Pracovní pohovor a zkušenosti se zaměstnáním
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=418793aa8145ad35a2b7281b69279648Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 6:51 pm    Předmět: Pracovní pohovor a zkušenosti se zaměstnáním Citovat

Pomooooc Razz Prosím o vaše rady a typy, jak zvládnout pracovní pohovor. Jsem v 5. ročníku a už zbývají jen státnice, takže už si hledám práci. Sice v Praze, ale v dnešní době to není sranda Sad Teď jsem se na jedné pozici probojovala do posledního kola a čeká mě pohovor. Už jsem na pár pohovorech byla, nemyslím, že bych je nějak zvrzla, ale nevyšlo to Sad
Napadá mě - dobře se vyspat, nebýt nervózní, hezky se obléct...ještě něco důležitého?
Předem díky Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, uz se to tu nekde resilo Smile

Odpovim asi zde trochu netradicne z pozice zamesntavatele, co je pro mne nejdulezitejsi, krome odbornych veci:

- autenticita. Bud sama sebou, at uz to znamena, co chce. Nakonec se to stejne projevi. Jednou jsem vzal holku, ktera mi vypravela, jak na ni spadla v italii kadibudka Wink Zaroven pokud budes sama sebou, uplne z tebe spadne stres z toho, jak mas na danyho manazera pusobit. A diky tomu budes v pohode, uvolnena, a vse pujde jak na masle.

- dukaz, ze jsi schopna veci dotahnout do konce. Jakykoli dukaz, treba dobre usporadana soukroma akce apod.

- dukaz, ze jsi ochotna se porad ucit a rozvijet, idealne ve tve oblasti zajmu, tzn. ze te to zajimalo i driv, nez jsi narazila na nas inzerat. Ruzne praxe a dobrovolne cinnosti "v branzi" jsou plus

- muj pocit, ze tva mira kreativity a samostatnosti je presne odpovidajici dane pozici. Jsou mista, na ktere kreativni a prehnane nezavisle lidi rozhodne nechci, a naopak.

- vzhled nerozhoduje. Neda se nutne rici, ze atraktivni vzhled pomuze, casto naopak, na druhou stranu prijit tam jako mys, tak komunikujes, ze jsou ti ty lidi ukradeny

Je nejaka oblast, ke ktery bys chtela slyset jeste neco dalsiho?

a
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 8:37 pm    Předmět: Citovat

Aha, víš co by podle mě lidi ocenili ? Kdyby taky ten zaměstnavatel byl sám sebou. V životě jsem se setkala jen s jedním případem, kdy nebyl potenciální šéf sešněrovaný a utažený kravatou nebo kostýmkem, neměl robotické pohyby a nechoval se jako policejní inspektor při výslechu. Takový přístup dokáže vystresovat asi každého.
Zajímavé je, že v tom jediném případě, kdy byl šéf (šéfka) sám sebou, se z toho nakonec vyklubalo moje zatím nejlepší zaměstnání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 8:47 pm    Předmět: Citovat

Děkuju, jste moc hodný. Jedná se o administrativní pozici, kde bych byla v kontaktu s lidmi...Z toho jsem usoudila, že nejlepší bude vsadit na příjemné vystupování.
Co se vzhledu týče, je podle mě důležité přijít upravená a slušně oblečená. To předchozí kolo byl test počítačových znalostí a překvapilo mě, že tam jedna paní přišla v džínách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 9:49 pm    Předmět: Citovat

Pokud je pohovor na více kol a je to takový ten drsný typu:

Reknete mi sve pozitivni/negativni vlastnosti
Ceho, co jste zatim dokazala, si nejvice vazite
a podobne pindy, tak je dobre si pripravit odpovedi dopredu, Protoze neni nic horsiho, nez kdyz na vas vybafnou podobne hlody a vy to necekate Rolling Eyes Me se takovyhle pohovor prihodil jednou a nakonec jsem byla i rada, ze me nevzali.

A co se sefu tyce - asi uplne nejhorsi typ je takovy ten americky hoch, ktery na vas neustale ceni chrup, vsechno je oukej apod. Nesnasim blazeovane idioty.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:00 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Pokud je pohovor na více kol a je to takový ten drsný typu:

Reknete mi sve pozitivni/negativni vlastnosti
Ceho, co jste zatim dokazala, si nejvice vazite
a podobne pindy, tak je dobre si pripravit odpovedi dopredu, Protoze neni nic horsiho, nez kdyz na vas vybafnou podobne hlody a vy to necekate Rolling Eyes Me se takovyhle pohovor prihodil jednou a nakonec jsem byla i rada, ze me nevzali.

A co se sefu tyce - asi uplne nejhorsi typ je takovy ten americky hoch, ktery na vas neustale ceni chrup, vsechno je oukej apod. Nesnasim blazeovane idioty.


Shocked Shocked Shocked
to teda jeden neví, jestli se má takovým otázkám smát, nebo nad nimi brečet...
Nasadila jsi mi brouka do hlavy... na takové otázky bych asi nedokázala odpovědět ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

no a co teprva kdyz takovy pohovor vede platinova blondyna nacpana v o cislo mensich satenovych satickach..chi.

Jo a vrcholem je dotaz - Kterou svou vlastnost povazujete za nejhorsi?
Na to je strasne tezke neco vymyslet tak, aby sis uplne nezavrela vratka a pritom jeste nedelala zas dojem, ze jsi uplne bez kazu.

Jeden kamarad tvrdi, ze na podobne otazky rika, ze ma tolik ruznych sfer zajmu, ze mu obcas chybi cas vsechno zkoordinovat Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Mně přijde, že zaměstnavatelé dost zneužívají krize - můžou si vybírat a tak vymýšlí pí****** Very Happy
S těma otázkama počítám - za dobrou vlastnost považuju spolehlivost, za špatnou - to se blbě vymýšlí, puntíčkářství je dost profláklý a přece nebudu řikat, že jsem občas strašně líná a vůůůbec nic se mi nechce Twisted Evil
Nějaké nápady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Judy
161-320
161-320


Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 204

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Zjisti si něco předem o té firmě nebo o té pozici. To je tak vše. Až těch pohovorů budeš mít pár za sebou, zjistíš, že se otázky neustále opakují (co mají také pořád vymýšlet) a že se zaměstnavatelé či personalisté chovají v podstatě pořád stejně. Z toho si pak také snadno odvodíš jak se chovat a co říkat. Prostě pochopíš, co chtějí slyšet.

Po čase také pochopíš, že jakákoliv příprava předem je v podstatě zbytečná. Většina lidí si stejně nakonec najde práci přes známé. U absolventů to platí dvojnásob.

Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kocici.hrbet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 633

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Morganna
To není špatná odpověď Wink Fakt asi nejde nic moc vymyslet, buď ta přehnaná pečlivost nebo toto.

Judy
Jj, ono se snad ani nijak připravit nejde. Jen mě zajímaly takový ty typický špeky. No přes známé nevim nevim, ale taky se zkusim poptat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.