shikakai jako šampon, amla jako kondicionér
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1b4ba36d84894d8b9d01dfc4243891aeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 4:48 pm    Předmět: Citovat

Tak to jsem ráda, že zabralo. Jinak na supermastný vlasy to možná nebude (ehm, šikulka Titania se tím jednou experimentálně pokoušela smejvat zábal s ricinovým olejem, to fakt nejde). Já mám vlasy celkem sušší, mastěj se spíš jenom u konečků (a stačí mi mejt jednou za 5-7 dní) - asi nejlíp mi funguje, když to bahýnko udělám takový hustější a pokožku hlavy s ním pořádně (ale jemně) prodrbu. Ono to do těch dýlek taky nějak nateče. A při tomhle postupu se mi ani nezkracuje mycí interval.
TAk přeju další úspěšný experimentování se shikakai! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mesalinda
21-40
21-40


Založen: 1.2.2011
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

Sim napsal:
Nevím, jestli někdo poradí, ale nevíte, zda je Shikakai vhodné i na dlouhé vlasy do pasu, navíc, když mám spíše suché konce? Lávová zem mi třeba na dlouhé vlasy neseděla, strašně se cuchaly, byly takové hrubé a hlavně šíleně elektrizovaly. Nevím, jestli to má podobný účinek. ...Napadlo mě ještě, že bych před Shikakai použila ještě normálně šampon (nějaký přírodní). A jak se vymývá? Jde to z vlasů dobře? Děkuju za případnou odpověď Embarassed


Já si dělám na mytí mix Shikakai a Amalaki a je to v pohodě . Vlasy mám dlouhé pod zadek . Jsou po tom krásně hladké a hebké jen se to trošku hůře vymývá , ale není to zas až tak hrozné. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 4:17 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem právě zkusila smíchat pytlíček hnědé henny dmkové (protože na moje vlasy je moc tmavá, tak ji jinak nevyužiju) s shikakai, poměr asi nooo... pytlíček henny na tři polévkové lžíce shikakai Embarassed , směs jsem jako vždy přelila do piksly od šamponu, tak jsem zvědavá, jestli to ty vlasy umyje stejně dobře, když je tam ta henna... nečekám teda od té henny nijaké ozdravné účinky, když je to vlastně s tím shikakai jen tak na pět minutek na hlavě, ale určitě to neublíží, tak ráno zkusím a uvidím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
allen24
81-160
81-160


Založen: 19.8.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 7:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, moc se mi zalíbily Amla Powder a Shikakai Powder zn. Ayuuri Natural, jenom nevím, zda-li by bylo vhodné do toho investovat, protože mám vlasy suché a když jsem na ně použila lávovku, tak to dopadlo tragicky. U téma Ayurvédský šampón řešili něco podobného, a někdo se i zmiňoval, že mu nesedla ani lávovka ani ayurvédský šampon Sad Takže bych se chtěla dozvědět, jestli shikakai a amla můžou vysušovat, nebo spíš pomáhají suchým vlasům, jak se o nich píše na netu..? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 8:53 pm    Předmět: Citovat

Přijde mi, že ajurvedský (mám ještě starou verzi) mi vlasy trochu vysušuje, shikakai a amla ne. Vlasy mám jemné, maštění asi normální, ale jak mi vlasy rostou, konečky jsou sušší. Dodávám, že s lávovkou jsem se nezkamarádila (zřejmě ji nejsem schopná dobře vymýt, vlasy se mi po ní brzy -do 12h- zmastily - to abych v rychlosti definovala, co s ní byl za problém). Ovšem je to jen zkušenost jednoho člověka, obvám se, že budeš muset vyzkoušet osobně.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
allen24
81-160
81-160


Založen: 19.8.2010
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 10:17 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Přijde mi, že ajurvedský (mám ještě starou verzi) mi vlasy trochu vysušuje, shikakai a amla ne. Vlasy mám jemné, maštění asi normální, ale jak mi vlasy rostou, konečky jsou sušší. Dodávám, že s lávovkou jsem se nezkamarádila (zřejmě ji nejsem schopná dobře vymýt, vlasy se mi po ní brzy -do 12h- zmastily - to abych v rychlosti definovala, co s ní byl za problém). Ovšem je to jen zkušenost jednoho člověka, obávám se, že budeš muset vyzkoušet osobně.

Mě se právěže zalíbila amla a k ní doporučovali shikakai, poprvé jsem o ní četla v knize Přírodní kosmetika a jsou tam dobré tipy, takže to nejspíš někdy v budoucnu vyzkouším. Láká mě především kvůli vyživení jako maska, ale o shikakai ještě popřemýšlím. Ale rozhodně Ti děkuju za odpověď Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 1:27 pm    Předmět: Citovat

Shikakai som neskúšala, no keď sa tu bavíte aj o amle. Smile
Skúšala som ju ako kondicionér. Počas aplikácie som mala trochu obavy, mala som pocit, že vysušuje vlasy. No nebolo to tak, po umytí išli rozčesať bez problémov a ako schli, tak boli na dotyk stále jemnejšie. Škoda, že pri mojej frekvencií by ma to ako kondicionér pri každom umytí vyšlo draho...
_________________
I am the architect of my own destruction...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jellenka
81-160
81-160


Založen: 9.2.2011
Příspěvky: 145
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2011 3:12 pm    Předmět: Citovat

Amla je super, taky ji používám. Dávám ji jako kondicioner po mytí, anebo ji přidávám do hydratačních masek, to na tý hlavě pak může zůstat déle aniž by vysušila. Jen do ní přidávám kapičku dětského olejíčku, bez něj sice ne že by vysušila, ale vlasy mi pak nejdou rozčesat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2011 9:12 pm    Předmět: Citovat

tak jsem po dlouuuhééééé době použila amlu jako kondicionér (do ní přidala levandulový éterák a kapku konopného oleje), a musím říct, že vlásky krásně vyživené, vůbec ne vysušené. přestala jsem ji na chvíli používat, protože mi začala amla hodně vlasy vysušovat, ale jak vidím, jednou za čas jim prospěje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: pá červen 03, 2011 10:23 am    Předmět: Citovat

Jellenka napsal:
Amla je super, taky ji používám. Dávám ji jako kondicioner po mytí, anebo ji přidávám do hydratačních masek, to na tý hlavě pak může zůstat déle aniž by vysušila. Jen do ní přidávám kapičku dětského olejíčku, bez něj sice ne že by vysušila, ale vlasy mi pak nejdou rozčesat Smile


Ahojky, ráda bych se zeptala jak tu amlu do těch masek zamícháváš? To nejprve zaliješ ten prášek vodou a pak přimícháš masku? Ptám se proto že mi samotná amla vlasy strašně vysušovala a jelikož mám doma ještě čtyři krabičky tak by to chtělo nějak využít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.