Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6d16a60e9ea03e9e749228a8ff67e137Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so duben 27, 2013 8:07 pm    Předmět: Citovat

Meadow to je super, 5- je pro začátek dobrý i s odpočinkem Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2014 9:05 am    Předmět: Citovat

Děcka, máte někdo zkušenost s ledovým lezením? Jedu v únoru do Vysokých Tater, ale vůbec nevím, co s sebou za oblečení, bude to má první zkušenost tohoto typu. Vlastním klasickou softshellku, turistické kalhoty, které neprofouknou a hned nepromoknou, jsou rychleschnoucí a pak klasické oteplováky, ještě se monžá doma najde nějaká lyžařská bunda.. Hodí se z toho něco na lezení? Nebo budu muset vše kupovat nové?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2014 11:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj porcelainswan, já sice nelezla v ledu v Tatrách, ale na vysočině a tam stačila softshelka a kalhoty co jsou odolný, ale samozřejmě to může promoknout. Takže pokud nevlastníš něco nepromokavýho odolnýho, počítej s promočením. Pokud se promočíš, tak by to teoreticky ještě mohlo při hodně špatným počasím zachránit termoprádlo, co tě trochu zahřeje i v mokrým. Důležitý jsou rukavice, vem si určitě náhradní, ty budeš mít míceméně durch mokrý, ať jsou jakýkoliv, u velmi kvalitních to chvíli vydrží. Samozřejmě hodně teplejch vrstev, přecejen vymrzneš při jištění. Kvalitní pohorky předpokládám máš Smile Rozhodně nezapomeň na čepici pod přilbu a třeba "buff" šátek přes bradu, podle počasí.

Ještě bych podotkla, že při ledovým lezení, pokud nejsi 100% opatrná, tak si kalhoty můžeš snadno mačkou natrhnout, mně osobně se to stalo, ale nebyl to drahej nepromok no, takže mi to bylo celkem fuk, když jsem jen zašila díru Smile Ještě mně napadlo, že se můžou hodit sněhový návleky na nohy, přecejen natrhnout návlek nestojí tolik, jako natrhnout nepromokavý kalhoty Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2014 4:46 pm    Předmět: Citovat

Nikinko, díky za odpověď! Fakt je pro mě hodně podnětná! Smile

Termoprádlo vlastním, kvalitní pohorky také, návleky a buff také. Spíš mám strach, jak vymrznu při tom jištění, nemám představu, jestli tam bude -10 nebo -20 stupňů, to asi ani nejde dopředu odhadnout, to nevím, zda se v softshellce zvládne, na druhou stranu v lyžařské bundě někde lézt si moc neumím představit. Uf, no uvidíme. Co se týče rukavic, tak jsi měla klasické zimní např. něco jak lyžařské? Se omlouvám, že se tak blbě ptám Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út říjen 14, 2014 8:58 pm    Předmět: Citovat

Nemáš zač, jsem ráda, že můžu poradit Smile

Měla jsem windstopperový, tj flees s membránou, ale ne nepromokavou. Takže byly promočený. Klidně si ale můžeš vzít "něco jako lyžařský" Smile Na převlečení po lezení jsem měla obyč fleesový, ale jak říkám, byli jsme v civilizaci.

Co se týče teploty, tak je myslím jedno, jestli bude -10 nebo -20, to chce rozhodně bundu, co fakt neprofoukne a teplý vrstvy, nebo i slabší péřovku (bundu nebo vestu) pod bundu, ale tam bych opravdu šla do kvalitní membránový bundy, tj. proti větru i dešti, peří nesmí zmoknout a pak se musí vysušit, bo se člověk potí (ideálně 3-vrstvá membrána, je odolnější jak 2-vrstvá, do např. Goretex Paclite Shell a podobný bych nešla, sice je to sbalitelný, ale brzo odejde a snadno se roztrhne)

Vůbec se blbě neptáš, rozhodně je to lepší, než tam zhynout kvůli nedostatečnýmu oblečení Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

Nikinko, ještě jednou díky moc za rady, určitě se dle toho zařídím! A rozhodně po akci nezapomenu napsat, jak to všechno dopadlo Smile Ale to je až za dlouho:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2014 10:36 am    Předmět: Citovat

Nemáš vůbec za co, každopádně kdyby tě ještě cokoliv napadlo k zeptání, napiš Wink Klidně i do SZ. Budu se pak těšit na report Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2015 8:49 am    Předmět: Citovat

Tak jsem se vrátila z ledového lezení v Tatrách a jsem nadšená, okamžitě bych jela zpátky. Nakoenc vůbec nevadilo, že tádné zkušenosti s lezením nemám. Nikince moc díky za tipy na oblečení, nakonec jsem to nějak nakombinovala a zima mi vůbec nebyla, ale nemít dobré boty a rukavice, tak nevím nevím. Mačkou se mi naštěstí nepodařilo nic protrhnout, takže úspěšný výlet Smile A doporučuju všem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 11:53 am    Předmět: Citovat

chcem sa opýtať, koľko vám vydržia lezečky? Neviem čo robím ale posledné dva páry som zodrala asi po roku, zdá sa mi stašne málo... aké máte skúsenosti?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 5:36 pm    Předmět: Citovat

Poslední lezečky mi vydržely asi 5 let, s tím, že poslední 3 roky intentivně nelezu... ale stále jsou dobrý! Problém bude nejspíš ve špatně padnoucím střihu, anebo ve stylu lezení, možná dost dřeš špičky o stěnu/skálu - to je opravdu hodně ničí. Takže nohy zvedat, nešoupat po povrchu a x-krát nepřestoupávat, předem si rozmyslet to, jak stoupneš a kam. Záleží taky kde přesně se ti prodírají, to by líp určilo chybný styl nebo kopyto lezečky. Taky záleží jak často lezeš a kde Smile První lezečky mi vydržely asi tři roky do prvního podlepení. Druhý jsem prodala, bo se mi pak nějak zvětšila noha a já v noch nevydržela, byly tvrdý. No a teď mám za svejch 7 let lezení teprv třetí pár a že já lezla fakt hodně.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.