Pracovní pohovor a zkušenosti se zaměstnáním
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e7dedf8405bd4e1092d6fe420464fa8cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 6:51 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Já bych jim řekla, že už jsem kývla na lepší nabídku Very Happy


Very Happy To by sa tiež dalo.

Ďakujem za rady, potrebovala som sa uistiť, ako sa v takejto situácii zachová "normálny" človek. Snáď ten telefonát zvládnem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:09 pm    Předmět: Citovat

Lakrimozita-Stalo se mi to samé, dokonce mě už přijali, ale probírala jsem to ještě se známými a usoudila jsem, že pojišťování a práce za provizi fakt ne, tak jsem tam jen zavolala, že se omlouvám, ale že to nakonec neberu. V pohodě : )

Jinak držím palce u dalších pohovorů, já už z toho mám depku, jsem na pracáku od prosince a začínám si připadat jako loser. U mě je teda problém, že i když už to začíná být vážné, tak do fabriky "nemůžu", protože jsem strašně nešikovná a za pokladnu do hypermarketu taky ne, byla jsem se tam nedávno podívat jen na brigádu, asi hodinu a půl jsem seděla u pokladny a dívala se přitom na slečnu, co mě měla zaučit a fakt jsem z toho byla mimo-hlavně jeden člověk za druhým a to mi řekli, že v tu dobu tam zrovna nebude tolik lidí Laughing Bohužel home-office (nesnáším lidi Mr. Green ), který jsem dělala loni mě neuživí Sad
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lakrimozita
321-600
321-600


Založen: 2.1.2014
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:17 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem Wilwarin. Ja to mám celkom podobne ako ty a prácu hľadám rok a pol Sad Považujem za zázrak, že sa mi vôbec ozvali, a že som bola schopná tam ísť, raz som už som z pohovoru utiekla Embarassed

A tiež držím palce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: st září 16, 2015 7:51 pm    Předmět: Citovat

Tak já si musím postesknout z druhého tábora. Už nějaký čas dělám mimo jiné zakázku pro jednu firmou. V rámci té práce mám přehled, jací lidé chodí na pohovory a některých pohovorů se taky účastním.
A už začínám chápat, proč firmy říkají, že nejsou lidi.
Do životopisu si napíší každý prd a pak se ukáže, že polovinu z uvedených znalostí vůbec nemají.
Aneb to, že byl někdo na brigádě v cizině, vůbec neznamená, že umí tím jazykem mluvit, číst a psát a často ani to, že je schopen porozumět běžné komunikaci.
Že někdo pracoval v obchodě neznamená, že se umí chovat k zákazníkům a má obchodnické myšlení atd. atd.

Hlavně mlaďoši jsou mistři světa, chtěli by horentní plat, ale pak se diví, že za něj musí - ó hrůzo - pracovat Rolling Eyes
A nejvíc mě baví, když začnou říkat zkušenějším kolegům, co a jak mají dělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: so září 19, 2015 5:36 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi jednou stalo, že mi nabízeli pojišťovnictví, ze začátku jsem si myslela, že normálně na přepážce zaměstnanecká smlouva, ale pak když jsem si uvědomila, že to bude na živnostňák a výdělek hlavně z těch uzavřených smluv, tak na to tedy opravdu nejsem. Tak ještě že jsem si to včas rozmyslela, taky díky poradě s rodiči, a nepřijala to. No to bylo před pár lety, kdy jsem ještě moc neměla přehled, teď už by mě vůbec ani nenapadlo o tom uvažovat.
A jinak jsem šťastná ohledně práce; bylo to taky se mnou všelijaké - smlouvy jen na zástup na dobu určitou, tak nějaká období bez práce, ne že by to vadilo finančně (díky manželovi), ale přece jen je to blbý pocit a obavy co dál. Můžu porovnat, že psychicky je mi daleko líp, když mám práci, kde se mi líbí, a nemám čas na chmurné úvahy.
Předcházel tomu rok, kdy jsem (opět po skončení práce na dobu určitou) byla bez práce a učila se aspoň teoreticky znalosti do nového oboru, pro který jsem se rozhodla. Mnohokrát jsem pochybovala, jestli to vůbec má cenu, že stejně bez praxe jsou šance mizivé atd. Ale nakonec to konečně přineslo ovoce! Díky Bohu! (Teď už jen aby si mě nechali i po zkušebce).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: ne září 20, 2015 6:45 pm    Předmět: Citovat

Lulu Nixe napsal:
Taky se mi jednou stalo, že mi nabízeli pojišťovnictví, ze začátku jsem si myslela, že normálně na přepážce zaměstnanecká smlouva, ale pak když jsem si uvědomila, že to bude na živnostňák a výdělek hlavně z těch uzavřených smluv, tak na to tedy opravdu nejsem. Tak ještě že jsem si to včas rozmyslela, taky díky poradě s rodiči, a nepřijala to.


Tak takovou zkušenost mám též s prací, obvykle se jedná o multilevel marketingové společnosti, pracuješ sama na sebe, za ty smlouvy ručíš Ty a byť si pracovní dobu určuješ sama, stále tě podněcují k tomu, abys uzavřela co nejvíce smluv a byla na co nejvíce schůzkách za týden a lezla lidem až do patřičných míst.
Na tohle musí být povaha a ani já takovou povahu na to nemám. Takže Tě úplně chápu, že jsi takovou práci nepřijala.
Jinak společnosti to bylo OVB a Golden Academy. Nevím, jaká společnost to byla v Tvém případě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: st září 23, 2015 7:37 pm    Předmět: Citovat

REBELKAAAAAA - Byla to Česká pojišťovna, proto jsem si myslela, že to bude něco "normálnějšího". Ovšem na tohle nemám povahu a ani by se mi to nelíbilo. Se svým typem osobnosti zdaleka nejsem pohotový řečník a bylo by mi protivné otravovat a vnucovat. Od práce očekávám, aby byla nějak užitečná a aby byla aspoň částečně zaměřená na mozkovou/intelektuální činnost, což by tam asi moc nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wilwarin
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 12.3.2011
Příspěvky: 1102
Bydliště: six feet under

PříspěvekZaslal: út září 29, 2015 9:51 pm    Předmět: Citovat

Lulu Nixe-Na pohovoru u ČP jsem taky kdysi byla a taky jsem myslela, že to bude něco jiného, třeba přepážka, ale jakmile mi začali vysvětlovat ty provize atd. tak mi bylo jasný, že ne. Bohužel tohle otravování a vnucování už je asi potřeba i ve velkých pojišťovnách a bankách, inzerát normálně na přepážku jsem teda ještě nenašla, možná nedávno v Unicredit, ale tam mě po 1.kole nevybrali.

Jinak dnes jsem měla pohovor v jednom studijním centru, že bych doučovala děti. Než jsem přišla na řadu tak jsem si pročítala jejich brožurky na chodbě a koukám-vycházíme s filozofie a textů Rona L. Hubbarda. Kdybych se o tyhle věci nezajímala, tak možná nevím, ale hned mi to bylo jasný-scientologové! Laughing Na pohovor jsem teda šla, ale hned doma jsem googlovala dál a ty kurzy, co mi říkala, že bych se na nich naučila tu jejich výukovou metodu (a musela si je zaplatit, na což kašlu i kdyby to nebyli scientologové-seriózní zaměstnavatel tohle vůbec nenabízí) jsou prej vymývárna. Už bych mohla psát nějaký cyklus na téma zábavné zážitky z hledání práce Rolling Eyes Laughing Doufám, že na ÚP pochopí, že bych tam nešla, i kdyby mě vybrali do dalšího kola, sice píšu a chodím všude a není se mnou problém, ale stejně mám strach, že mě budou na ÚP do něčeho nutit nebo vyrazí z evidence.
_________________
Owner of a lonely heart

www.goodreads.com/marketad
http://www.cbdb.cz/uzivatel-19999-marieke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 3:36 pm    Předmět: Citovat

Wilwarin napsal:
Lulu Nixe-Na pohovoru u ČP jsem taky kdysi byla a taky jsem myslela, že to bude něco jiného, třeba přepážka, ale jakmile mi začali vysvětlovat ty provize atd. tak mi bylo jasný, že ne. Bohužel tohle otravování a vnucování už je asi potřeba i ve velkých pojišťovnách a bankách, inzerát normálně na přepážku jsem teda ještě nenašla, možná nedávno v Unicredit, ale tam mě po 1.kole nevybrali.

Jinak dnes jsem měla pohovor v jednom studijním centru, že bych doučovala děti. Než jsem přišla na řadu tak jsem si pročítala jejich brožurky na chodbě a koukám-vycházíme s filozofie a textů Rona L. Hubbarda. Kdybych se o tyhle věci nezajímala, tak možná nevím, ale hned mi to bylo jasný-scientologové! Laughing Na pohovor jsem teda šla, ale hned doma jsem googlovala dál a ty kurzy, co mi říkala, že bych se na nich naučila tu jejich výukovou metodu (a musela si je zaplatit, na což kašlu i kdyby to nebyli scientologové-seriózní zaměstnavatel tohle vůbec nenabízí) jsou prej vymývárna. Už bych mohla psát nějaký cyklus na téma zábavné zážitky z hledání práce Rolling Eyes Laughing Doufám, že na ÚP pochopí, že bych tam nešla, i kdyby mě vybrali do dalšího kola, sice píšu a chodím všude a není se mnou problém, ale stejně mám strach, že mě budou na ÚP do něčeho nutit nebo vyrazí z evidence.


Nevím, jaké máš vzdělání, ale mně třeba nenabídli nic za celou dobu evidence (rok a čtvrt). Říkala, že tam nic nemá pro mě a na něco podřadnějšího mě poslat nemůže. Takže jsem tam jenom chodila na kontroly a hledala si práci sama a platili za mě zdravotní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 6:13 am    Předmět: Citovat

Se mnou to bylo tak, v mém původně vystudovaném oboru nebyla místa a stejně jsem usoudila, že už to dál zkoušet nechci. (učitelství) Nikdy jsem v mých dosavadních dočasných zaměstnáních neměla dojem, že jsem na správném místě. Byl by to neustálý boj, nejsem na to vhodný typ osobnostně.

Na UP mi taky nikdy nic nenabídli, musela jsem to zkoušet různě sama. A dokládat tam, že jsm se někde ucházela. A jak jsem psala předtím, během toho roku jsem se přeučila díky samostudiu a kurzům, které se naskytly (ne přes ÚP), že jsem získala aspoň základy a nakonec se to vyplatilo a vzali mě, a tak teď dělám testování softwaru a moc se mi v práci líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.