byl-li by mobil?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=770786575d74b49f5fd1979b246cfdd1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 3:38 pm    Předmět: Citovat

Tak ten bazar, kde jsem se chtěl stavit, už nefunguje. Ale vzhledem k tomu, že "můj milášek" začíná čím dál tím víc zlobit, tak se stejně po něčem porozhlídnu.

Jinak v rámci hledání bazaru jsem narazil na tenhle inzerát:
http://mobil.bazos.cz/inzerat/45684264/Sony-Ericsson-w705.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
laivine
41-80
41-80


Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2015 11:09 pm    Předmět: Citovat

Morgyš: Mám doma starý SE k750, nevím teda nakolik splňuje tvé požadavky, ale klidně ti ho věnuju. Na prarodiče byl prý moc složitý, tak mi ho vrazili zpátky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2015 10:53 am    Předmět: Citovat

Děkuju všem zúčastněným. Nakonec jsem dneska prakticky vymlátila z týpka na Bazošu Nokiu E6 za pár šupů, asi příští týden mi dojde ten SE (taktéž za pár šupů). Tak uvidíme, co mi bude vyhovovat více.

Ale zas nadlouho si rozmyslím nakupovat přes inzeráty, bo jednání stylem v sobotu se domluvíme na předávce v úterý a v úterý mi týpek napíše - No, on je ještě jeden pán před Vámi, tak musíte počkat, jak se rozhodne. (Ne, nemohl mi to dát vědět v tu sobotu, abych s tím 100% nepočítala na to úterý... No je pátek a mobil, jak když najdeš, že jo... Rolling Eyes ) To se mi fakt nelíbí...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 8:29 pm    Předmět: Citovat

Jelikož se mi nedávno podařilo ztratit peněženku se všemi doklady i mobil zároveň (budu předpokládat, že se prostě někde válí a ne, že ho někdo našel a nevrátil-kdo by to dělal, když je asi 7 let starý a už v době pořízení stál patnáct stovek) Sad tak tentokrát už vážně přemýšlím o novém. Asi každý by už zvolil smartfoun, ale mně vlastně volání, sms a budík stačí. Akorát internet by někdy bodl, ale nemusím ho mít zapnutý pořád ani si nehodlám pořizovat paušál na spoustu dat, takže by stačila wifi a tu mají i nechytré. Mamka si teď koupila Nokiu Asha 302 za asi 2500 i s dopravou, nedotykáč s QWERTY klávesnicí a wifi, tak si říkám, že by mi něco takového možná stačilo, ale pořád nevím, jestli si v dnešní době kupovat nesmartfoun. Pokud už tedy s OS tak nejvíc přemýšlím buď o Xperii nebo Samsungu-jelikož jsem momentálně neplacený stážista, který vydělá akorát pár drobných psaním článků tak by mohl být do 3000. Nějaké tipy?
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2015 8:29 am    Předmět: Citovat

Wilwarin - Potom, co mi před pár měsíci dosloužil telefon, jsem taky nechtěla smartphone (mám ještě poměrně starý ipod, který dosud funguje, a stejně internet používám jenom, když je k dispozici wi-fi a ne ještě platit kvůli tomu tarif). Pořídila jsem si Nokia 301 za 2000 Kč, moc se mi líbí, snad vydrží. Dobrá by mohla být i ta Asha (tam se mi líbí ten název, to bych si snad pořídila i jen kvůli tomu, kdybych tehdy už nebyla rozhodnutá pro tu 301 Very Happy Jedna z mých oblíbených knižních postav).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2015 12:01 pm    Předmět: Citovat

Lulu-Tak to bude asi příbuzná té Ashy, protože ta je 302. Ale dívala jsem se na tu tvoji a moc mě nezaujala. Nakonec tu Ashu mám, protože mamce prý nebyla "sympatická" tak si pořídila nakonec jiný a nechala mi ji za tisícovku. Myslím, že zatím mi to bude bohatě stačit. Akorát při prvním pokusu připojit se na wifi mi to hned strhlo kredit, i když tam mám nastaveno připojit se nejprve přes wifi, operátor na lince mi teď řekl, že tam musím nějak zrušit jejich data, tak snad na to přijdu, našla jsem tam nějaká paketová data, která jsem měla nastavená na vždy online tak jsem dala na v případě potřeby a uvidím, jestli je to ono. Jinak můj operátor nabízí internet i bez paušálu za 100 Kč (strhnou akorát z kreditu) na měsíc, to by šlo, ale zatím uvidím, jestli to půjde s tou wifi a jestli mi to bude stačit, já si stejně třeba při cestování (dojíždění někam) čtu, nemusím pořád kontrolovat net.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 8:54 am    Předmět: Citovat

Začínám uvažovat nad novým telefonem… Ale vůbec se nevyznám, aktuálně mám telefon ještě tlačítkový. Je zatím v pohodě, jen bych potřebovala něco, co už neumí…

Moje požadavky by byly zhruba takové:

- přehrávač hudby - tzn.nějaká rozumná pameť, možnost micro SD
- slušný foťák - na rozumně vypadající běžné foto, když potkám kytku, co neznám, ať si ji můžu vyfotit, nebo na nějaké běžné momentky
- rozumná výdrž baterie - aktuální telefon mi vydrží v pohodě přes týden, to asi nečekám, ale ať ten skok není tak velký (např. na max.2 dny)
- doplňkové funkce a aplikace jako kalendář, poznámky apod. by byly fajn
- internet vlastně nutně nevyžaduju, ale tak nějak předpokládám, že dnes už je to asi standard?
- možnost nějakého stažení map -
- DOBRÝ REPRODUKTOR, BLBĚ SLYŠÍM

Napadá Vás něco? Na trhu je toho strašně moc… Cenu bych si představovala kolem 3-4000, ale vlastně nevím, jestli je to reálné, ale doufám, že ano.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 10:20 am    Předmět: Citovat

Lalaith: Bez tech map a wifi/LTE by se dal najit i nejaky ten tlacitkac se slusnou vydrzi baterie, ale s mapami uz to bude chtit asi (urcite) neco "chytreho" .... coz ma tu zasadni nevyhodu, ze pri castejsim pouziti tu nabijecku bud budes hledat jeste vecer, nebo nejpozdeji druhy den dopoledne. Za predpokladu, ze to bude jen pasivne zapnute a obcas napises sms/zavolas, pak se da dostat (dalo se dostat) i na tri dny vydrze (dnes uz staricka HTC Desire X), ale to sem s tim telefonem fakt nic nedelala, zadna zapnuta wifi, bluetooth, gps a tyhle srandy, proste to "jen" viselo na signalu jako bezny tlacitkac.

Takze bych nejdriv vyresila otazku jak moc si cenis map/wifi/LTE oproti dlouhe vydrzi .... a podle toho se pak divat dale. Vsechno nacpane do jednoho baleni, to je bohuzel sen nas vsech Laughing (smartphone s tydenni vydrzi ... no, dala bych si rict, ne ze ne).

Ta horsi vydrz se da vyresit powerbankou (dobijeci "velkou" baterkou co si poneses sebou), casto to cely telefon (smartphone) zvladne nabit z nuly alespon jednou a znatelne dokaze pomoct kdyz to proste neni kam pichnout (skutecna energie sbalena na cesty, tatranky se muzou jit bodnout).

Z tlacitkacu posledni, co jsem mela v ruce byla Nokia 3109c a ta byla super. Vydrz super, dokazalo to zchroupat 1GB SD kartu, melo to poznamky a kalendar, diktafon, FM radio, prehravac pisnicek, volalo to a posilalo sms. Trosku jiny model (myslim ze ten bez c?) mel dokonce i fotak, ackoliv kvalita ... no, kdyz reknu ze pred peti lety uz byla docela stara, tak nic moc Laughing ale taky to nejak fotilo.

Pak se mi rukou mihlo vecko od Alcatelu (One touch?) coz byl taky tlacitkac, fotak, poznamky, SD karta (verim ze tam nekde byl i prehravac pisnicek), kalendar .... fotak asi o neco lepsi, ale porad spis nouzovka.

Ze smartphonu bych si nejdriv ujasnila jakou chces velikost displeje, bohuzel pristroje ve velikosti 4'' a mensi uz se prakticky nedelaji (nepocitam iPhone 5SE) ale najit by se snad neco dalo (ale asi to nebude nove zbozi). Pokud ti nevadi vetsi displej 5'' tam uz je docela i nabidka (a nemyslim tim ted vybavu, ale proste ze ty telefony existuji a da se i vybirat).

Asi sem moc nepomohla ... ale snad v tom neco najdes. Ja osobne se desim az se se mnou muj foun rozlouci, protoze nahradu za nej budu hledat fakt hodne blbe Sad nasadil latku vysoko Sad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 10:39 am    Předmět: Citovat

Já mám stoletý tlačítkáč, ale v rodině byl služební ,,chytrák" (který jsem samozřejmě pomáhal nastavovat a tak), a ten bez internetu, jen na telefonování a SMS, vydržel týden až 10 dní. Takže možné to určitě je.

A co se velikosti displeje týče - jestli chceš mapy, tak chceš velký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 12:39 pm    Předmět: Citovat

Jitt: Díky za odpověď, dost mi to pomohlo si nějaké věci ujasnit. Zkusím znovu specifikovat svoje představy.

Když nad tím přemýšlím, měl by to být smartphone. Chci i vyzkoušet něco nového a konečně zjistit, kam se posunuly technologie a jak je dokážu využít ve svůj prospěch. Co jsem tak projížděla různé aplikace, tak mě jich spousta zaujala, ať už plánovacích nebo úplně jiných. Na počítači ráda používám Evernote, přišlo by mi fajn moct ho synchronizovat apod. Stejně tak ty mapy i jízdní řády bych chtěla, když už něco takového budu shánět.

Priorita je pro mě foťák, který dělá obstojné fotky. Narážím na tuhle potřebu prakticky každý den (nejen) v práci.

Výdrž baterie - došlo mi, že v běžném provozu a životě je vlastně vcelku jedno, jestli mobil vydrží týden nebo dva dny. Když dorazím domů, asi to opravdu není problém vrazit do nabíječky. Pro extrémnější případy (týden/dva někde v horách) budu mít ten starý, který mi fakt vydrží v klidu kolem 10ti dnů, když se s ním moc nic nedělá.

Zkoumala jsem trochu i problematiku LTE a pokud tomu dobře rozumím,jsou tady různé frekvence LTE a ne všechny telefony podporují všechny frekvence?

Velikost - musela bych to vidět vedle sebe a vyzkoušte v ruce. Myslím, že těch 5" by mohlo být OK?!?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.