Koníci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=379906da2830f6238aaee67868d1e04bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2015 10:16 pm    Předmět: Citovat

No a také se musím trošinku pochlubit.
Jelikož si Ashleynka přála kamaráda, tak mi běhá po zahradě můj vysněný ryzáček. Foto v galerce. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2015 10:46 pm    Předmět: Citovat

Bohužel bych to nebyla já, kdyby vše probíhalo jednoduše Confused

,,Chovatelé" celou akci pojali jako odstav a malej mi několikrát rozbořil ohradu. Takže místo slušně vychovaného hříbátka, jsem tu měla nešťastného, vyděšeného tvorečka, který si v žádném případě nechtěl pustit člověka k tělu. Do dnes se vůbec neráčili ozvat, jak se mu daří. Evil or Very Mad

Tak jsme se začali hezky pomalinku kamarádit, naučila jsem mu dávat ohlávku, chodit na vodítku, v klidu stát při čištění, zvedat nožičky - opravdu mu je nechci utrhnout Very Happy Chtěla bych s ním letos začít trénovat trailové překážky. Bylo by fajn se v budoucnu ukázat na nějakých závodech. Malej má krásné chody - vysoká akce welsh coba a plavnost arabů. Také ho baví skoky ( zatím přírodní ) a už umí i procházet vodou.

Chodíme na dlouhé procházky a naše jedinečné podmínky divoké Šumavské přírody mi umožňují ho pouštět na volno. Je to nepopsatelný pohled, když si běhá po lukách a lesích kam ho jen jeho rychlé nožky nesou. Užívá si hříběcí volnosti, vyhazuje, skáče do vzduchu a hraje si na dostiháčka. Razz Nebo když spolu ležíme pod třešní, vyhříváme se, posloucháme zpěv ptáčků a já mu nadávám, že se nechá hladit a drbat jako každý zmlsaný chlap Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2015 11:40 am    Předmět: Citovat

Teda ty "chovatelé" jsou fakt na odstřel - radši si ani nechci představovat, že by se to hříbě takhle taky mohlo dostat do ruky někomu, kdo nemá takovou soudnost/empatii/trpělivost jako Ty. Ono už to, že neprojevují zájem o jeho další osudy svědčí o mnohém. Každopádně moc držím palce, ať se vám spolu daří - ono zase možná tím, jak se s koníkem sžijete takhle od úplných základů, bude ta vazba mezi váma ještě intenzivnější, než kdyby se ti dostalo do ruky už "vychovaný" hříbě (ale stejně je to od těch lidí nezodpovědnost, přinejmenším měli dopředu varovat).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2015 8:17 pm    Předmět: Citovat

Musím přiznat, že mě dost zklamali. Působili na mě celkem slušným dojmem....Jen by mě zajímalo, ke komu se dostaly ostatní hříbátka. Confused Taky malýho inzerovali jako Welsh part-breda, v kupní smlouvě je to také napsané, ale když mi přišel průkaz koně tak je tam zapsaný pouze jako pony typ. Takže se nemůžeme účasnit žádné výstavy velšských koní. Což mě mrzí, jelikož to byl dlouhá léta můj sen a on by měl šanci na slušné umístění. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2015 7:34 am    Předmět: Citovat

Tak takováhle neserióznost fakt zamrzí - klamání zákazníka jako vyšitý. Akorát že u těch zvířat to je tak, že holt nejsou obyčejný zboží a nedají se jen tak vrátit. Přece jenom je tam citový pouto, a navíc člověk prostě nemůže někoho, kdo je na něm závislej a po spoustě práce k němu pojal důvěru, poslat zpátky zmetkům, který s ním budou zacházet bůhvíjak a prodají ho bůhvíkomu. A oni z toho prostě těží... Crying or Very sad
Držím s koníkem palce, ať Vám to spolu jde - a koneckonců není všem dnům konec, třeba ten Velšan časem bude, jenom se budeš ještě pár let jenom těšit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 10:29 pm    Předmět: Citovat

No já pořád nevím, jestli je mám nahlásit na svaz - jelikož tohle je nezákonná černá plemenitba a bylo by nefér, aby se takhle napálil někdo další. Sad Vůbec to nechápu - tak když už si někdo přiveze koně až z Anglie, tak jaký je problém ho zapsat do plemnné knihy? A ta jeho máma je to samé. Hlavně že malej byl už její čtvrté hříbě. Když jí viděl můj kovář, který mi malého pomáhal chytat ten den kdy ho přivezli, tak se zděsil. Kobylka byla dost hubená. Proto se i Jokiho chtěli zbavit. Hádám, že už byla zase březí. Evil or Very Mad A to mají čtyřiceti letou chovatelskou praxi a dcera toho pána je veterinářka. Tak kde už by měl mít člověk jistotu, že vše je tak jak má být?

Je jasné, že malýho bych pryč nedala. On je hroznej poděs a velmi nedůvěřivý. Kdyby se dostal do špatných rukou, tak nechci ani pomyslet. Hodně mi připomíná mého valáška Šimonka. Taky měl tátu welshe a byl vysoko v krvi. Sice drobný koník, ale velmi rychlý a na ježdění komplikovaný. Takže jakého jezdce by měl vozit? Šel z jedněch otřesných podmínek do druhých, dostal nálepku životu nebezpečný a mě trvalo několik let, než jsem ho dala do pucu. Nikdy se nepřestanu trápit tím, že jsem ho musela prodat. Myslela jsem si, že jsem mu našla dobrý domov u lidí, kteří na něho budou hodní. Ale když se mu začaly zhoršovat zdravotní problémy a vrátili se mu staré zlozvyky - např. že útočil na druhé, pořád se točil dokola a okusoval si zadní nohy - tak se ho chtěli zbavit ( vím, že to taky neměli jednoduché, ale mít koně je velký závazek ). Nakonec ho prý ukradli a odvezli někam na Slovensko. A já nevím, jestli ještě žije a děsí mě když ano, tak v jakých podmínkách. Crying or Very sad A přitom, jít od začátku k lidem, kteří by s ním zacházeli jak se má, tak mohl být skvělý sporťák i plemeník...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 10:37 pm    Předmět: Citovat

Jinak dnes jsme využili sluníčkového počasí a dali si dlouhou procházku přes louky. Malej si zase užíval svobodného běhání, hezky skákal přes padlé stromy, zdolával kamenité meze a pochod vodou. Doma jsem ho pořádně vyčesala - ach to línání - a říkala jsem mu, že bude mít za chvíli ocásek jak dospělák. Už ho má skoro na hlezna a začíná se mu rovnat. No a samozřejmě nemohla chybět pořádná dávka drbání a hlazení. Wink Je srandovní, jak si to užívá a kdybych byla svolná, tak to můžeme dělat celý den. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 9:28 am    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 7:10 am    Předmět: Citovat

Musím se vám pochlubit Cool !
Dostala jsem možnost pracovat s mladými koňmi. Jsou to mladí, ale už obsedlí - nicméně neježdění, rozjaření valášci. Jsem z nich nadšená! Jelikož se teprve seznamujeme, nemám potřebu na nich ještě jezdit a tak děláme ze země.
A jeden, ten je tak ,,interaktivní" nebo jak to popsat Laughing ! Pro mě božská povaha! (toť první dojmy, známe se tak měsíc?) Chytrý, až vyčůraný, spíš dominantní - rozený šéf. Díky tomu se s ním tak skvěle pracuje! Funguje na principu odměny, která je u něho tak primitivní (za odměnu si na chvíli může zahrát na šéfa a může jít za mnou do kruhu) . Ale co mi na něm vadí je, že mi v kruhovce pohazuje hlavou. S lonžkou je to extrém, řekla bych, že to mě i ssssštval. Tak teď děláme bez lonžky - je to lepší, ale dělá to pořád. Nevíte někdo, jak na něj? Nechci, aby z toho byl zlozvyk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 7:15 am    Předmět: Citovat

Jinak je ten valášek opravdu inteligentní a chápavý. Moji přízeň si možná získal jistou podobností s moji životní láskou Laughing , s mým poníkem.
Na tom ponďovi už moc nejezdím, děláme spolu ze země. A teď se k němu tak ráda ,,vracím"po práci s těma mlaďochama Very Happy . Protože on je fakt na jiném levlu a funguje mi takřka na myšlenku. Pracovat s ním je takový balzám na duši Embarassed . Aaale tím neříkám, že ti mlaďoši mě nebaví - naopak, jsou skvělí, skvělá zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.