Koníci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9b625f35a753648f578fdcd00c98ad85Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2015 9:40 am    Předmět: Citovat

Tak to vypadá, že se azse vracím k ježdění a chci se dovybavit, staré rajtky už mi nejsou. Máte někdo zkušenost s rajtkama z Decathlonu? Nebo si mám raději zajít do jezdeckých potřeb? Investovat chci max. 1500 Kč (samozřejmě čím míň, tím líp).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2015 9:46 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že především záleží na tom, jak ti rajtky sedí a z jakého jsou materiálu. Wink Já jezdím většinou v jaens. Přece jen to k tomu westernu víc jde. Ikdyž, teď jaksi nejezdím v ničem, jelikož se u Ashleynky začíná projevovat dušnost. Crying or Very sad Bohužel má sklon k alergiím - má i letní vyrážku. Takže mám další starost. Tak nás čekají už jen klidné vyjížďky a psychická příprava na ježdění arabského torpéda. Very Happy To bude legrace. Ještě, že se s ním pracuje takhle od mala. Už začíná mít hřebčí manýry - budu kousat, kopat, no prostě dělat si co chci. Jenže u mě mu to neprojde. Smile Ale musím přiznat, že je ochotný. Ikdyž se mu něco nelíbí - například trapácké vzorné chození na vodítku, práce v terénu, odcházení od Ash, atp. tak se snaží vyhovět. Neumím si představit, že by byl u někoho, kdo by se bál jeho projevů dominance a třeba i takového pokusu o vyrvání se z vodítka. Nějaké skákání do vzduchu mě nemůže rozházet. Laughing On moc dobře ví, že já jsem vedoucí-sice přísná, ale spravedlivá. U něj je trošku potíž, že měl tak složitý začátek a lidem moc nevěří. Takže je plachý a raději si je nepouští k tělu a nebo je považuje za něco ,,podřadného" a zkouší si je podmanit. Myslím, že při neodborném zacházení, by z něho byl zlý kůň. Což by byla škoda, protože je hezký na pohled a má i talent k sportování. Pokud vše půjde dobře, tak bych s ním ráda zabrousila do distanček a extreme trailu. Cool Uvidím, co mu bude dělat radost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gab
321-600
321-600


Založen: 26.12.2012
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2015 7:10 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
Tak to vypadá, že se azse vracím k ježdění a chci se dovybavit, staré rajtky už mi nejsou. Máte někdo zkušenost s rajtkama z Decathlonu? Nebo si mám raději zajít do jezdeckých potřeb? Investovat chci max. 1500 Kč (samozřejmě čím míň, tím líp).


Zkus kouknout na bazary (např. Bazoš.cz) - seženeš tam fajn rajtky za fajn ceny Wink . Jinak rajtky z Decathlonu jsem si nikdy nekoupila - přišly mi hrozně drahé na to, jak vypadaly (jak se tvářily v obchodě, nejezdila jsem v nich ani si je nezkoušela, takže nevím, no).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2015 8:32 pm    Předmět: Citovat

Tak se mi konečně podařilo oživit foťák a v galerce mám nové foto hříbátka. Klouček mi pěkně roste do krásy Very Happy Užívá si běhání po lukách, kde si i hezky nacpe bříško Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: so leden 02, 2016 4:04 pm    Předmět: Citovat

Přeji všem přátelům koní krásný a kouzelný rok 2016 Wink

Včera jsme si vyšly se sousedy na tříhodinovou novoroční procházku. Sluníčko krásně hřálo a nebe bylo vymetené. Procházely jsme se po lesních cestách v půli mé drahé hory. Melej si hezky vykračoval jako první. Jen nám trochu cestu komplikovala ledovka. Pěkně skákal příkopy, proplétal se mezi stromy a překračoval překážky z klacků. Pak jsme si udělaly přestávku u zastřešeného odpočívadla, kam bez zavahání vešel se mnou. Mohla jsem se pohodlně usadit na lavičku a popíjet svařák, který hezky zahřál promrzlé útroby. Very Happy Omrkly jsme loveckou chatu schovanou mezi mohutnými smrky, prošly přes kamený most a vlezly do horského potůčku, kde se male napil a mě málem natekla ledová voda do gumáků Smile Začalo se ochlazovat a sluníčkový den vystřídala mlha tak hustá, že bylo vidět jen na pár metrů. Byl to nádherný začátek roku...

Foto v galerce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2016 8:32 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsme si užili zase moc hezkou prochajdu. Sice pofukoval studený vítr a tak jsme museli jít lesem - kde nebylo naštěstí tolik sněhu jako na loukách. Hříbátko Joky běhal mezi stromy a uždiboval borůvčí. Pak se jal kousat Ashleynku do zadku, aby si s ním pohrála. Ta měla ovšem práci (šacovat mamky kapsy nacpané mrkví) a tak po malým jen vykopla. Takže běhat ve sněhu jsem musela opět já. Malej lítal za mnou, ale dával si pozor, aby na mě nešlápl. Párkrát jsem se mu schovala pod mladé smrčky a on se s funěním šel podívat, co to tam je za strašidlo. Já na něj bafla, on vyskočil do vzduchu a tančil kolem jak baletka. Laughing Pak jsem to vzala dolů z velkého srázu o on bez zaváhání skočil za mnou. Prostě super crossař. Jelikož jsme domů nechtěli znovu absolvovat chůzi po sněhové louce, vzali jsme to lesem - my v čele. Prodírali jsme se houštím a mezi stromky, které rostly blízko u sebe, takže jsem mu držela hlavu u země. Zvládl přejít po kameném tarasu a přeskočit padlé stromy. Zdáli jsme uslyšeli zoufalé volání Ash, která to prolezání lesem s mamkou vzdali a raději šli kus cesty domů po louce. S malým to ani nehlo a dál kráčel v klidu za mnou Smile Doma dostal zaslouženou porci mrkve a bylinkový čaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2016 8:40 pm    Předmět: Citovat

Teda Ali, číst ty tvoje příspěvky, to je vždycky jak z krásného snu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: ne duben 24, 2016 4:13 pm    Předmět: Citovat

To máš pravdu - většinou to je opravdu jak pahádka...splnění snu jedné malé holčičky, která si tak moc přála svého koně Razz

Akorát včera to byl celkem horor Confused Napouštěla jsem koníkům vodu do lavoru a Jocky si vyhlédl místo na válení - bohužel blízko ohrady. Takže se mu povedlo dát si nohy pod ohradu ( tři řady pásky a lať ) zjistlil, že nemůže zpátky a začala panika. Mohl ohradu zničit a sám si opravdu ošklivě ublížit. Tak jsem k němu šla, začala ho hladit a říkat mu, že musí hezky v klidu ležet. Protáhla jsem se pod ohradou a skrčila mu zadní nohy. Ty jsem mu pak protáhla pod páskou. Přední měl za sloupkem a opět ve vyndání bránila páska. Jednu měl nataženou, ale po chvilce se mi podařilo skrčit i přední nožky. Celou dobu jsem mu říkala jak je hodný a on trpělivě čekal až ho vysvobodím. Být to jiný kůň tak nevím, jelikož jsem několik okamžiků měla obličej přímo u kopyt a kdyby začal panikařit mohl mi ukopnout hlavu Shocked Když už byly nožky vysvobozené, tak jsem ho musela přetočit na druhý bok. Nikdy bych nevěřila, že mám takovou sílu a v jeden moment jsem si říkala, že to snad nezvládnu. Snažila jsem se ze všech sil a nakonec se mi ho podařilo převalit, řekla jsem mu aby vstal a šla domů omdlít Laughing Díky bohu za tu arabsko velšskou krev a za jeho důvěru ke mě. Moc to pro mě znamená...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: so květen 07, 2016 8:54 pm    Předmět: Citovat

Dnes byl den jako vymalovaný a jelikož už nám vyrostla mladá travička, koníci měli propůstku do zahrady - samozřejmě pod dohledem, jelikož Ash je mlsná jak koza a žádná kytka si před ní není jistá Very Happy Nově zasazené jabloně jsme pro jistotu zamotaly do záclony, takže vypadají jako strašáci:) Maliny a ostružiny jsme přesadily k plotu za ohradu, tak snad letos bude nějaká úroda. Mladý Joky byl tak spokojený, že jsem od něj dostala velkou májovou pusu. Foto v galerce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alionia
161-320
161-320


Založen: 7.2.2010
Příspěvky: 268

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2016 5:47 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se po delší době koukala na starší fotky, kdy jsme s Jokym vyšli na jeho první procházku a ani se mi nechtělo věřit, že to byl takový malý pišišvor Laughing Dala jsem jednu fotečku do galerky, tak se můžete podívat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.