Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6b6831713df51c2dbba064b3e40a42afZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 2:58 pm    Předmět: Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady Citovat

Doufám že to dávám správně.

Je zde někdo kdo se tímto zabývá? Já mám teda zkušenosti minimální, vlastně žádné, jen s umělou stěnou, ale... strašně strašně strašně mě to nadchlo, chtěla bych lozit, něco umět..
Tak co, kdo z vás leze? A nedělejte že nikdo! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: pá březen 05, 2010 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ty jo! Já sem zatím taky jenom "tichý obdivovatel". Zkoušela jsem to jednou, před několika lety a hrozně se mi to líbilo. Jenže od té doby buď na to nebyly peníze nebo se mnou nikdo nechtěl jít. Nebo sem nevěděla kam. Crying or Very sad Ale vloni jsem začala 2 nové sporty, lukostřelbu a windsurfing. Takže zatím budu pokračovat v tom. Ale až zas nebudu vědět co dělat, určitě se dostanu i k tomuhle Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 1:58 am    Předmět: Citovat

Malinko... když mám možnost, protože znám jen několik málo lidí, co lezou a ti navíc bydlí ode mne daleko. Ale chtěla bych lézt častěji. Na umělé stěně jsem byla jedinkrát a nebavilo mě to tolik jako v přírodě.... to bylo mnohem příjemnější. A shodou okolností se zítra chceme jít poptat v místní škole na možnost využití jejich umělé stěny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xandy
321-600
321-600


Založen: 6.6.2008
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so březen 06, 2010 9:43 pm    Předmět: Citovat

Ja jsem zatim take tichy nadsenec, ale uz mam domluveneho spolulezce, takze uz jen zacit:) Hrozne to chci vyzkouset, doufam, ze mi to pujde, jelikoz nejsem zrovna ten slachovity typ Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 7:38 pm    Předmět: Citovat

Xandy, já mírně řečeno vůbec nejsem šlachovitý typ! Very Happy
Jsem tak slabá že se ani nepřitáhnu. Budu muset začít posilovat abych něco dokázala.
Naštěstí i můj drahý byl, vyzkoušel, líbilo, takže možná že se toho chytnem oba a budem chodit mj. spolu...
Zítra jdu omrknout boty.
Mno a někdy, kdo aktivně leze;-) ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ja bych lezla...za splneni dvou nemoznych podminek - a)ze bych videla na vsechny dury a zachyty pri lezeni tak, jako je vidim zdola a b) ze by me po vylezeni nahoru pak nekdo snesl dolu se zavazanyma ocima - ja nerada hloubky Laughing Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chudobka
8-20
8-20


Založen: 8.6.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 08, 2010 11:37 am    Předmět: Re: Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady Citovat

Soniczka napsal:
Doufám že to dávám správně.

Je zde někdo kdo se tímto zabývá? Já mám teda zkušenosti minimální, vlastně žádné, jen s umělou stěnou, ale... strašně strašně strašně mě to nadchlo, chtěla bych lozit, něco umět..
Tak co, kdo z vás leze? A nedělejte že nikdo! Laughing

Ahoj holčiny, já lezu, teď jsem to počítala a je to už deset let, toto letí Sad.
Tak Soniczko, jestli máš nějaké dotazy, jsem tu pro tebe k dispozici
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soniczka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.6.2008
Příspěvky: 1017

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 6:36 pm    Předmět: Citovat

Jé Chudobko, teď jsem toho teprve všimla, promiň...
Zajímá mě toho hrozně moc:
kde lezeš (stěny, skály, kde)
jak často
s kým
co tvoje výstroj? (kolik jsi musela investovat, za jak dlouho, nějaké postřehy?)

hm to je pro začátek asi všechno... a děkuju moc..
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chudobka
8-20
8-20


Založen: 8.6.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 2:53 pm    Předmět: Citovat

Soniczka napsal:
Jé Chudobko, teď jsem toho teprve všimla, promiň...
Zajímá mě toho hrozně moc:
kde lezeš (stěny, skály, kde)
jak často
s kým
co tvoje výstroj? (kolik jsi musela investovat, za jak dlouho, nějaké postřehy?)

hm to je pro začátek asi všechno... a děkuju moc..

Začala jsem na umělé stěně, ve škole (dělala jsem FTVS v Praze), tam jsem se seznámila s jinými lezci, ti mě vzali na skály a už to jelo. Teď lezu přes zimu většinou na stěně, ale když je sucho a sluníčko, tak i venku no jo a občas ledy, tam se dostanu ale tak dvakrát za zimu a mám toho plný zuby, protože nemám ráda zimu a mokro. Naštěstí pro tuhle zimu už mám splněno Very Happy. Přes léto lezu převážně venku- hlavně na písku, to je ta pravá lezecká romantika, občas vyrazíme i někam ven (Německo, Itálie, Francie), tam je to lezení sportovnější a cesty jsou líp zajištěné, takže nehrozí nějaké velké úrazy. Nedávno jsem si našla nového přítele, který je trochu bezmozek a leze nejvíc v horách, tak mě asi nějaké to horské lezení taky čeká a už se na to docela těšímSmile.
Jak často...tak ideál je čtyřikrát týdně, ale já to mám ve vlnách..takže někdy třeba měsíc nic a někdy obden..jinak na skalách trávím skoro každou dovolenou. Za těch deset let jsem měla jen jednoho přítele- nelezce, jinak jsem měla vždycky partnera na lezení, ze kterého se stal partner opravdový...navíc, v tomhle sportu není nouze o kamarády, takže se vždycky nějaký spolulezec najde.
Co se týče výstroje, pro začátek ti stačí lezačky (od 500 výš), sedák (kolem 500) a maglajz pytlík (200 a víc), když lezeš venku, tak dvě karabiny, jistítko a odsedka (smyčka). Další krok bych viděla lano (dle délky od 2500), expresky(jedna cca 300 a potřebuješ jich minimálně šest)- ale to není úplně nutné.. já jsem si věci dokupovala postupně, občas jsem něco dostala...největší radost jsem měla z vlastního lana (že už my holky nebudem tak závislý na těch chlapech a budeme si moct lízt co chcem)..no, stejně s těma chlapama lezeme Smile
Jinak, lezení je krásný sport a buď tomu propadneš, nebo ne. Nic mezi neexistuje, tak hore zdar a jesti jsi z Prahy, tak se určitě potkáme někde na stěně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po srpen 29, 2011 12:25 pm    Předmět: Citovat

Chystám sa na lezecký víkend, samozrejme pre úplných začiatočníkov, na skale som bola len raz a na stene asi tri krát Embarassed Chcem sa na to pripraviť, najmä fyzicky, máte niekto nejaké tipy čo robiť? nejaké špeciálne posilovačky alebo skôr kondičné cvičenie?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.