byl-li by mobil?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b978171434748bc85698a806b1a71d39Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 1:05 pm    Předmět: Citovat

Taky bych řekl, že 5'' by mohlo stačit. Ale jak říkám - jestli chceš pravidelně využívat mapu, tak si vyzkoušej hlavně jí. Aby ses v tom vyznala a dokázala se nechat navigovat. (Tohle je přesně důvod, proč radši používám papírovou mapu místo navigace - vidím i trochu dopředu. Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 5:00 pm    Předmět: Citovat

Díky, mapu spíš na chození než na řízení (auta nemaje), tam se snese i menší radius, ne?
Nějaký konkrétní tip nebo radu, na co koukat, nemáš?
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 7:17 pm    Předmět: Citovat

Jak říkám, smartphone nemám. Jen zkušenost s navigací (jak na řízení, tak na chození) říká, že nebýt půjčená, tak letí do koše. Je to dobrý akorát na ,,po 300 metrech zahněte vlevo", ale jako klasická mapa takřka nevyužitelný (ale navigace má taky menší displej než smartphone).
Takže jestli fakt chceš využívat mapu často a je to pro tebe důležitý, tak doporučuju si u známého či přímo v obchodě mapu vyzkoušet (podívat, ideálně i kousek pochodit). A uvidíš, jestli ti to bude stačit pro základní orientaci, nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 7:43 pm    Předmět: Citovat

5" no nevím jak máš velkou ruku, za mě dobrý. Na navigaci se dá koukat, na filmy taky.
Pohlídej si RAM, ber 2GB a ROM minimálně 16GB. Baterku čím více tím lépe.
Já mám Lenovo P70 a ta má 4000 mAh. Pokud jsem offline, tak baterka se skoro nehne. Plně nabito z 5% za 120 minut
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 7:46 pm    Předmět: Citovat

Na holku spíš větší ruku, dlouhý prsty celkem. Musím zkusit... Díky za rady, prozkoumám.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 9:09 pm    Předmět: Citovat

Lalaith: Za malo Smile Na skutecnou velikost smartphonu se zajdi mrknout do nejake prodejny operatora, obvykle je tam maji vystavene a vetsina je dneska alespon ve velikosti 5''. Za mne je plne dostacujici velikost 4'' ruce mam sice velke, ale petipalcove displeje jsou pro mne proste strasny padla. I na te mensi ctyrce se s mapou pracuje obstojne a s navigaci taky. Na FullHD rozliseni nepotrebuju telefon, staci mi displej notesu Laughing Jinak defacto turisticka offline mapa = mapy.cz klasicka topograficka mapa, zadna pseudonavigacni (byt i to uz ta aplikace dneska umi). Kdyz clovek nevi kudy kam, je to jak papirova Smile

Co se tyce LTE, tak 90% telefonu podporuje vsechny ceske frekvence, opatrna bych byla v pripade, ze se jedna o nejakou "lokalni" cinskou znacku, tam uz to tak samozrejme byt nemusi, ale uz i Cinani se uci ze o evropske frekvence je zajem. Obecne co se prodava v obchodech (Alza, Mall, atd plus operatori) to podporuje vsechno co je v cesku. Malou vyjimkou muze byt operator Vodafone (a jeho tusim 900 "hercu" (ci v cem se to uvadi, GHz?)), ktery jediny tuhle frekvenci v Cesku pouziva (a to jeste ne vsude).

Jeste poznamka na okraj, ze telefon nema LTE neznamena, ze se nelze pripojit k internetu pres mobilni data. Ve mestech jsou jiz vetsinou 3G site, ktere jsou sice mnohem pomalejsi nez LTE (tzv. 4G), ale porad vyuzitelne a i na tech mimomestskych (2G, jeste pomalejsi nez 3g) se da nejak fungovat (ale kdyz uz bych si porizovala mapu, tak offline, do pameti, at nemusim vsechno furt stahovat).

Operacni system bych urcite brala Android, tam nic moc jineho nema smysl (pokud nekoukas po iPhone, bohuzel(diky) Windows Mobile jsou na ustupu). Evernote jako aplikace se do toho urcite dat nechat bude Smile

U fotaku bych brala alespon 5Mpix rozliseni (u toho lepsiho, vetsinou vzadu), a i tak to muze v seru "sumet", nicmene s nim obecne nemam problem. Vetsina fotek u mne v galerce je z toho mobilu a nevypadaji tak spatne Laughing

K RAM jen poznamenam, ze cim vetsi rozliseni displeje, tim vic RAM to sezere (a tim rychlejs to zlikviduje baterii). Ackoliv souhlasim s dannym, ze v tomhle uz smartphony zacinaji byt jako notebooky Laughing cim vic RAM a pameti, tim lepe, protoze ani jednoho neni nikdy dost Laughing

Co mam zkusenosti a informace z ruznych stran, tak se pokud mozno vyhnout Samsungum, hodne rychle se jim pry vybijeji baterky. Ale to se tykalo hlavne Galaxy A a takovych, jak jsou na tom dnes, to nevim.

A jeste k baterkam ... osobne doporucuju koukat po mobilech s vymenitelnou baterkou, uz jen z toho duvodu ze caste nabijeni ty baterky likviduje (kapacitne) a neni nad to po dvou letech muset koukat po novem pristroji, protoze ten "stary" nevydrzi bez stavy ani pul dne :/ Do budoucna to rozhodne usetri naklady.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st říjen 26, 2016 9:57 pm    Předmět: Citovat

ještě dodám http://www.heureka.cz, androidforum, mobilmania, svetmobilne atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2016 6:54 pm    Předmět: Citovat

Za sebe musím říct, že Win Mobile nejsou špatné a kdyby byla taková podpora aplikací jako u Androidu (respektive takové množství vývojářů), tak bych u nich zůstala. Měla jsem Lumii od února do září a nemůžu na ni říct skoro křivého slova (křehký display, i když po tom pádu na dlaždice to je otázka, ale viděla jsem jich prdlých už víc). Měla parádní navigaci, absolvovala jsem s ní první delší výjezd a nezklamala. Nechávám si ji, kdybych potřebovala znova někam navigovat.

Teď mám Huawei s A a s ním jsem taky spokojená, na moje poměry nádherně fotí. Respektive přijde mi, že fotí krásně. Na druhou stranu navigaci jsem nezkoušela ještě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2016 7:06 pm    Předmět: Citovat

Adluska: On je to dost zacarovany kruh ... (respektive byl). Vyvojari nebudou (nadsene a prekotne) vyvijet aplikace pro minoritni platformu a platforma nema sanci stat se jednou z hlavnich, pokud nema dostatek aplikaci na osloveni potencionalnich uzivatelu ...

Nutno podotknout ze pro mnoho lidi je Microsoft sprostou nadavkou, dodnes pri temer kazdem pouziti Skype skripu zuby, protoze co do toho hrabli, tak se stezi nekam dovolam (hovor se nespoji navzdory tomu, ze druha strana je online), obcas preskonci casova znamka (treba o pet hodin dopredu) a pak mi odmita "pipat" okno a upozornovat na nove zpravy (kdyz jsou podle posledni casove znamky preci "stare") .... a vic takovych speku, po kterych chci uz jen bezmocne mlatit hlavou do klavesnice.

Jedine, za co jim dekuju ze zavedeni pozdrzene konverzace, tedy ze kdyz poslu zpravu, tak druhe strane prijde i pres to, ze v moment odeslani nebyla online (tzn nemusi byt obe strany online zaroven, aby zprava prosla), to mi chybelo dlouho a zavedl to az Microsoft po akvizici.

Ale zpet k tematu ... asi poslu svoji HTC Desire X do duchodu a vyuziju domaci plonkovni Samsung Galaxy Neo Duos. Neni to vykrik moderni techniky a ma to na mne moc velky displej (5''), ale existuje sance ze mi mobilni data nevysaji baterku behem nekolika hodin a ze vibrace budou spolehlive fungovat. Asi nad tim jeste popremyslim ... proc sakra vsichni delaji televizni "padla" a nikoho nenapadne vratit se k segmentu 4'' displeju? Sad jedinej iPhone 5 SE na trhu tohle splnuje, ale cenovka je ... aehm. Cistokrevne iPhonacka.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.