Greenpeace
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b820fb8c2bb54ebc8f17a7b8b466903eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dryada
41-80
41-80


Založen: 25.2.2010
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 8:29 pm    Předmět: Greenpeace Citovat

Ahoj (Dufam ze tu este nie je vlakno o greenpeace)
Chcela by som zalozit novu temu o Greenpeace, a taktiez zistit ci je tu na DV niekto v greenpeace...
Prisiel mi dnes zaujimavy mail z greenpeace na podporu dazdovych lesov v Indonesii,
Spolocnost Nestle kupuje palmovy olej na tycinku KITKAT ktory ziskavaju odlesnovanim pralesa a tym hrozi ze vyhubia Orangutanov
Kto chce pomoct poslanim mailu tu je link:::
http://www.greenpeace.org/international/campaigns/climate-change/kitkat/kitkat-action

PS: Je tam krute video pre silne zaludky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ja se stykam s Greenpeacem jenom v osobach vlezlych brigadniku, kteri otravuji na namesti. V ten moment se citim velmi ekologicky un-friendly Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 5:33 am    Předmět: Citovat

O této organizaci mám své vlasní mínění... a né zrovna moc dobré... když chci proti něčěmu protestovat, neměl bych používat to, proti čemu protestuji... příklad : v 80. tých letech se hodně protestovalo proti ropných vrtným plošinám v Severním moři, které tam postavili Norové, tenkráte tato organizace dorazila na nejnovější lodi, která je přímo žroutem nafty... kdyby tam přijeliprotestovat třeba na replice staré galéry, půoháněné větrem a pomocí vlastní síly - pádel, jsem ticho a fantím jim, jak se dá, ale když tam přijedou s lodí, která sama naftu potřebuje, tak to není o protestu , ale o blbosti, protože nemohu proti něčemu protestovat a to samé také používat... tak to vidím já... Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 9:32 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s Morgannou a Clondykem. Nemám je ráda a vadí mi jejich způsoby. Jako například protestovat proti Temelínu uměj, ale že by se sami odstřihli doma od zdroje elektřiny, to nééééé.. Confused
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 9:34 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Souhlasím s Morgannou a Clondykem. Nemám je ráda a vadí mi jejich způsoby. Jako například protestovat proti Temelínu uměj, ale že by se sami odstřihli doma od zdroje elektřiny, to nééééé.. Confused


Naprosto jsi vystihla i můj názor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 9:37 am    Předmět: Re: Greenpeace Citovat

Dryada napsal:
Ahoj (Dufam ze tu este nie je vlakno o greenpeace)
Chcela by som zalozit novu temu o Greenpeace, a taktiez zistit ci je tu na DV niekto v greenpeace...
Prisiel mi dnes zaujimavy mail z greenpeace na podporu dazdovych lesov v Indonesii,
Spolocnost Nestle kupuje palmovy olej na tycinku KITKAT ktory ziskavaju odlesnovanim pralesa a tym hrozi ze vyhubia Orangutanov
Kto chce pomoct poslanim mailu tu je link:::
http://www.greenpeace.org/international/campaigns/climate-change/kitkat/kitkat-action

PS: Je tam krute video pre silne zaludky


Víš o tom, že palmový olej je hojně používán nejen firmou Nestle do potravin, ale i řadou dalších velkých firem a to nejen potravinářských, ale i kosmetických.

Nestle halt nezaplatilo výpalné, tak je na pranýři...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 9:41 am    Předmět: Re: Greenpeace Citovat

z.pepa napsal:
Dryada napsal:
Ahoj (Dufam ze tu este nie je vlakno o greenpeace)
Chcela by som zalozit novu temu o Greenpeace, a taktiez zistit ci je tu na DV niekto v greenpeace...
Prisiel mi dnes zaujimavy mail z greenpeace na podporu dazdovych lesov v Indonesii,
Spolocnost Nestle kupuje palmovy olej na tycinku KITKAT ktory ziskavaju odlesnovanim pralesa a tym hrozi ze vyhubia Orangutanov
Kto chce pomoct poslanim mailu tu je link:::
http://www.greenpeace.org/international/campaigns/climate-change/kitkat/kitkat-action

PS: Je tam krute video pre silne zaludky


Víš o tom, že palmový olej je hojně používán nejen firmou Nestle do potravin, ale i řadou dalších velkých firem a to nejen potravinářských, ale i kosmetických.

Nestle halt nezaplatilo výpalné, tak je na pranýři...


Ano ano, na palmovém oleji se dělají i brambůrky, například. Totě, Dryado, nenapadlo, že aby to používala jedna firma pro jeden jedinný výrobek je kravina? Navíc....V pralese rostou palmy? Nebo z čeho je teda ten palmový olej?
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 10:06 am    Předmět: Citovat

Tady asi došlo trochu k nepochopení na více stranách. Palmový olej je z palem na palmových plantážích. A ty se rozšiřují (uměle) na úkor původního pralesa, tím pádem mizí přirozené prostředí pro orangutany. Problém je taky v místních lidech, kteří často nemají přístup k přírodě a zvířatům nic moc, resp. na to kašlou, někdy chytají orangutany a pak je drží v hrozných podmínkách, problém jsou samozřejmě taky pytláci atd.

Bojkot jednoho výrobku/firmy tomu asi moc nepomůže, pravda, ale asi jde hlavně o to upozornit na tu problematiku obecně pomocí něčeho dobře známého. Nicméně nedělám si iluze, že by to mělo nějaký zásadnější dopad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 10:10 am    Předmět: Citovat

Klarusa-děkuji. Ted už to zní lépe, když se napíše, že je kácen prales, aby si mohli sazet ty svoje palmičky.
Jinak je pravda, že v těchto oblastech je problém hodně i s místními. Kdysi mi někdo vyprávěl, že pralesy místní lidé běžně vypalují, udělají si tam pole a když půda přestane být úrodná, vypálí si další plac...(byla to jedna profesorka na VŠCHT)
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 10:54 am    Předmět: Citovat

Greenpeace ráda nemám ani trochu, jsou to populisti, tak trochu pokrytci a děsí lidi.
Už jen protesty proti Temelínu - jaderná energie je v současnosti v ČR to nejmenší zlo a dá se říct, že je proti energii z uhelných elektráren skoro čistá. Nejsme země, která si může dovolit zavřít Temelín a přejít na větrné, sluneční či jiné "čisté" zdroje elektřiny. Je to práce na dlouho a nejdřív by se mělo skoncovat s uhelnými elektrárnami a ne zavřít ze dne na den jadernou elektrárnu - fakt trapné a hloupé.

Nestlé "Killer" mě taky fascinuje - nesmyslné pranýřování jedné firmy, které opravdu nikam nepovede. Nevím, jak vyřešit problém s kácením pralesa kvůli pěstování palem, ale určitě ne tímhle trapným způsobem. Nestlé olej potřebuje a když nebude mít palmový, začne používat jiný a problém nastane jinde a začne se brát přirozené prostředí k životu jiným zvířatům. A dokud budou tamní lidé tak chudí, tak si ten prales budou vypalovat stejně - pokud nemám dát dětem co do huby, pak mi je logicky příroda kolem ukradená.

Ten problém je natolik složitý, že poslat petici Nestlé (pochopila jsem to dobře?) je omezená prostoduchost. Ještě pod hlavičkou světoznámého ekoteroristy Greenpeace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.