Pracovní pohovor a zkušenosti se zaměstnáním
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3a31ec7a5d12a638cf2942bf2758422aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:20 pm    Předmět: Citovat

Ještě dotaz, myslíte, že vadí, že zatím nemám dokončenou VŠ? Hlásím se většinou na pozice, kde požadují min. SŠ, ale většinou stačí. Studuju cizí jazyky na peďáku, ale chci pracovat mimo obor. Většinou chtějí AJ. Snad by to neměla být překážka ne? To by mě snad ani na ty pohovory nezvali, což?
Nechci to moc hrotit, ale děsí mě představa, že bych byla nezaměstnaná (to bych šla fakt radši učit Very Happy Známá je doma už rok a půl (trošku i její chyba, chtělo by to změnit přístup).
Ještě jednou díky za názory a rady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:29 pm    Předmět: Citovat

kocici.hrbet: typické špeky:

Co víte o naší firmě?
Proč jste si vybrala zrovna naší firmu?
Co od této práce očekáváte?
Jaké máte v této oblasti zkušenosti?
V čem si myslíte, žej ste lepší než ostatní uchazeči?
Čím pro nás můžete být přínosná?
Jak platové ohodnocení požadujete?
Jak si představujete svůj pracovní den?
Jak vidíte svůj život za 5 let?
Vaše dobré a špatné vlastnosti?
Jak zvládáte stresové situace?
Jak si představujete ideální pracovní kolektiv?
Jste spíše individualistka nebo upřednostňujete týmovou práci?
Jak byste se zachovala, kdyby...? (modelová situace)

Na to, jestli jsi vdaná nebo jestli máš (nebo chceš mít) děti se tě ptát nesmějí, ale i tak se ti může stát, že se tě na to přímo zeptají?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:34 pm    Předmět: Citovat

Nedokončená VŠ nevadí, někde to spíš můžou brát jako plus (u SŠ pozic upřednostňují středoškoláky). Připrav se ale na to, že se tě budou neustále ptát, proč chceš pracovat mimo obor. Budou totiž přemýšlet, zda se jim vyplatí tě případně zaměstnat, jestli nebudeš mít vyšší ambice a nebudeš chtít v budoucnu uplatnit tu VŠ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:39 pm    Předmět: Citovat

Ty špeky jsi docela trefila, já už jim vyplňovala dotazník asi s 80 otázkama tohohle typu Very Happy
No píšu to už do motivačního dopisu - obor studuju ze zájmu o jazyky, které ale chci uplatnit jinde. Ta práce by mě bavila a vyšší ambice nemám, kariéristka nejsem Smile Ono to není úplně mimo obor, je to ve školství - na studijním Smile Všimla jsem si, že tam amjí spoustu absolventů VŠ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:44 pm    Předmět: Citovat

Judy napsal:

jestli máš (nebo chceš mít) děti se tě ptát nesmějí, ale i tak se ti může stát, že se tě na to přímo zeptají?


Fíha. Spolužačky vždycky jak hledaly práci, tak to byla první otázka, která padla - plánujete děti? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
heyday
321-600
321-600


Založen: 22.6.2007
Příspěvky: 464

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem ted absolvovala par pohovoru a ty otazky jsou presne Smile snazim se na kazdy pohovor pripravit - znalosti firmy, trhu, na kterem pusobi a poradne si predstavit praci na dane pozici (na to se tez hodne ptaji). na nekolika pohovorech se mi jeste stalo, ze chteli konkretni priklady i z osobniho zivota napr. u tech spatnych vlastnosti, konkretni stresovou situaci, kterou jsem ted zvladla nebo neco pro me vyznamneho za posledni dobu, konkretni priklad, kdyz jsem tymove spolupracovala - jak to probihalo, kdo byl vudce apod.

jinak ja odstatnicovala v unoru a v breznu jsem mela praci a tez uplne mimo svuj obor, tak se toho vubec neboj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Ptát by se na to neměly. Ale co jim máš říct? Že jim do toho nic není? Hmmm, tak děkujem, nashle Rolling Eyes
Řeknu jim, že děti neplánuju vůbec (to je pravda), a pokud snad někdy, tak nejdřív za 10 let a stejně mi to nemusí věřit Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:50 pm    Předmět: Citovat

heyday
Děkuju za povzbuzení a gratulace ke státnicím i nové práci, šikula Wink Kéž bych je už taky měla za sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Nicole napsal:
Aha, víš co by podle mě lidi ocenili ? Kdyby taky ten zaměstnavatel byl sám sebou. V životě jsem se setkala jen s jedním případem, kdy nebyl potenciální šéf sešněrovaný a utažený kravatou nebo kostýmkem, neměl robotické pohyby a nechoval se jako policejní inspektor při výslechu. Takový přístup dokáže vystresovat asi každého.
Zajímavé je, že v tom jediném případě, kdy byl šéf (šéfka) sám sebou, se z toho nakonec vyklubalo moje zatím nejlepší zaměstnání.


No, upřímně, vést pohovor je v mnohém víc stresující, než být na druhé straně barikády Wink Takže jsou možná i ve větší nepohodě, než vy Smile

Jinak ty otázky, co zde píše Morgyš, jsou TABU u většiny normálních manažerů. Jednak se na ně dá naučit, druhak jsou prostě debilní a ty věci se dají zjistit jinak a lépe. Takže pokud vám je bude někdo dávat, tak je to taková ta manažerská rychlokvaška a je s tím nutný počítat.

Ad VŠ: ano, může být výhoda být jen SŠ.Taky jsem nevzal jsem pár holek na admin pozici, ze kterých šlo celým tělem, že to berou jen jako výplňovku, než jim vleze pod nos něco zajímavějšího.

Ad děti: ano, ta otázka je vysloveně zakázaná. Chytrej manažer to zjistí z pár vět stejně, blbej se na to zeptá. Řekl bych něco ve stylu "Jako každá žena i já bych chtěla děti, ale vše má svůj čas". A když se zeptá, co je ten "čas", tak bych řekl, že "zatím nic neplánuji", usmál se a zahalil se do mlčení. Tobě to nebrání otěhotnět za tři měsíce poté a dotyčný blbeček na druhé straně stolu nebude mít co říct.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:57 pm    Předmět: Citovat

P.S. ještě se zamysli, co je u admin pozic klíčové: komunikativnost, příjemnost a pečlivost. Jinou holku jsem nevzal kvůli tomu, že udělala pár vysloveně chyb z nepozornosti při nějakém testíku, jednalo se o blbosti, ale protože v tom testu o nic jiného nešlo, okamžitě jsem jí škrtal, stejně jako všechny dopisy a CVčka, které obsahovaly chyby. U holky, kterou mám kvůli tomu, abych se mohl na její pečlivost spolehnout, skutečně takové věci nemůžu tolerovat v situaci, kdy by se měla naopak snažit...
Ad komunikativnost: nebuď ani puťka, ani nerozprávej páté přes deváté. Nic víc, nic míň Smile
Příjemnost: nevytvářej dojem stresu, jako jedna holka, která taky nebyla přijata. Stresu mám až tak, než ho ještě přinášet. Vzali jsme jednou holku, která skoro nic neuměla Smile, ale byla jak sluníčko. Ani se nic pořádně nenaučila, ale tou sluníčkovitostí si to bohatě odpracovala Smile)
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.