Kulhánka).Jinak jsem v knížkách děsně vybíravej.A poslední 3 knížky co sem čet byly:Od Shakespeara:Romeo a Julie,od G. Orwella:1984 a teď čtu Dekameron od G. Boccacia.


ahoj kafinku, cos rikal na toho orwella? to je jedna z mych nejoblibenejsich knizek! desiva, lec podnetna a zda se i dost reflektujici skutecnost....
jinak , co se tyka knizek... ale jo, semtam ctu, proti drivejsku je to ale bida:-) ale tezko vybrat nejoblibenejsi....
Momentalne jsem zamilovana do detske knizky od Daisy Mrazkove- Halo, Jacicku:-) fakt a uprime to doporucuju, treba jako darek pro deti... moc pekne a ne trivialni ilustrace, krasne a ne trivialni texty,...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 12:34 pm    Předmět: Citovat

jen tak pro ilustraci vam poslu zaverecne dve vety knizky:

"Proč je nebe tak daleko??

?Vždyť je blízko, hlupáčku,? řekl Slon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 12:54 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
ahoj kafinku, cos rikal na toho orwella? to je jedna z mych nejoblibenejsich knizek! desiva, lec podnetna a zda se i dost reflektujici skutecnost....
Moc se mě líbila i když byla trochu děsivá-hlavně ten konec mě dostal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 1:24 pm    Předmět: Citovat

Jů, Clondyku, ty vždycky přijdeš s takovým tématem, ke kterému by se daly psát desítky příspěvků a pořád by člověka ještě něco napadalo.
Knížky miluju. Nechápu lidi, kteří říkají, že je čtení NEBAVÍ Question mě to přijde daleko přínosnější než čučet na telku.
Dá se říct, že taky přečtu snad všechno včetně kuchařek Smile ale přeci jen by se dalo něco vybrat. Na gymplu jsem třeba milovala americkou literaturu kolem 50. let +-. Takže Kerouac, Saroyan, Ginsberg apod. Taky mám ráda Salmana Rushdieho, je prostě masakrální, ale to už je trošku novodobější záležitost. Je proslavený kvůli Satanským veršům, ale mi se asi nejvíc líbil Maurův poslední vzdech nebo Hanba, nemůžu se rozhodnout, ale rozhodně doporučuju přečíst. No a díky studiu jsem se dostala k francouzské literatuře, a tím nemyslím Balzaca, Zolu a Huga, což jsou asi jména, která si většina lidí pod tím pojmem představí. Poslední co mě nadchlo byla asi Sylvie Germainová. A taky Michel Tournier. Pokud máte rádi romány, které jsou tak trochu pohádky, tak by se vám tihle dva mohli docela líbit. Ale pozor, nečíst dětem před spaním! Zas takové pohádky to nejsou.
No vidíte, jak jsem se zase rozepsala, na takové otázky se vážně nedá odpovědět jednou větou. Napadá mě spousta dalších věcí, ale radši toho nechám, ať není tenhle příspěvek přes celou stránku.


Naposledy upravil * dne pá říjen 12, 2007 6:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 1:53 pm    Předmět: Citovat

Jj,Clondyk dycky přijde s něčím zajímavým.Je to prostě zlatá horečka Razz .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 2:44 pm    Předmět: Citovat

Moje už několik let #1 kniha je asi nejtenčí kniha, jakou najdete... vklouzla mi tenkrát v Budapešti do ruky úplnou náhodou.. přečtete ji za 2 hodiny, zůstane s vámi 20 let.... Je to báseň, hudba, obrázek.. a taky literatura.

Alessandro Barrico: Hedvábí

(a kdo jste joooo angličtinář, tak anglický překlad je lepší než český Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 3:56 pm    Předmět: Citovat

Knihy miluju , jsem knihomol už od dětství . Very Happy A čtu všechno až na detektivky , ty mě moc nebaví . Nejraději mám životopisy a historické . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 195, 196, 197  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.