shikakai jako šampon, amla jako kondicionér
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ea85fceb5ca60f98331a1fbf3c303d4aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cassy3
0-7
0-7


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 12:17 pm    Předmět: shikakai jako šampon, amla jako kondicionér Citovat

ahoj, mám jeden dotaz. Nedávno jsem si pořídila čisté shikakai na mytí ale po první aplikaci jsem byla trochu překvapená. Nejsem si jistá jak má to mytí vypadat. Udělala jsem to dost řidké a vlasy tím jakoby přelívala a trochu mnula ale nevím jestli se to nemá aplikovat jako henna takže udělat z toho konzistenci jogurtu a nechat chvíli působit na vlasech a pak vymít... Jak to děláte vy co to používáte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Revelate
161-320
161-320


Založen: 29.5.2008
Příspěvky: 178

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 12:34 pm    Předmět: Citovat

Abys z toho měla konzistenci jogurtu, tak bys toho musela použít velké množství. Taky mám vždycky řídkou kašičku, kterou naberu do hrsti a promasíruju s ní pokožku hlavy. Co zbyde nanesu do délek, udělám z vlasů za pomocí skřipce "krucanec" a na pět až deset minut na to dám sprchovací čepici. (nevím, zda je to správný postup, ale jinak to neumímSmile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 7:00 am    Předmět: Citovat

Taky mívám tu kašičku řidší - a na umytí mi stačí asi tak jedna polívková lžíce shikakai. Buď jenom napatlám na pokožku hlavy, nechám trochu stýct do dýlek, případně ještě dýlkama/konečkama dovytřu tu misku, ve který jsem směsku rozmíchala - a pak nechám působit tak alespoň dvě mintuky. Nebo, když mám čas a náladu, z vlasů po napatlání jemně odždímu vodu, dám na hlavu igeliťák a čepici a snažím se vydržet alespoň čtvrt hodinky. Ale fakt je, že nemívám vlasy moc mastný (a když už, tak fakt hlavně u kořínků, dýlky bývají sušší) - nevím, jestli by tohle stačilo na mastnější.
Nebo taky dávám trochu shikakai a amly do různých těch "kuchyňských zábalů" s vajíčkem, olejem a dalšíma dobrotama - ale to pak stejně smejvám šamponem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plínka
41-80
41-80


Založen: 10.5.2010
Příspěvky: 73

PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2010 12:09 am    Předmět: Citovat

http://www.cestaprirody.cz/index.php?product_slug=shikakai-_powder_ayuuri&productID=6149&ukey=product&__furl_path=index.php&did=36

tady na tom serveru jsou moc dobré informace.. nevím jestli ho znáš..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 9:09 pm    Předmět: Citovat

Nevím, jestli někdo poradí, ale nevíte, zda je Shikakai vhodné i na dlouhé vlasy do pasu, navíc, když mám spíše suché konce? Lávová zem mi třeba na dlouhé vlasy neseděla, strašně se cuchaly, byly takové hrubé a hlavně šíleně elektrizovaly. Nevím, jestli to má podobný účinek. ...Napadlo mě ještě, že bych před Shikakai použila ještě normálně šampon (nějaký přírodní). A jak se vymývá? Jde to z vlasů dobře? Děkuju za případnou odpověď Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 9:47 pm    Předmět: Citovat

Sim napsal:
Nevím, jestli někdo poradí, ale nevíte, zda je Shikakai vhodné i na dlouhé vlasy do pasu, navíc, když mám spíše suché konce? Lávová zem mi třeba na dlouhé vlasy neseděla, strašně se cuchaly, byly takové hrubé a hlavně šíleně elektrizovaly. Nevím, jestli to má podobný účinek. ...Napadlo mě ještě, že bych před Shikakai použila ještě normálně šampon (nějaký přírodní). A jak se vymývá? Jde to z vlasů dobře? Děkuju za případnou odpověď Embarassed


Shikakai mám doma a odvahu si s ním umýt vlasy jsem měla pouze jednou pak letělo do police. Výsledek úplně stejný jak si psala (lávovka mi taky nesedí) prostě suchý, nerozčesatelný chumel, pak sem musela pak dát olejovou masku a umýt znova normálním šamponem. Jinak mám vlasy bez pár cm do pasu, suché a jemné. I když sednout ti může, třeba sem jenom kopyto a neumím to Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: ne listopad 14, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Arrow Jadesss. Děkuju moc! Tak na Shikakai si asi nechám zajít chuť, nalákala mě na něj paní v obchodě, když jsem kupovala Amlu. Myslím, že máme dost podobné vlasy, já je mám asi ještě víc suché, takže by mi to asi nesedlo Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po listopad 15, 2010 5:35 pm    Předmět: Citovat

Mně třeba shikakai celkem vyhovuje, ale taky mám kratší vlasy a vyhovuje mi i lávovka. Ale oproti lávovce mi přišly po shikakai takový vláčnější a nebyl tak ten náznak suchosti ovšem ještě lepší to bylo, když jsem přidala amlu a pár kapek nějkýho olejíčku). Ale holt každý vlasy jsou jiný, navíc je fakt, že když jsem měla vlasy ještě kratší, než mám teď, pracovalo se s shikakai (a s vlasama po umytí shikakai) přece jenom líp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: po prosinec 13, 2010 7:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jak tak mi bylo líto se toho shikakai zbavit tak jsem ho namíchala se šamponem a před mytím pořádně rozčesala vlasy....a světe div se ono to fungovalo Exclamation a ani se to moc nezacuchalo (jako kondiš jsem rovnou zkusila Amlu) Wink a dokonce mi při mytí vypadlo naprosto minimální množství vlasů oproti aktuálnímu normálu Razz
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 3:49 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem experimentovala - myla jsem shikakai a kondicionérovala amlou. Fakt to zlehka barví (šedivý vlas nad čelem je zatónovaný, ale řekla bych, že s barvou u ostatních vlasů to u mě nijak výrazně nehnulo). Rozčesávat jsem problém neměla, jinak vlasy jsou na dotek jiné než po šamponu a kondiši, ale nevím, jak to popsat. Takové pevnější ale přitom jemné? Takhle napsané to vypadá jako nesmysl... Embarassed Ale fakt mi to tak přijde. A jsou takové vzdušné. No, a když tak čtu ten příspěvek Jadess přede mnou (padání mě moc nevzrušuje, tak to normálně moc nesleduju), tak musím napsat, že jsem si zpětně uvědomila, že mi fakt vlasy při mytí nepadaly.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.