Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4675c0db2726a5445962ed7e82f0d153Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2015 9:00 pm    Předmět: Citovat

Psilocybe: Svoje poslední lezečky mám cca 4 roky, beru je na umělou i přírodní stěnu. Pokud ty Tvoje vydržely jen rok, přijde mi to opravdu dost málo: to se nepodařilo ani mému bráchovi, který leze takřka denně... (Většinou mění botky tak po 2-3 letech.)
Jinak souhlas Nikinčinými s tipy, jak si hlídat opotřebovávání. Styl lezení dělá hodně a střih taky... Jestli ale víš, že jsi dělala všechno správně, zkusila bych ty lezečky reklamovat. Mohla se prostě vloudit nějaká chybka při výrobě. (A třeba s Hudy sportem mám zkušenosti, že v takovém případě bez remcání uhradí cenu, nebo vymění zboží.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 6:59 am    Předmět: Citovat

Holky, jakou značku lezeček ne/doporučíte? S čím jste spokojené? Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 9:07 am    Předmět: Citovat

Reklamovala som ich už asi tretí krát. Naposledy sa otvorilo lepenie na kopyte, asi po troch lezeniach O_o. Každopádne skúsim iný model, a uvidím čo to urobí. Vďaka za rady Smile

Porcelainswan: mam dobré skusenosti s mammut lezečkami , mám jedny už asi 5 -6 rokov... tie čo s nimi mam problém, sú LaSportiva, ale možno to je fakt modelom.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:22 am    Předmět: Citovat

Porcelainswan: doporučím ti tu značku, která ti sedne Very Happy Na značku opravdu moc nehleď, daleko důležitější než logo a cena je to, jestli ti sedne na nohu a jestli je na správný účel. Začátečníkovi bych třeba Rock Pillars Ozone v žádným případě nedoporučila, stejně jako Adamovi Ondrovi např. Saltic Garnet. Někomu víc vyhovuje rovný tvar, někomu zahutý, pokud lezeš spíš na písku a na tření, lepší jsou měkčí lezečky a pokud spíš po malých stupech a dírkách, lepší jsou tvrdší a zahnutější.
Já osobně jsem naprosto spokojená se Saltic Shiwa, které se už bohužel nevyrábí a tudíž netuším, co budu dělat, až se mi rozpadnou Very Happy Muž je třeba ale naprosto spokojený s Rock Pillars Pearl, které mě naopak vůbec nesedí.
Lezečky, které bych moc nedoporučovala jsou takový ty úplně nejlevnější nejměkší od každé značky, ty opravdu moc nevydrží (na písek ale výborná volba). Mívají tenčí gumu, takže se brzo prolezou, tenčí kůži, hodně se vytáhnou a jsou za chvíli jak bačkory.

Psilocybe: a co je to za model, můžu-li se zeptat? Asi to bude opravdu výrobní vada.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:27 am    Předmět: Citovat

je to model - Tarantulace La Sportiva.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:33 am    Předmět: Citovat

Tyjo, to bych vůbec neřekla. Vím, že i Miury nebo Cobry se rychleji prolezou, ale jsou to měkké lezečky... Ale pořád by to mělo být v normě, ne po třetím lezení.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:37 am    Předmět: Citovat

Tiež ma to prekvapilo, mali relatívne pevné kopytu, tvrdú, hrubú gumu. Nie sú to moje prvé lezečky, ostatné držia.
Holt aj pri lezečkách sa človek učí spôsobm pokus-omyl.
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:45 am    Předmět: Citovat

Přesně tak. Proto se netěším na chvíli, kdy budu muset vybrat nový model Smile Mám sice vybrané Rock Pillars Rebel, zatím jsem na ně nic špatnýho neslyšela a mě sedí, ale stejně si nejsem jistá. Chci svoje Shiwy Very Happy Aspoň vím, že radši Tarantuly pokoušet nebudu.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:53 am    Předmět: Citovat

Neviem, mám ich od decembra, a z toho uz 3 mesiace sú reklamácií. Dnes idem vybrat nejaké dalšie, tak držte palce, nech to nie také fail ako boli tieto. Very Happy
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2015 10:54 am    Předmět: Citovat

Aha...?! Tak zrovna já jsem s Tarantulace extrémně spokojená (jsou to ty, které mi už 4 roky dělají dobrou službu). Vážně, co lezec, to jiná zkušenost. Laughing

Psilocybe: Některé botky mají zlepšenou konstrukcí v patní části, jiné jsou zase šité s odolnější špičkou - pokud by byli v obchodě ochotní, třeba by z Tvých starých lezeček odhadli, jak nohu zatěžuješ a doporučili Ti optimální typ... Každopádně přeju šťastný výběr!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.