Pracovní pohovor a zkušenosti se zaměstnáním
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=abdf564bab06a9fd1224bdeb4ba800adZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evákle
8-20
8-20


Založen: 25.1.2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 1:08 pm    Předmět: Citovat

Osobně si někdy připadám na pohovorech jako doma, tolik už jich bylo. U ČP jsem pohovor dělala taky, dokonce dvakrát, jednou na call centrum a později na přepážku. A vážně už mi někdy lezou krkem otázky typu:
jaké činnosti vás baví a proč,
jste sebevědomá? proč? a své tvrzení dokažte
kde se vidíte za 5 let,
co očekáváte od nového zaměstnání?

a další a další. Co očekávám? že budu dělat svou práci a dostanu za ni zaplaceno, co asi Exclamation Exclamation

Teď, je to asi týden, jsem byla na pohovoru u Kooperativy, kde jsem absolvovala doslova výslech, asi tříhodinový, dokonce se mě ptali, proč jsem se přestěhovala, proč nemám řidičák, anebo proč jsem nešla v rámci bývalé firmy (což byla právě ČP) dělat na ičo. Nakonec jsem se zvedla s tím, že pokud se mnou chtějí jednat takhle, tak u nich ani dělat nechci, že umím i jiné věci a až budu chtít dělat na ičo, tak budu dělat na sebe a ne na ně, a šla jsem pryč. Nakonec jsem ráda, že mě nevzali, nešla bych tam.

Můj největší problém paradoxně při pohovorech bývá to, že moc mluvím, to říkám jen tak ze zkušenosti. Říci něco efektivně a nerozkecat se na půl hodiny, musím si na to dávat hodně velký pozor.
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: st leden 27, 2016 3:08 pm    Předmět: Citovat

Teď probíhá kvantitativní uvolňování, tzv. levné peníze, firmy rozšiřují provoz a dost často nabírají. Až ta bublina splaskne, tak budou zase vyhazovat a některé možná i krachovat. Kvantitativní uvolňování není totiž vůbec nic pozitivního, i když to tak leckdo v současnosti prezentuje. Zejména proto, že se dočasně projevuje pozitivně růstem mezd a vznikem nových pracovních míst. Ale nejásejme, vzpomeňme například na to, že trošku podobná situace byla těsně před krizí. Firmy braly i lidi se záznamy v rejstříku trestů a různé podivné existence a tito lidé většinou jenom urychlili odchod takových firem do kytek.
Personalisté u nás nejsou na nějak kvalitní úrovni. Říká se, že kdyby plno firem nepobíralo různé pobídky a dotace, tak by už dávno muselo zkrachovat mj. i díky personální politice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: čt leden 28, 2016 3:25 pm    Předmět: Citovat

nevím, nevím. Před krizí nás v práci bylo tak akorát a to nikdo nesměl onemocnět, nebo si vzít dovolenou! S krizí se stav lidí změnil z deseti na šest. A já místo na jedné pobočce (kterou jsem měla tak akorát) musela makat na dvou. Zachránila mě až nemocenská...no a taky asi půjdu od válu. Těm lidem, co zůstanou, vůbec nezávidím to množství práce, které se musí rozdělit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
REBELKAAAAAA
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.5.2010
Příspěvky: 693

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 3:25 pm    Předmět: Citovat

Lulu Nixe napsal:
REBELKAAAAAA - Byla to Česká pojišťovna, proto jsem si myslela, že to bude něco "normálnějšího". Ovšem na tohle nemám povahu a ani by se mi to nelíbilo. Se svým typem osobnosti zdaleka nejsem pohotový řečník a bylo by mi protivné otravovat a vnucovat. Od práce očekávám, aby byla nějak užitečná a aby byla aspoň částečně zaměřená na mozkovou/intelektuální činnost, což by tam asi moc nebylo.

Děkuji za odpověď netušila bych, že i česká pojišťovna měla takovou pracovní nabídku, od té bych rovněž očekávala něco normálnějšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po březen 21, 2016 5:13 pm    Předmět: Citovat

Já taky pracuju v České pojišťovně a to už skoro dva roky.

Pohovor měl dvě části - v první asi půlhodinové jsme psali a upravovali text na počítači a proběhlo krátké představení se v pár větách. Měli jsme čas na přípravu. Ti co prošli tímto prvním kolem se za 15 minut dostali do druhého kola, kde pohovor trval max 15 minut a ptali se na věci z životopisu. Nepracuji v call centru a ani nenabízím žádné produkty, ale lidi, co odepisovali na call centrum byli v mé skupině.

Fakt nevím, kde jste vzali tak špatné zkušenosti, ale já si na jejich příspup nemůžu stěžovat.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po leden 02, 2017 2:04 pm    Předmět: Citovat

Tak už je to více než rok, co dělám testera, uběhlo to rychle a jsem vděčná, že po tom dlouhodobém stresování s hledáním něčeho kloudného jsem někde zakotvila, kde se mi líbí.

Zetonek - Já bych si uměla představit i tu pojišťovnu ale normálně být zaměstnanec se stálým platem a vyřizovat věci pro klienty, co tam přijdou. Ale co mi tehdy nabízeli, na IČO a s tím vnucováním produktů, bych tedy dělat nechtěla. Mimochodem ani na to nebylo výběrové řízení, prostě někdo vyhledával lidi, co byli v online registraci na ÚP, a těm to nabízel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucka1512
0-7
0-7


Založen: 13.5.2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so květen 13, 2017 2:21 pm    Předmět: Citovat

Zde se vám pokusím poradit, jak se připravit na váš přijímací pohovor do budoucího zaměstnání Very Happy
V první řadě je důležité dobře vědět, co jste napsali ve vašem životopise. Ideální je si svůj životopis sebou i vytisknout na papír, abyste se do něj mohli, ještě před pohovorem, podívat.
Říkáte si proč? Rolling Eyes
Hlavní část pohovoru se budou točit totiž právě okolo vašeho životopisu a věřte, že není nic horšího než po otázce co vás tedy z technologií baví nejvíce? odpovědět něco jiného než máte napsáno v životopisu. Vypadá to pak opravdu divně, skoro jako byste si svůj životopis nesestavoval sám.
Příprava na pohovor
Pokud jste si už vytiskli životopis, je na čase si také něco najít o firmě, ve které má být pohovor uskutečněn.
Zjistěte si jaká je firemní kultura tzn. jak zde zaměstnanci chodí oblečení. Bylo by špatné, kdybyste do firmy, kde je to samý kravaťák, nakráčeli v tričku a džínách. Při pracovním pohovoru je velmi důležitý první dojem, kdy si o vás během prvních několika okamžiků dokáže člověk udělat obrázek. Pokud máte možnost, využijte návštěvu společnosti, do které se chystáte na pohovor, pro získání prvního dojmu a informací o firemní kultuře.
Pracovní pohovor a jeho průběh
Buďte uvolnění, přirození a nesnažte se hrát si na někoho, kdo ve skutečnosti nejste. V žádném případě se tedy nestylizujte do role, která vám nesedí. Personalisté jsou profesionálové a stejně dříve nebo později poznají, že ve skutečnosti blafujete. Soustřeďte se na fakta a na konkrétní otázky se snažte odpovídat tak, aby to byl přínos pro vaši budoucí pozici.
• Buďte aktivním partnerem v pohovoru, ale nepřerušujte a nemluvte příliš dlouho.
• Prokažte zájem, zeptejte si na to co vás čeká.
• Zajímejte se i o dlouhodobou prosperitu a možnosti rozvoje.
Připravte se na osobní otázky
Níže napíšu otázku, na kterou byste měli být připraveni pohotově odpovědět.
otázka: Proč jste si zvolil toto zaměstnání?
odpověď: Zkuste odpovědět tak, že vás dané zaměstnání zajímá a odůvodněte proč. Například se o obor zajímáte již dlouhou dobu, máte na to vzdělání apod.
Pokud stále hledáte vhodnou pozici, zkuste najit na internetu. Mě s tím pomohl Jooble nebo můžete zkusit personální agentury a pak použijte tyto doporučení, co jsem napsala. At se vám daří. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: ne květen 14, 2017 9:39 am    Předmět: Citovat

Mám obrácené zkušenosti, místo abych já někam chodil či někoho kontaktoval, jsem kontaktován jinými, kteří s snaží , abych šel pracovat k
nim, a tak mám spíše problém s tím, jak je slušnou formou odmítnout... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lulu Nixe
161-320
161-320


Založen: 2.10.2012
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: po květen 15, 2017 8:56 am    Předmět: Citovat

No teď když mám už aspoň nějakou praxi, tak mi taky pořád chodí žádosti od naháněčů na LinkedInu, až jsem se zařídila podle přístupu manžela a vypnula jsem si emailové notifikace na tyhle věci, protože na to nemám chuť a čas všem odpovídat. Mám záměr být tady ještě dlouho, opravdu se mi tu líbí (samozřejmě nikde není všechno dokonalé, ani tady, ale umím ocenit ty věci, co jsou tu dobré).
I když jinak LinkedIn mi pomohl i za začátku v tom, že jsem se díky němu dostala na kurz pro ten obor, kde teď dělám.
Ale jinak začátky byly tedy hodně krušné, než jsem našla tohle místo, měla jsem z toho dost depresivní stavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Noroelle
41-80
41-80


Založen: 4.8.2010
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: pá květen 19, 2017 9:09 am    Předmět: Citovat

Lulu Nixe napsal:
No teď když mám už aspoň nějakou praxi, tak mi taky pořád chodí žádosti od naháněčů na LinkedInu, až jsem se zařídila podle přístupu manžela a vypnula jsem si emailové notifikace na tyhle věci, protože na to nemám chuť a čas všem odpovídat. Mám záměr být tady ještě dlouho, opravdu se mi tu líbí (samozřejmě nikde není všechno dokonalé, ani tady, ale umím ocenit ty věci, co jsou tu dobré).
I když jinak LinkedIn mi pomohl i za začátku v tom, že jsem se díky němu dostala na kurz pro ten obor, kde teď dělám.
Ale jinak začátky byly tedy hodně krušné, než jsem našla tohle místo, měla jsem z toho dost depresivní stavy.


Mohu se zeptat, co to bylo za kurz? Smile A co přesně testuješ? Tedy, jestli chápu dobře, že děláš v IT nebo v něčem blízkém...Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.