Evropská unie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ac9705aa5dec526d7c97dd8e54a0b2beZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 2:38 pm    Předmět: Re: Evropská unie Citovat

Hanča napsal:
Co si o ní myslíte, co nejhoršího vám provedla atd?


Xenophobia is the worst thing since the new countries joined Europe in 2004, and also in 2007. Instead of welcoming men and women who left their country to work, locals think they came to take their jobs.

The best thing is diversity. In supermarkets, I can find Polish food. In my local library I can find books in Polish, Czech and Slovak. On the bus, I can hear different languages Smile

I can see that people argue about minor problems, but overall I think Europeans feel more united. Old Europe and New Europe will always exist as parallels, which is fine with me.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: út březen 09, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je problém, že se kdysi Unie zakládala. Pokud bychom byli postaveni před otázku zakládat, nebo ne, byla bych proti. Spojené státy evropské je moloch a tudíž s sebou nese vešekeré potíže takového útvaru.

Když už ovšem Unie existovala, zůstat mimo ni by asi bylo dost nemoudré. Přece jen jsme maličká země.
Takže menší zlo Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sharqigirl
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 1167

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 4:04 pm    Předmět: Citovat

Jinak, problematiku postavení ČR v EU je třeba vidět mnohem komplexnejší, nejde jen o Tuzemák nebo tvarůžky a utopence.......prvotně jsem o moc a ovládnutí trhu. Když to přenesu jen na problematiku pesticidů, kterou se zabývám já:
V podstatě veškerá připravovaná legislativa je založena na tom, aby danou oblast ovládaly největší státy, které se již pěkně za bukem domlouvají s nadnárodními koncerny, které nyní i výhledově upřednostňují spolupráci s velkými státy a tudíž, co si oni domluví, bude platit, a ten zbytek se bude muset jen přizpůsobit, národní autority, které se tímto zabývají nebudou mít práci, ponevadž budou nuceny vše převzít a samy nic hodnotit nebudou.....
A víte, že ve stálém zastoupení mají svoje místa i lobbující zástupci průmyslu, nejen zástupci členských států?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
...Vždyť se podívejte jak to vypadá s českými zemědělci. Kupujeme cizí hnusný jablka a vlastní dobrý nám hnijou ve skladech. To samé s mlékem a dobytkem. ... ... Raději si koupím ČESKÉ potraviny, sice budou možná dražší ale zato kvalitnější.

A je tohle skutečně chyba EU? Také se mi nelíbí, že v obchodech je většina ovoce/zeleniny dovážená, a dokonce už i pečivo bývá leckdy z dovozu. Jenže si myslím, že chyba není v EU, ale v tom, že se z najěkého důvodu prodejcům vyplatí dovážet ve velkém z ciziny (často z "rodné" země své firmy). Může v tom být politika dotací, ale přesto bych řekl, že spíš půjde o výhodné ceny od velkých výrobců při nákupu obřího množství, rozváženého pak do půlky Evropy. I přes náklady na dopravu se to vyplatí. Čili obyčejné ekonomické zákonitosti. Malý český výrobce (ale stejně tak i malý zahraniční výrobce) si pak ani neškrtne, protože si nemůže dovolit nabídnout srovnatelné ceny.
Nemyslím, že řešením jsou dotace tady nebo jinde. Spíš mi přijde logické nějak zajistit, aby se doprava tak prodražila, že by se vyplatilo nakupovat blíž, ač v menším množství. Ale ne formou cla, ale formou přímé zátěže nákladní dopravy (neb roli by neměly hrát hranice států, ale vzdálenost).
Jenže... základní háček tohoto je ten, že by to zboží nevyhnutelně zdražilo. A to si nikdo nedovolí... a většina by s tím ani nesouhlasila. Kdo je ochoten za "české" zboží platit třeba o polovinu víc než kolik stojí to z velkodovozu? (Takové zboží v obchodech je, a je tedy asi hlavně důsledkem rozložení poptávky, že je ho málo.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 8:31 pm    Předmět: Citovat

Oddělila jsem Evropskou unii a Mléko. Některé příspěvky byly na pomezí, tak si to, prosím, nějak přeberte Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Může v tom být politika dotací, ale přesto bych řekl, že spíš půjde o výhodné ceny od velkých výrobců při nákupu obřího množství, rozváženého pak do půlky Evropy.


Podle mě v tom mají větší roli dotace, protože výrobní náklady na třeba na jogurt v Německu či ve Francii nemohou být reálně o tolik nižší, aby mohla být tak nízká výkupní cena, jaká je, i kdyby šlo o veliké množství.

Vlkun napsal:

Ale ne formou cla, ale formou přímé zátěže nákladní dopravy (neb roli by neměly hrát hranice států, ale vzdálenost).


Naprostý souhlas.

Já při hlasování o vstupu do EU hlasovala proti a považuji se za euroskeptika. Ale nikomu to nevnucuji Smile
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajula
321-600
321-600


Založen: 29.11.2009
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 9:43 pm    Předmět: Citovat

mne EU zas tolik nevadi.. zas si vemte, kolik dostavame od EU ruznych dotaci, kolik projektu financuje nebo alepson spolufinancuje.. napr. co se tyce skolstvi a vzdelavani obecne. ja jsem loni napriklad byla na rocnim studijnim pobytu ve Spanelsku..tam bych se asi tezko uzivila, kdybych nedostavala mesicni grant od EU. a to nemluvim jenom o skolstvi, ale treba i vystavba ruznych cisticek, dalnic atd. na kazdy druhy ceduli je napsano, ze to bylo financovano z fondu EU.. takze ne vsechno je na ni spatne. samozrejme s nekterymi vecmi s vami souhlasim, ale je potreba videt i kolik nam toho prinasi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 9:58 pm    Předmět: Citovat

hajula: A kde myslíš, že se ty peníze v EU berou? Že se tam líhnou sami? jde o to, že všechny státy v EU dají část svých peněz na jednu velkou hromadu a z té hromady se pak peníze rozdělují. Takže jsou to i naše peníze. Sice teď dostáváme o něco málo víc, než tam dáme, ale dlouhodobě to tak nefunguje.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajula
321-600
321-600


Založen: 29.11.2009
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

to jo, to mi je jasny, ze ty penize si asi nevycucaj z prstu..ale jak rikas-dostavame vic, nez davame, v tomhletom mi to prijde proste vyhodny..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 10:16 pm    Předmět: Citovat

Jenže ta výhoda je velice krátkodobá. Není daleko doba, kdy budeme dávat více, než dostaneme. A to už tak výhodné nebude...

Mimochodem, celé plánování státních ekonomik (tak jak je ve většině států) mi přijde scestné. Každá žena (předpokládám, že i muž), která vede domácnost, ví, že má nějaké příjmy, nějaké pevné výdaje (nájem, elektrika...) a to co zbyde se může utratit za jídlo, oblečení a další věci. A že je dobré si něco uložit stranou, když to jde (v případě státu třeba na povodně). Ale většina států tuhle jednoduchou matematiku nějak nechápe, i když na to má vysokoškolky vzdělané odborníky. Rolling Eyes
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.