Co křesťanství dalo a vzalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ba855f308f6ecfb78753c5bc11779668Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:37 am    Předmět: Citovat

Malonek napsal:

Ano, ale kdyby nebylo křesťanství, našli by si něco jiného. Oni ho jen zneužívali jako prostředek dosáhnout toho, co chtějí. Takové lidi já osobně nepovažuji za opravdové křesťany.


Přesně, mezi náboženství a církev nejde dát rovnítko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:44 am    Předmět: Citovat

Gore: děkuji. Jinak aby tu nedošlo k mýlce, ač se zdá, tak já nejsem věřící (praktikující křesťaň nebo tak něco), ale jsem ochotna uznat, že náboženství má svůj význam a to ne zanedbatelný, ono především díky svým věřícím kamarádům se mi povedlo získat na to nadhled, už nemám potřebu se hádat o existenci/neexistenci Boha, význam víry je totiž úplně někde jinde a ať je to Bůh, osud nebo přirozený řád věcí, je to to samé. A patří to k naší společnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 2:29 pm    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Gore: děkuji. Jinak aby tu nedošlo k mýlce, ač se zdá, tak já nejsem věřící (praktikující křesťaň nebo tak něco), ale jsem ochotna uznat, že náboženství má svůj význam a to ne zanedbatelný, ono především díky svým věřícím kamarádům se mi povedlo získat na to nadhled, už nemám potřebu se hádat o existenci/neexistenci Boha, význam víry je totiž úplně někde jinde a ať je to Bůh, osud nebo přirozený řád věcí, je to to samé. A patří to k naší společnosti.


V tom případě mám dotaz, kde je tedy význam víry. Možná celý život žiju v mýlce, a tak bych nechtěl pokračovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 5:09 pm    Předmět: Citovat

Význam víry vidím v nalezení klidu, vlastního (pocitového) místa, pokory k věcem, co se v životě přuhodí.. Takové nalezení harmonie. Někdo ten vnitřní klid najde ve víře, někdo ho hledá jinde. (já hledám jinde)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 6:54 pm    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Malonek napsal:

Ano, ale kdyby nebylo křesťanství, našli by si něco jiného. Oni ho jen zneužívali jako prostředek dosáhnout toho, co chtějí. Takové lidi já osobně nepovažuji za opravdové křesťany.


Přesně, mezi náboženství a církev nejde dát rovnítko.
A je to ještě složitější... Náboženství je prázdný věroučný sytém (bez víry). Takže nelze položit ani rovnítko mezi náboženství a víru. Též pojem církev je složitější - ale to už tu nakousla Malonek. Že není věřící (ten, kdo věří) jako věřící (člen nějaké organize zvané církev)... No maglajs je v tý terminologii. Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 7:28 pm    Předmět: Citovat

Bohužel, většina dnešních lidí tady u nás, kteří se nikdy s opravdovým křesťanstvím nesetkali, jsou naprosto ovlivnění antikřesťanskou propagandou, která se odehrává ve všech médiích - kdy naposledy jste slyšeli o křesťanství něco dobrého?
Já si teda nějak nemůžu vzpomenout.
(proč se nikde nepíše o tom, kolika lidem pomáhá charita, o tom, že církev staví hospicy pro lidi, kteří umírají a neměli by nikoho, ale tam se o ně starají sestřičky?, proč nikdo neuvidí onu dobrou stránku věci? asi proto, že lidi dneska zajímají už jen skandály a podobně...)

Jsem ale člověk, který může na věc pohlédnout z té druhé strany - chodím totiž na křesťanský gympl, sama se považuju za křesťanku(i přesto, že si některté věci vykládám po svém, protože se mi nepozdávají) a znám plno věřících lidí.

Většina z nich jsou lidi, kteří mají uspořádané hodnoty(asi tak, že na prvním místě je láska k druhým lidem, což dneska možná trochu upadá), na život se dívají z hlubšího pohledu a jsou to moc fajn lidi. (a jsou úplně normální, opravdu! )
Samozřejmě, že se v křesťanských sférách najde pár fanatiků, konzervativců a zapřisáhlých "farizeů". Ale celkově si myslím, že má křesťanství moc pěkné myšlenky a fascinující podstatu - Bůh, kerému na nás záleží až tak, že se dá přibít na kříž...

Taky dost lidí argumentuje proti křesťanství tím, že přece v historii spáchala církev tolik zločinů! Jenže zapomínají, že v té době byl katolicicmsus povinný pro všechny(církev byla spojená se státem), proto do církve patřili(a sedali si do jejího vedení, jelikož to přinášelo v té době obrovskou moc) lidé bez žádného vnitřního přesvědčení a na to, co hlásal Ježíš, svrchu kašlali.

Tak asi tak.



Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 7:39 pm    Předmět: Citovat

Já sice křesťan nejsem, ale rozhodně si třeba nemyslím, že by křesťanství bylo jen špatné. V historii se toho spousta stalo, ale spíš kvůli zvůli některých, ale není důvod kvůli tomu zavrhovat základní myšlenky, které jsou podle mě pěkné... (znám křesťanů sice celkem málo a s některými, co znám, mát trochu problém - chtějí tak moc pomáhat ostatním, až si sami o pomoc nikdy neřeknou a pak skončí vystresovaní a s nemocemi ze stresu apod., ale to nebude problém všech...) A to co je nebo není v médiích - to je kapitola sama pro sebe... Nic není černobílé, ani křesťanství ne. Hodně mi taky otevřeli oči na VŠ, musím říct, že skoro všichni co nás učí jsou věřící (máme tam kněze, dalšího kněze, ten bohužel zemřel Sad, jezuitu...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:12 pm    Předmět: Citovat

Zénais napsal:
Bohužel, většina dnešních lidí tady u nás, kteří se nikdy s opravdovým křesťanstvím nesetkali, jsou naprosto ovlivnění antikřesťanskou propagandou, která se odehrává ve všech médiích - kdy naposledy jste slyšeli o křesťanství něco dobrého?
Já si teda nějak nemůžu vzpomenout.
(proč se nikde nepíše o tom, kolika lidem pomáhá charita, o tom, že církev staví hospicy pro lidi, kteří umírají a neměli by nikoho, ale tam se o ně starají sestřičky?, proč nikdo neuvidí onu dobrou stránku věci? asi proto, že lidi dneska zajímají už jen skandály a podobně...)

Jsem ale člověk, který může na věc pohlédnout z té druhé strany - chodím totiž na křesťanský gympl, sama se považuju za křesťanku(i přesto, že si některté věci vykládám po svém, protože se mi nepozdávají) a znám plno věřících lidí.

Většina z nich jsou lidi, kteří mají uspořádané hodnoty(asi tak, že na prvním místě je láska k druhým lidem, což dneska možná trochu upadá), na život se dívají z hlubšího pohledu a jsou to moc fajn lidi. (a jsou úplně normální, opravdu! )
Samozřejmě, že se v křesťanských sférách najde pár fanatiků, konzervativců a zapřisáhlých "farizeů". Ale celkově si myslím, že má křesťanství moc pěkné myšlenky a fascinující podstatu - Bůh, kerému na nás záleží až tak, že se dá přibít na kříž...

Taky dost lidí argumentuje proti křesťanství tím, že přece v historii spáchala církev tolik zločinů! Jenže zapomínají, že v té době byl katolicicmsus povinný pro všechny(církev byla spojená se státem), proto do církve patřili(a sedali si do jejího vedení, jelikož to přinášelo v té době obrovskou moc) lidé bez žádného vnitřního přesvědčení a na to, co hlásal Ježíš, svrchu kašlali.

Tak asi tak.



Very Happy


čistě filozoficky, dal by se tam přibít kdyby věděl jak to všechno jednou bude? a zaslouží si lidé vykoupení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

čisto teologicky: ako Bohočlovek vedel, do čoho ide Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 9:08 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Juanittou, on sem přišel s tím, že to tak dopadne, ale stálo mu to za to.
Teda, my jsme mu stáli za to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.