shikakai jako šampon, amla jako kondicionér
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d54e8a324068a3772f02ed185c89604fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 1:15 pm    Předmět: Citovat

Však už jsem taky SZ napsal.
Ale díky za bdělé moderování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 11:52 am    Předmět: Amla - má barvící účinky..?? Citovat

Ahoooj dětskááá...chci se zeptat...dnes jsem si koupila Amlu od Khadi...a mám docela zrasené vlasy kadeřnicí..svou barvu mám studenou hnědou..ale jde mi o to,že už nechci mít nádech do červena..nebo zrzava..konečně jsme se s kadeřnicí zbavily červených tónů, kterých po těch x letech, mít nechci..ale nerada bych, aby mi je Amla opět hodila do červena..??..máte s ní zkušenosti, zda Amla barví nebo má nádech do červena..či jen opravdu hydratuje a zoceluje vlasy...??Předem děkuji za odpověď. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2016 8:37 pm    Předmět: Citovat

Dle zkušenosti v rodině na blond vlasech udělala amla hnědý (ne načervenalý, ale čistě hnědavý) nádech, který vydržel jen do dalšího umytí. Spíš bych se z amly bál zacuchání než červených odstínů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 12:43 pm    Předmět: Citovat

Portos napsal:
Dle zkušenosti v rodině na blond vlasech udělala amla hnědý (ne načervenalý, ale čistě hnědavý) nádech, který vydržel jen do dalšího umytí. Spíš bych se z amly bál zacuchání než červených odstínů.


Moc děkuji za odpověď...takže bych se neměla bát červeného odlesku..??
Zacuchání..??Vždyť to má být kondicionér..??...tím pádem, by se měly vlásky rozčesat dobře..?? ..mám docela suché vlasy.. Rolling Eyes a nerada bych je tedy měla ještě více..??..takže radíte, nepoužívat..?? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blesk963
161-320
161-320


Založen: 27.10.2010
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 12:46 pm    Předmět: Citovat

blesk963 napsal:
Portos napsal:
Dle zkušenosti v rodině na blond vlasech udělala amla hnědý (ne načervenalý, ale čistě hnědavý) nádech, který vydržel jen do dalšího umytí. Spíš bych se z amly bál zacuchání než červených odstínů.


Moc děkuji za odpověď...takže bych se neměla bát červeného odlesku..??
Zacuchání..??Vždyť to má být kondicionér..??...tím pádem, by se měly vlásky rozčesat dobře..?? ..mám docela suché vlasy.. Rolling Eyes a nerada bych je tedy měla ještě více..??..takže radíte, nepoužívat..?? Děkuji.


Mám doma i Shikakai..???...které je dle vás tedy lepší...nebo cuchají obě...??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2016 5:59 pm    Předmět: Citovat

Podívej se v tomhle tématu o pár stránek zpátky - celkem podrobně jsem tam popsal své zkušenosti.

Ale v krátkosti (co si tak pamatuju): Shikakai byla geniální. Dobře umyla a už po jednom použití mi úžasně uhladila mé pórovité vlasy. Tenhle efekt byl trvalý. Amla mi měla tendence vytvářet na hlavě takový slámovitý pocit (vlasy nebyly přímo vysušené, jen po sobě správně neklouzaly, takže se to cuchalo a nedalo se pořádně učesat). Upřímně nechápu, kdo vymyslel, že amla má být kondicionér. A viděl jsem i dost návodů / článků / příspěvků, kde byla označována za šampon.
Podle mě můžeš vyzkoušet jak shikakai, tak amlu (asi radši obojí jindy) a uvidíš, co ti to udělá. U mě to nebyla katastrofa, jen to bylo značně nepraktické k pravidelnému používání. A třeba v rodině na kratší barvené blond vlasy amla docela vyhovovala.

Jinak shikakai taky barví do hněda, ale mnohem méně než amla a snáz se to smývá (ozkoušeno na spárách mezi dlaždičkami Mr. Green ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: ne srpen 21, 2016 8:20 pm    Předmět: Zkušenost s Amlou Citovat

Tak jsem dnes večer zkoušela Amlu, ale teda žádná sláva.

Aplikace nepříjemná, pach nepříjemný, vymývání za trest. No co už, to by mě tolik netrápilo, kdyby výsledek za něco stál. Při působení jsem měla strach, že mi Amla vlasy vysuší, naštěstí nevysušila. Amlu jsem nechala na hlavě asi 25 minut. Při smývání jsem měla pocit, že mám snad jednou tolik vlasů, to bylo celkem potěšující. Zároveň se dostavil pocit jakoby pogumovaných vlasů, ten mi ale nevadil, protože jsem na něj zvyklá z Bione šamponů. Po důkladném vymytí jsem vlasy promačkala ručníkem, lehce prosušila studeným vzduchem a nechala doschnout.

Vlasům to rozhodně nic zlého neudělalo, ale jsou cuchavější a když v nich projedu prsty, zadrhávají se mezi nimi. Jsou lesklé a jakoby měly ochranný film, což je fajn. Amlu jsem zalévala horkým ibiškovým čajem, to píšu jen proto, že vliv na lesk vlasů připisuji spíše jemu, než Amle samotné.

Vlasy mám pro informaci relativně husté, dlouhé do pasu, s kořínky s tendencí se více mastit a s délkami malinko suššími, třepícími se konečky.

Příště budu zkoušet Shikakai, tak držte pěsti, aby mi sedla víc. Amlu jsem měla akorát tak na jednu dávku na vyzkoušení, další nekoupím. Ale Shikakai mám ještě celou krabičku a chci ji zužitkovat Very Happy.

Jinak nechápu, jak si tím někteří z vás mohli mýt vlasy pravidelně. Přijde mi to na ně celkem velké sousto, třeba přípravky od Alverde nebo Alterry mi přijdou mnohem jemnější šetrnější a tím pádem vhodnější na běžné mytí. A není to nákladné, náročné na přípravu, rychlé a účinné. Já tedy tyhle práškové věci max. na masky a pak teda hennu na barvení Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
onrefnI
0-7
0-7


Založen: 8.10.2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po srpen 22, 2016 3:54 pm    Předmět: Cesta od šampónů po shikakai Citovat

Mám vlasy do pasu dlouhé, co se týče objemu tak spíše normální (ani výjimečně husté ani řídké), hladké, rovné, silnější, u hlavy mastnější, konečky suché. Už asi rok minimálně každý měsíc henním (čistá indická bodyart, teď kvůli ceně a spotřebě prodejbylin). Používala jsem šampony z drogerky se silikony- katastrofa, bez silikonů- vysušené, rychle se mastili, bez sulfátů sodných- mnohem lepší, prodloužený interval mezi mytím cca 4 dny, no poo (soda, ocet)- vysušené, zacuchané pogumované vlasy, no poo (water only)- masté, neustále i po 4 měsících, ale rapidně se mi zlepšila kvalita vlasů, přírůstek 10 cm za 3 měsíce, lávovka- zacuchané, nerozčesatelné. Teď asi měsíc používám shikakai. Aktuálně- vlasy vydrží bez mytí klidně i týden, nesmím ale nechávat moc dlouho působit jinak mám vlasy takové pogumované, mastnonemastné. Míchám spíše vodičku z jedné lžíce a sklenice a půl vody a pak namáčím a přelévám kořínky a pokožku hlavy. Promasíruju, spláchnu, lehce promačkám v ručníku a nechám volně uschnout. Tak nádherné a zdravé vlasy jsem nikdy jako po shikakai neměla. Cool Wink [/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wnaty
81-160
81-160


Založen: 13.4.2016
Příspěvky: 131

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 6:53 pm    Předmět: Citovat

Tak i já jsem shikakai vyzkoušela a nijak extra mě neoslovila. Asi si ji budu přidávat jen do masek v kombinaci, třeba na zahuštění Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Portos
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.2.2015
Příspěvky: 1558

PříspěvekZaslal: so září 17, 2016 1:54 pm    Předmět: Citovat

A jak to vypadalo a hlavně vonělo? Jestli to totiž nebylo stejně nekvalitní jako ta Ayumi, co jsem zkoušel (což je dost pravděpodobné, když to byla stejná várka). Netvářila se ta shikakai tak nějak nezrale (tedy, jako z nezralého ovoce)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.