Greenpeace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=711060fcaad6b53efbdcf86d40806ddaZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

Noo, tak to vidím, že máme mimořádné štěstí teda. Rodiče pěstují víno, bez postřiků pár desítek let Laughing Teď jsem asi 100 km od svého rodiště, v úplně jiné nadmořské výšce, terénu i celkových klimatických podmínkách, ale zase se bez těch postřiků tak nějak obejdeme Laughing

Upřímně, plesnivou třešeň nebo révu jsem snad ani v životě neviděla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:33 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Noo, tak to vidím, že máme mimořádné štěstí teda. Rodiče pěstují víno, bez postřiků pár desítek let Laughing Teď jsem asi 100 km od svého rodiště, v úplně jiné nadmořské výšce, terénu i celkových klimatických podmínkách, ale zase se bez těch postřiků tak nějak obejdeme Laughing

Upřímně, plesnivou třešeň nebo révu jsem snad ani v životě neviděla.


Tak se k nám přijeď podívat( fakt!), každoročně, někdy více, někdy méně( podle toho, jak je deštivo), nám visí ze stromů hrozny zcela bílých, plísní obalených třešní.

Třeba Tokajské se vyrábí ze zaplesnivělých hroznů, prý...

Ale jak jsem psala, je nutné dodržet ochranou lhůtu, která je uvedená na tom postřiku. Pak už je to čisté a žádná chemie se nekonzumuje.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá duben 09, 2010 8:39 pm    Předmět: Citovat

V tom případě bych se tedy já osobně na ty třešně asi vykašlala. Snažím se to pěstování nelámat přes koleno a držet se zásady rosteš - OK; nerosteš, máš milion problémů - sbohem Laughing Tady si nemůžu dovolit všechno, půda tu stojí za houby, ani klima není úplně ideál. Radši se bez toho ale obejdu, než abych věčně lítala kolem a hnojila a postřikovala Rolling Eyes

Ale to už jej hodně OT, kdyby byli moderátoři tak laskaví a hodili to třeba do zahradničení

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út srpen 17, 2010 9:56 am    Předmět: Citovat

Já mám révu na balkóně, nedělá moc problémů, ale sem tam je potřeba ji stříknout proti padlí. Hrozny mi neplesniví, ale kdybych občas nestříkla listy, žádné plody by nebyly. Takhle se to dá snadno udržet na uzdě. Ale kdybych věděla o nějakém dobrém přírodnějším způsobu, jak se vypořádat s padlím (nebo třeba se sviluškou - ta mi žere všechno potvora), tak bych ráda chemii zahodila.

Tokajské se skutečně z plesnivých hroznů dělá, ale musí to být ušlechtilá plíseň botrytis cinerea, žádná jiná Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.