shikakai jako šampon, amla jako kondicionér
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6ea2bc2ded82fc8792da565867cf594cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2016 3:38 pm    Předmět: Maska na vlasy Citovat

Ahoj, uvažovala jsem o Shikakai nebo Amle, ráda bych si doma třeba dvakrát za měsíc dělala přírodní zábaly.

Plán je asi takový:
Pro běžné mytí - šampon od Alterry (asi kofeiňák) + balzám od Alterry (nejspíše granátové jablko).
Jednou týdně vlasová maska Alterra granátové jablko + Aloe Vera.
Jednou za 14 dní Shikakai/Amla zalitá ibiškovým čajem jako vlasový zábal.

Na běžné mytí Shikakai a Amlou jsem moc líná a pohodlná a vzhledem k tomu, že celkem často cestuji a nemám vždy čas se dlouho sprchovat, je to pro mě nepraktické.

A teď dotazy:
Doporučujete na ty vlasové zábaly spíše Shikakai nebo Amlu?
Jaký účinek bude mít, když jeden z těchto prášků vmíchám do koupené vlasové kúry např. právě od Alterry a nechám působit zhruba 20 minut? Není to zbytečné, nebo se vám tento postup osvědčil? Pokud ano, bude lepší prášek vmíchávat každý týden do zakoupené vlasové kúry a vypustit užívání pouze prášku s vodou jednou za čtrnáct dnů, nebo je lepší postupy střídat?

Za odpovědi předem díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2016 4:43 pm    Předmět: Citovat

Titania psala, že do shikakai přidává trochu jogurtu, já mám před časem ozkoušeno spoustu jogurtu a do toho trochu shikakai a taky to mylo, takže přidávat jí do masky by neměl být problém.

Jinak moje zkušenosti jsou kousek zpátky - shikakai už po jednom umytí úžasně uhladila (zacelila) vlasy, takže z pórovitých mám jemné (a ten efekt se tváří jako trvalý). Po amle se vlasy neskutečně cuchaly a byly takové slámovité. A to i když amla byla jen součástí něčeho.
Na druhou stranu vím, že někomu amla vyhovovala a vůbec nezpůsobovala cuchání. Holt je třeba vyzkoušet.

Mám doma nepotřebné zásoby shikakai, jestli máš zájem. Už bych to docela potřeboval udat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2016 5:30 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Titania psala, že do shikakai přidává trochu jogurtu, já mám před časem ozkoušeno spoustu jogurtu a do toho trochu shikakai a taky to mylo, takže přidávat jí do masky by neměl být problém.

Jinak moje zkušenosti jsou kousek zpátky - shikakai už po jednom umytí úžasně uhladila (zacelila) vlasy, takže z pórovitých mám jemné (a ten efekt se tváří jako trvalý). Po amle se vlasy neskutečně cuchaly a byly takové slámovité. A to i když amla byla jen součástí něčeho.
Na druhou stranu vím, že někomu amla vyhovovala a vůbec nezpůsobovala cuchání. Holt je třeba vyzkoušet.

Mám doma nepotřebné zásoby shikakai, jestli máš zájem. Už bych to docela potřeboval udat.

Pokud jsi z Brna, asi bych odkoupila.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: po červenec 25, 2016 6:00 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Titania psala, že do shikakai přidává trochu jogurtu, já mám před časem ozkoušeno spoustu jogurtu a do toho trochu shikakai a taky to mylo, takže přidávat jí do masky by neměl být problém.

Jinak moje zkušenosti jsou kousek zpátky - shikakai už po jednom umytí úžasně uhladila (zacelila) vlasy, takže z pórovitých mám jemné (a ten efekt se tváří jako trvalý). Po amle se vlasy neskutečně cuchaly a byly takové slámovité. A to i když amla byla jen součástí něčeho.
Na druhou stranu vím, že někomu amla vyhovovala a vůbec nezpůsobovala cuchání. Holt je třeba vyzkoušet.

Mám doma nepotřebné zásoby shikakai, jestli máš zájem. Už bych to docela potřeboval udat.


Ahoj, a za kolik prodáváš? Stačilo by mi fakt na vyzkoušení, tak na dvě várky. Já mám na Vintedu vyhlídnutou Shikakai, kde uživatelka nabízí za 50 kč prý 90% původního obsahu, tak kdybys měl výhodnější nabídku, nebránila bych se Very Happy. A pak Amlu, tu akorát tak na zkoušku.
Jinak nebráním se osobnímu předání prakticky kdekoliv.
Jen teda nevím, jestli koupit oboje, nebo prostě vsadit na jednu kartu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 7:24 am    Předmět: Citovat

No, ono jak shikakai trochu pění, tak bych se ho do zábalu asi bála dávat, že by případně mohlo vysušovat. Asi teda nijak brutálně... Ale do zábalu se tradičně používá spíš ta amla, ta může na hlavě zůstat v klidu i přes noc.
Ale jinak mi mytí se shikaki alespoň sem tam na střídačku nepřijde nijak náročný, prostě dám do mističky tak dvě lžíce shikakai, cmrndnu tam trochu horký nebo teplý vody, zamíchám, přidám jogurt nebo nějakej přírodní kondiš, promasíruju tím mokrý vlasy a vymeju jako každej jinej šampon(jako jo, když mám sposutu času, tak nechám asi minutu působit, ale to už se mi nestalo dost dlouho.)Ale fakt je, že nemám žádný extrahustý vlasy, nevím, jak se to vymejvá z těch. Vlasům se shikakaiování evidentně líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 7:39 am    Předmět: Citovat

Jsem z Prahy, občas se tak ještě vyskytnu v Táboře.
Ale 5.8. jedu na Slovensko a v neděli 7.8. se vracím, takže by neměl být problém zastavit se v Brně (radši v tu neděli).

Jinak shikakai mám 4 balení po 100 g, amla je od Khadí (teď v červenci jí končí minimální trvanlivost, zbývá 50 g).
Kromě toho mám ještě nenačaté balení neemového prášku (ayumi, 100 g) a vlasový olej.

Řekněte si, co kdo chcete a co mi za to dáte. Já už se vzdal naděje, že se toho někdy zbavím, takže na ceně mi moc nezáleží.

P.S.: Omlouvám se, že už nám to sklouzlo trochu OT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 4:04 pm    Předmět: Citovat

Myla jsem dřív vlasy žitnou moukou a nebavilo mě to. Hlavně to zdlouhavé vymývání - mám husté a dlouhé vlasy a je to peklo. Myslím že se Shikakai by to nebylo jiné. A hlavně by mi to nevydrželo dlouho a pak by se to pěkně prodražilo. Jinak je k tomu potřeba spoustu věcí, na které při cestování zapomínám - mistička, lžíce, no a kde bych splašila jogurt. Prostě je to nepohodlné a nepraktické, když si myju vlasy takřka ob den, tak o to víc Smile.

Jinak Portosi, já mohu zajet klidně do Prahy, jen teda nevím, co ve výsledku chci - jestli tu Shikakai nebo Amlu. Asi bych si vzala tu Amlu, mám jiné vlasy než ty, tak to třeba bude mít jiný účinek Very Happy. Božínku, já se toho tak bojím. No, tak je tam toho polovina, podobné množství mi nabízela slečna za 30 korun, tak pokud by to šlo tak? Jestli ti to přijde nevýhodné, koupím to od té holčiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 7:14 pm    Předmět: Citovat

Titania: Teď mi došlo, že shikakai jsem používal (jen s trochou oleje a vody) při svém běžném mytí - tzn. rozčesávání na půl hodiny až hodinu. Nikdy se žádné vysušení nekonalo.
Takže Wnaty, vůbec bych se nebál dát jí do masky.

Wnaty: Té amly je třetina (původně bylo 150 g) a jak říkám, je mi jedno, co mi za to dáš. Stejně by se to tu válelo, dokud by to nebylo zralé na vyhození.
Nechceš (ve světle výše uvedeného) i tu shikakai?

Jinak zetonek psala, že v té době v Brně není, takže by asi fakt bylo příjemnější, kdybys měla cestu do Prahy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2016 9:12 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak nevím za kolik si ji kupoval, ale pokud se dohodneme na těch 30 Kč za Amlu, budu ráda.
A Shikakai, opět neznám původní cenu, nechci tě okrást, ale jsem studentka co dře jak kůň a stejně si moc nemůže dovolit utrácet za takové věci. Jako já jsem ochotná jít tak do padesátikoruny, když ani nevím, zda mi bude sedět. Pokud jo, klidně bych pak odkoupila ten zbytek za dráž, no to je na domluvě. Tak si řekni sám. Pochopím, když neprodáš, protože to je asi dost cenou i na to, že se toho chceš jen zbavit.

A do Prahy není problém přijet, budu tam zhruba 10-14.srpen, tak kdybys mohl tak, bylo by to super. V Praze budu s přítelem, tak se nezlob, když by šel se mnou. Říkám to dopředu, aby sis nemyslel, že bych si myslela, že jsi nějaký úchyl Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 7:56 am    Předmět: Citovat

Lidi, tohle by možná bylo vhodné řešit v soukromých zprávách, řekla bych...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.